Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Do Pekingu i s nalomenou holení. Olympiádu stihnu, věří po nepříjemném pádu Goggiaová

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Měl to být parádní lyžařský víkend a ze začátku to tak pro italskou velikánku Sofii Goggiaovou skutečně vypadalo. Sobotní závod se jí povedl na jedničku a získala zlato, ten nedělní ale bohužel nedokončila. Po pádu jí lékaři zjistili frakturu v holeni a poranění šlachy. Olympijské hry tak jsou z jejího pohledu v ohrožení.

  Elitní světové lyžařky a světoví lyžaři o víkendu vyrazili do italského zimního střediska Cortina d’Ampezzo. Na programu byl nejprve sjezd, poté superobří slalom. Kdo čekal nudu nebo nezáživnou sportovní sobotu a neděli, musel být zklamaný. Zajímavých věcí bylo k vidění až, až.

  Pád ze 100 na 0

  O to hlavní se o víkendu postarala domácí závodnice Sofia Goggiaová. Sobotní sjezd dokončila jako nejrychlejší a právem pro sebe uzmula zlatou medaili. Jela čistě, bez větších chybiček, i když ji dělaly problémy podmínky. Kvůli větru dokonce musela jednu branku projet na jedné lyži.

  Ani to jí ale první příčku nestálo. Ba naopak, vítr jí vehnal sílu do zad a Goggiaová mohla slavit. „Byla to divoká jízda a skvělý závod. Jsem šťastná. Dnešek je nejlepším dnem mé kariéry,“ hlásila nadšeně po konci závodu. O den později ale euforii vystřídalo zklamání.

  Goggiaová měla podobně dobře rozjetý i superobří slalom, v jedné z náročných pasáží jí ale vypla lyže a tělo Italky se po svahu řítilo neovladatelně dolů. Do cíle ještě vítězka slalomu dojela po svých, po vyšetřeních ale musí projít náročnou rekonvalescencí.

  Verdikt? Fraktura v holenní kosti, k tomu poraněné šlachy. Není jisté, zda Goggiaová vůbec stihne olympijské hry, které startují už za pár týdnů. Sjezd, ve kterém Goggiaová obhajuje zlatou medaili z Pchjongčchangu startuje přesně 15. února.

  Pomoct chtěla i Ledecká

  Komu se v Cortině také dařilo slušně, byla česká závodnice Ester Ledecká. Ta nejprve ve sjezdu dojela na parádním třetím místě, do desítky se vešla také v superobřím slalomu. Radost z osmého místa ale u Ledecké vystřídala touha pomoct Goggiaové.

  „Snažila jsem se nabídnout svého fyzioterapeuta v cílovém prostoru, ale měla tam svůj obrovský tým, takže se na ni vrhli. Doufám, že bude v pohodě,“ prohlásila Ledecká. „Hrozně mě mrzí, co se stalo Sofii. Doufám, že bude v pohodě a brzo se postaví na start. Budu držet pěsti,“ doplnila.

  • Sjezd žen v Cortině: 1. Goggiaová (It.) 1:06,98, 2. Siebenhoferová (Rak.) -0,20, 3. Ledecká -0,26, 4. C. Suterová (Švýc.) -0,33, 5. Puchnerová (Rak.) -0,37, 6. Gisinová (Švýc.) -0,44, 7. Reisingerová (Rak.) -0,57, 8. Mowinckelová (Nor.) -0,59
  • Superobří slalom žen v Cortině: 1. Curtoniová (It.) 1:20,98, 2. Tipplerová (Rak.) -0,09, 3. Gisinová (Švýc.) -0,24, 4. Brignoneová (It.) -0,32, 5. C. Suterová (Švýc.) -0,44, 6. Worleyová (Fr.) -0,54, 7. Mowinckelová (Nor.) -0,59, 8. Ledecká -0,61

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ