Česká hokejová reprezentace má za sebou další zápas skupiny B na mistrovství světa. Soupeři jí byli rozjetí Švýcaři, které mnozí považují za hlavní kandidáty na zisk nejcennější trofeje. Byl to ale Červenka a spol. kdo udeřili první a rychle vedli 1:0. Bohužel, na triumf ale nakonec nedošlo. Češi prohráli 2:4.

6 zápasů už má za sebou na světovém šampionátu český národní tým. Většina z nich se nesla v jednom a tom samém duchu, Češi porazili Slovensko, Kazachstán, Slovinsko a Norsko, a klopýtli jen dvakrát. Nejprve v prodloužení s Lotyšskem, teď se Švýcarskem. První prohra v základní hrací době přišla proti lídrovi tabulky.

Švýcaři mají mistrovství rozjeté na jedničku. Vyhráli všechny své zápasy ve skupině a přišli si třeba i na silnou Kanadu. Proti českým hokejistům ale od 7. minuty prohrávali, když se trefil kapitán Červenka. Vyrovnaný stav přinesl gól Loeffela ve 13. minutě a do kabin se tak šlo po první siréně za nerozhodného stavu. Ve druhém dějství pak Švýcarsko zapnulo.

„Byli jsme v ní málo agresivní, nechávali jsme Švýcarům moc prostoru v našem obranném pásmu a oni si v něm dělali, co chtěli. Nešli jsme do prvního souboje, jenom jsme stínovali. Prostě jsme ji prospali, což je strašná škoda,“ mrzelo po utkání Červenku. Švýcaři ve druhé třetině nasázeli Čechům dva góly a dostali se do trháku. Dvakrát se trefil veterán Ambühl a bylo téměř hotovo.

Ten už udrželi. Češi dokázali snížit v poslední třetině na 2:3, jen tři minuty po Kubalíkově ráně ale zasadil poslední hřebíček do české rakve Richard. „Myslím, že to od nás nebylo špatné a hráli jsme vyrovnaně. Na to, jak skvělý tu mají Švýcaři tým, jsme měli dost šancí,“ pronesl Červenka, který zařídil první gól.

Hurá na Skandinávce

Přestože Češi prohráli, už mají jistý postup do další fáze mistrovství světa. Zatím jsou druzí, třetí Kanada má ale zápas k dobru. Pokud by na druhém nebo třetím místě český tým skončil, v play off ho čeká za současné situace Finsko nebo Švédsko.

• Česko vs.⁠ Švýcarsko 2:4 (1:1, 0:2, 1:1). Branky: 7. Červenka, 53. Kubalík (Červenka, Kempný) – 13. Loeffel (Fiala, Hischier), 24. Ambühl (Corvi, Kukan), 29. Ambühl (Fiala, Malgin), 56. Richard (Moser, Riat)