TenisDjokovič s Nadalem už ve čtvrtfinále, Krejčíková jako dvojka. Dnes začíná French...

Djokovič s Nadalem už ve čtvrtfinále, Krejčíková jako dvojka. Dnes začíná French Open

Druhý grandslam tenisové sezony odstartuje už o víkendu, v neděli vypuknou první zápasy úvodního kola na francouzském Rolland Garros. Tituly budou obhajovat Novak Djokovič a Barbora Krejčíková.    

Tříměsíční pauza způsobená problémy s loktem přinesla Barboře Krejčíkové nemalé problémy. Na French Open se sice dokázala dát do pořádku, ale před tím neodehrála ani jeden turnaj na antukových dvorcích. Přestože bude plnit roli obhájkyně nejcennější trofeje, mezi favoritkami nefiguruje.

„Nečekala jsem, že budu tak dlouho mimo hru. Tělo si řeklo, že potřebuje odpočinout. Aktuálně jsem zdravá a natěšená, že se vrátím tam, kde jsem loni vyhrála svůj první grandslamový titul,“ řekla Češka, která bude druhou nasazenou hráčkou na turnaji.

Dohromady se v prvním kole představí osm českých tenistek, premiéru zažije sedmnáctiletá Linda Nosková, kterou čeká Emma Raducanuová. Karolína Plíšková je nasazenou osmičkou, Petra Kvitová je v nasazovacím pořadí 32.

Favorité v mužském pavouku

V mužském pavouku je hned několik aspirantů na titul. Nejlepší formu v letošní sezoně prokazuje Carlos Alcaraz, který nedávno oslavil teprve devatenácté narozeniny. Na antuce letos už vyhrál tři turnaje, jedinou porážku na tomto povrchu si připsal ve druhém kole v Monte Carlu proti Sebastianu Kordovi.

Nejistý je zdravotní stav rekordmana francouzského turnaje Rafaela Nadala, který na French Open slavil titul už třináctkrát v kariéře. Dlouhodobě ho trápí zdravotní problémy s chodidlem, ale podle posledních vyjádření by měl být připraven.

Třetím do party největších papírových favoritů je Novak Djokovič. Světová jednička dobře načasovala formu a po pomalejším rozjezdu do sezony už získala zpět herní sebevědomí a jistotu. Naposledy Srb ovládl turnaj v Římě, před tím těsně podlehl Alcarazovi v semifinále Masters 1000 v Madridu.

Všichni tři zmiňovaní tenisté jsou v horní polovině pavouka, Djokovič s Nadalem by na sebe dokonce mohli narazit už ve čtvrtfinále.

Po pařížském grandslamu uzavře dlouhou a úspěšnou kariéru Jo-Wilfried Tsonga, který od organizátorů dostal divokou kartu. Svůj konec avizoval už na jaře.

Nejčtenější tento týden

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.

Tadej Pogačar přišel o žlutý trikot. Pekelné vedro zamíchalo pořadím na Tour de France

Čtvrtá etapa Tour de France nabídla nejen vítězství Madse Pedersena, ale také výrazný zvrat v celkovém pořadí. Obhájce titulu Tadej Pogačar přišel v extrémním vedru o žlutý trikot, který nově oblékne norský cyklista Torstein Træen. Závodníci se navíc museli vypořádat s teplotami atakujícími čtyřicet stupňů Celsia.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama