Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Dokonalý hattrick, bohužel do špatné sítě. Novozélanďanka se postarala o senzaci

  Jen málokterým fotbalistům či fotbalistkám se podaří během kariéry tzv. dokonalý hattrick zkompletovat. Dát tři góly v jednom zápase, jeden levou nohou, podruhé pravou a potřetí hlavou, ale představuje téměř nadlidský úkol. Hráčka Nového Zélandu se dokonalým hattrickem „blýskla“, bohužel pro ni i pro její spoluhráčky ale balon pokaždé zamířil do vlastní branky.

  Dokonalý hattrick. Věc, která ve fotbale není k vidění každý den. Gól levačkou, pravačkou a hlavičkou v jednom jediném zápase se podařil dát jen malému počtu fotbalistů a fotbalistek. Když už se ale někomu takto daří, obletí sestřih utkání celý svět. A je jedno, zda míč míří do té či oné branky.

  Právě to je případ novozélandské fotbalistky Meikayly Mooreové. Ta nebude na souboj se Spojenými státy v rámci amerického SheBelieves Cupu vzpomínat vinou dokonalého hattricku v dobrém. Míč totiž pokaždé kvůli smolnému odrazu nebo jejímu postavení skončil ve vlastní sítí.

  Mooreové se podařilo propálil svou brankářku mezi 5. a 36. minutou, fotbalistky USA i díky ní vedly jasným rozdílem a čtyři minutky po její třetí trefě se stoperka, která na klubové úrovni působí v Liverpoolu, pakovala předčasně ze hřiště.

  „Každý, kdo hrál fotbal, a je jedno, na jaké úrovni, zažil skvělé a také těžké zápasy. Mouse má dnes za sebou to druhé,“ nechala se slyšet Jitka Klimková, česká trenérka, která ženy Nového Zélandu koučuje. „Samozřejmě je smutná a zklamaná, ale je to úžasný člověk a hráčka, jež patří do tohoto týmu. Všichni v tomhle pro ni těžkém okamžiku stojíme za ní,“ doplnila.

  Do akce vlétly i Češky

  Spojené státy americké nakonec zápas s Novým Zélandem ovládly jednoznačně rozdílem pěti gólů. Nechaly tak zapomenout na úvodní remízu s českým národním ženským týmem. Stejně jako Američanky se i Češky představili na Atlantským oceánem podruhé. Veselo však nebylo.

  Po bezbrankové remíze s domácím výběrem narazily české fotbalistky na Island. Byly lepší, své sokyně přehrávaly, bohužel z toho ale tři body nebyly. Češky prohrály s Islandem těsně 1:2. Poslední utkání čeká český tým v noci ze středy na čtvrtek, kdy vyzvou nešťastnici Mooreovou a její spoluhráčky z Nového Zélandu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.