Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Dobrý bijec musí být i dobrý herec. Nikdo není lepší než Conor, myslí si člen Síně slávy UFC

  Poslední roky se ve sportu nesou ve znamení vzestupu bojových umění. Bitky, rvačky a parádní podívaná v kleci přitahují pozornost milionů lidí po celém světě. Není divu, někteří borci se zkrátka umějí prodat. Koho v tomto ohledu považuje za nejlepšího bývalý šampion Rashad Evans? Odpověď zřejmě nepřekvapí.

  Když je řeč o MMA a jejím odkazem, nikdo není lepším řečníkem než někdejší vynikající bojovníci. Jedním takovým je také americký borec Rashad Evans, který v roce 2008 uzmul sám pro sebe mistrovský pás polotěžké váhy UFC. Jak nahlíží na svůj oblíbený sport dnes?

  Ještě zdaleka nekončí. Kariéru sice pověsil na hřebík před čtyřmi lety, už zítra se ale půjde rvát do oktagonu znovu. Comeback uskuteční na Floridě v rámci večera pod taktovkou Eagle Fighting Championship. O tom ale až někdy jindy.

  Kdo je nejzajímavější postavou?

  Bojovník, který byl v roce 2019 uveden do Síně slávy MMA, se v podcastu PBD rozpovídal o mnohém. Mimo jiné ale řešil také to, kdo za sebe podle něj strhává největší pozornost. Řeč byla třeba o tzv. trashtalku, který on sám pokládá za celkem důležitý.

  „MMA je divadlo, i v něm ale musíte mít dobré herce. Na první pohled to může být snadná úloha, ale tohle chování prostě musíte mít v sobě. Proto bych řekl, že zcela nejzajímavějším MMA zápasníkem, který skloubil toto herectví s bojovým uměním dohromady, je Conor McGregor,“ myslí si.

  „Nikdo nikdy nebyl lepší než on. Co on dokázal, to je prostě neuvěřitelné,“ uznal Evans. Právě Conor se zotavuje ze zlomeniny nohy, už v první polovině letošního roku by se ale mohl do UFC opět vrátit. Navíc rovnou do zápasu o titul. Na oficiální vyjádření si ale budeme muset počkat.

  „Jako číslo dva bych uvedl Chaela Sonnena. Toho určitě nemohu zařadit v žebříčku níž. I on vám dokáže pohnout žlučí, a přitom to ani nemusí myslet vážně,“ říká o ranaři, který se během kariéry potýkal také s problémy kolem dopingu.

  „A čísla tři a čtyři by se mohla rovnat. Mám rád oba bratry Diaze, ty umí prodávat zápasy, aniž by se o to nějak snažili. Říkají, že se jen snaží být sami sebou. Kdo ví, jak to doopravdy je, ale dozajista je jejich postoj pro lidi velmi zajímavý,“ dodal Evans.

  Co jeho slovům říkáte?

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.