Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Do Berlína se vrací Premier League. Loni bylo k vidění drama, které bralo dech

  Po téměř deseti měsících zamíří do hlavního města Německa v šipkařském světě nesmírně oblíbená Premier League. Letos bude Berlín hostit devátý z celkových šestnácti miniturnajů. Nasnadě je tak otázka, zda Michael van Gerwen napodobí svůj loňský výkon. Tehdy v hlavní metropoli největšího sousedního státu České republiky získal svůj šestý titul v PL.

  Po strop zaplněná Mercedes-Benz Arena se v pondělí 13. června 2022 otřásala v základech. Berlín hostil Premier League, divákům navíc nabídl rovnou finálový večer. Tedy to nejhonosnější vyvrcholení celé soutěže.

  Ze semifinálových dvojic Jonny Clayton – Joe Cullen a James Wade – Michael van Gerwen vzešli vždy druzí jmenovaní do klání o korunu krále této prestižní ligy. A oba finalisté tam předváděli neuvěřitelnou show.

  Cullen s van Gerwenem se předháněli v náhozech i vysokých závěrech. Za stavu 10:10 vstoupili oba do „decideru“ náhozem 140, Holanďan byl už po devíti šipkách na zavírání. Joe měl ve 4. kole připraveno 68 bodů na zisk trofeje při svém debutu v Premier League. Hodil dvacet, šestnáct, avšak bohužel pro něj double šestnáct jen těsně o drátek minul.

  A tak dostal šanci trojnásobný mistr světa „Mighty Mike“, o němž je známo, že tyto situace jednoduše umí. Toho večera tomu nebylo jinak. Kolem půlnoci trefil z první šipky double čtrnáct a mohl pošesté v kariéře zvednout nad hlavu trofej pro vítěze Premier League of Darts. Cullenovi zbyly oči pro pláč, chybělo tak málo!

  Světová jednička na úvod

  Letos se v Berlíně nebude hrát finále, to si pořadatelé nechávají do Londýna do O2 Areny, Mercedes-Benz Arena bude hostit devátý večer Premier League. A jako první se na pódium podívá úřadující mistr světa a světová jednička Michael Smith. „BullyBoyovi“ bude soupeřem Dimitri van den Bergh.

  Další je na plánu čistě anglické klání mezi Nathanem Aspinallem a Chrisem Dobeym. Poté přijde na stage zmíněný Michael van Gerwen, jemuž se pokusí překazit plány na postup do semifinále Jonny Clayton, a čtvrtfinálové zápasy uzavřou bývalí mistři světa Gerwyn Price s Peterem Wrightem.

  „Snakebite“ se stále trápí, během uplynulých osmi večerů vyhrál jen jednou, a tak se třese na chvostu tabulky s pouhými dvěma body. V čele je van Gerwen, na kterého se ale pomalu začíná dotahovat právě Wrightův soupeř Price.

  https://twitter.com/OfficialPDC/status/1639041582879084546?s=20

  Night 9 v Berlíně se hraje ve čtvrtek 30. března, začátek je plánován na 20:15.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.