Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Do LIV míří další obrovské jméno. Prestiž vymění za peníze dvojka žebříčku Smith

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Napětí mezi novou golfovou sérií LIV a tradiční PGA Tour se zvyšuje. Arabské peníze už přiměly změnit barvy bývalé světové jedničky, vítěze majorů a legendy tohoto sportu. K těm všem se teď přidá také Cameron Smith, který okupuje druhé místo světového žebříčku. Nikdo výše postavený zatím na nabídku nekývl.

  Lukrativní nabídky, které lze jen těžko odmítnout. Přesně tímto způsobem láká elitní světové golfisty do svých služeb vedení kontroverzní série LIV, která by se měla starat o zábavu veřejnosti podobně jako tradiční PGA Tour. Spor mezi oběma tábory každým týdnem nabírá na síle a nikdo neví, co bude dál.

  Funkcionáři PGA totiž vydali jasné prohlášení o tom, že kdo bude hrát LIV, do konce života si zavře dveře na jejich turnajích. Někteří golfisté větším finančním obnosům a volnějšímu kalendáři odolali, jiní už se zapsali mezi prvními zástupci do nově vzniklé společnosti. Je mezi nimi třeba člen golfové Síně slávy Phil Mickelson, Bryson DeChambeau nebo Dustin Johnson.

  Těmito jmény se ale zdaleka nekončí. Naposledy oznámil přechod do LIV také Cameron Smith, který v současné době patří mezi nejlepší golfisty světa. Jde o nejvýše postaveného hráče žebříčku, kteří nedokázali říct „ne“ arabským penězům a po posledních zbývajících povinnostech u PGA se přesune ke konkurenci.

  Vyloučení za miliardy

  Smith by měl podle zámořských médií dokončit sezonu PGA Tour. Letošní vítěz British Open a prestižního podniku Players Championship by měl v dohledné době naskočit do vyřazovací fáze FedEx Cupu, na začátku září už ho ale v Bostonu čeká premiérový turnaj v rámci série LIV.

  Možnost zahrát si o velké peníze na FedEx Cupu dostal Smith na rozdíl od svých dalších kolegů, kteří už kývli na nabídku LIV před ním. Celá kauza dokonce skončila až u soudu a žádosti celkem tří golfistů byly zamítnuty. Naštěstí pro ně ale vedení LIV najde řešení v podobě mimořádně štědrého odškodnění.

  Co se týče Smitha, jen za podpis by si měl přijít na neskutečný balík peněz. Podle listu Telegraph dostane za jeden autogram v přepočtu zhruba 2,5 miliardy korun.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS