Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Doba ledová je zpět. Gerwyn Price ovládl šipkařský Grand Slam potřetí během čtyř let

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Wales. Ano, znovu. Další trofej za vyhraný major turnaj putuje do druhého nejmenšího státu Velké Británie. Jen to protentokrát nepatří na poličku Jonnyho Claytona, ale do vitríny Gerwyna „The Icemana“ Price. Úřadující mistr světa dokázal Grand Slam vyhrát potřetí během čtyř let, když nyní ve finále skolil Skota Petera Wrighta.

  Pojďme si shrnout celé nedělní představení postupně. Do semifinálových soubojů, které byly na programu v brzkých odpoledních hodinách, se dostali po vynikajících výkonech Michael Smith a Peter Wright. Druhou o finále bojující dvojici utvořili James Wade a právě Gerwyn Price.

  V semifinále Bully Boye se Snakebitem viděli diváci neskutečných devětadvacet 180tek, které si hráči rozdělili téměř rovnoměrně. Peter jich připsal 15, Michael zaznamenal 14 maximálních náhozů. Zároveň oba hráči zavřeli 170 bodů. Duel ale přinesl i neskutečné zvraty.

  Do vedení šel nejprve rychle Wright, nicméně pak několik legů prohrál a Smith si během pár minut dokázal vybudovat velmi výhodné vedení 12:8. Následovala kratičká přestávka, po níž přišel na stage zřejmě úplně jiný Michael Smith. Opustily jej trojnásobky, Snakebite přidával pod kotel a z vedení 12:8 se stala noční můra v podobě prohry 12:16. Je ale potřeba říci, že Wright předvedl neskutečný výkon a toto napínavé utkání ovládl po právu.

  Semifinálový duel Velšana Price s Angličanem Wadem se nesl v poněkud jednoznačnějším duchu. Gerwyn perfektně zavíral, v zápase nabídl divákům například oblíbený „Shanghai“ finish, tedy 120 bodů. The Iceman navíc hrál průměr přes 102,5 bodů na tři šipky a anglický miláček publika se musel před Velšanem sklonit. Wade nakonec prohrál 9:16, a jeho soupeř tak postoupil do finálového boje.

  Znovu Grand Slam, znovu Price

  A finále patřilo od začátku dosti nečekaně zejména světové jedničce. Gerwyn nejprve vedl nad Peterem 4:1, následně i 9:3 a rychle vybojovaný náskok si již po zbytek souboje udržel. Wrightovi to na rozdíl od semifinále tolik nelepilo. Hrál mnohem nižší průměr než borec z Walesu a když už se dostal na zavíratelné číslo, Price nekompromisně trefil double. Zpravidla jeho oblíbený double 20.

  Grand Slam a Price, to už je téměř synonymum. Gerwyn Price tímto staronovým triumfem vzal obhajobu titulu loňskému vítězi Josému De Sousovi. Zároveň zapsal vynikající úspěšnost na tomto turnaji, který ovládl již potřetí během čtyř let. Perfektním výkonem proti Wrightovi, jenž mu přinesl titul, navázal na předchozí úspěchy z let 2018 a 2019. Nedá se svítit, je tu opět „Icemanova“ doba ledová.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Peter Wright

  Ikonický šipkař s čírem Peter Wright má další titul. Drama se Searlem rozhodl poslední leg

  To byl boj! Strhující finále nabídl turnaj Players Championship Finals, v němž proti sobě stanuli Ryan Searle a Peter Wright. Duel dospěl až do rozhodujícího jedenadvacátého legu. A tam měl šťastnější šipky Snakebite. Podařilo se mu zavřít 62 bodů, a mohl tak nad hlavu zdvihnout svůj vůbec první pohár z tohoto turnaje.
  Fallon Sherrocková

  Falloninu cestu Grand Slamem zastavila až skotská legenda, do semifinále neprošel ani van Gerwen

  Byla to neskutečná jízda. První žena v historii, která dosáhla na čtvrtfinále velkého major turnaje, navíc po vynikajících výkonech. Fallon Sherrock zazářila ve Wolverhamptonu na šipkařském Grand Slamu. Zvládla porazit Michaela De Deckera, následně poslat domů Gabriela Clemense zavřením 170 bodů a v neposlední řadě postoupit přes Mensura Suljoviče v osmifinále. Neuvěřitelnou šipkařku zastavila až světová dvojka Peter Wright.
  Fallon Sherrocková

  Pohádka nekončí. Šipkařka Sherrocková si jako první žena zahraje čtvrtfinále majoru

  Jen málo sportů nabízí to, čím se nyní mohou chlubit šipky. Strhující show, vyrovnané a napínavé bitvy a historii přepisující momenty. Šipkařský major turnaj Grand Slam of Darts baví diváky po celém světě a hlavním středobodem pozornosti je pochopitelně Fallon Sherrocková. Po senzačních výkonech ve skupinové části dokázala překonat další rekord. Po výhře nad Suljovičem si jako první žena historie zahraje čtvrtfinále majoru.
  Fallon Sherrocková

  Šipkařský Grand Slam vrcholí. Sherrocková píše dějiny, rekordy ničí i van Gerwen

  Šipkařský Grand Slam zatím nabízí strhující podívanou. Ze skupinové části nepostoupilo spousty favoritů, do play-off pavouka se probili například mladíčci Brooks či Rafferty. Neskutečný moment předvedl Michael van Gerwen, jenž zahrál nejvyšší průměr na tři šipky v historii turnaje. Nicméně kapitolou sama pro sebe je královna Fallon Sherrocková. Ta přepsala historii hned několikrát a je právem opěvována.
  José de Sousa

  Nastal čas na šipkařský Grand Slam. Titul bude hájit loňský debutant José de Sousa

  Následujících devět dní bude v britském Wolverhamptonu pořádně živo. Tamní Aldersley Leisure Village hostí jeden z nejtradičnějších a nejzajímavějších turnajů šipkařského světa. Grand Slam of Darts. Patnáctý ročník tohoto majoru započne 13. listopadu a vítěz celého turnaje si může po finále odnést necelé čtyři miliony korun.
  Karel Sedláček

  Sedláček drtí šampiony. Během šipkařských Super Series vyřadil Claytona i Wrighta

  Na Super Series of Darts se znovu děly věci! A tentokráte byl hlavním středem pozornosti vynikající český šipkař Karel Sedláček. V turnajích Players Championship zvládl porazil momentálně nejlépe hrajícího muže planety Jonnyho Claytona nebo bývalého mistra světa Petera Wrighta. Na turnaji se objevil i Adam Gawlas, ten, bohužel, tak cenné skalpy nepřipsal.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama