-4.1 C
Czech
Úterý 13. ledna 2026
TenisDjokovič na Australian Open? Je dost možné, že budu hrát, tvrdí srbský...

Djokovič na Australian Open? Je dost možné, že budu hrát, tvrdí srbský tenista

Bývalá tenisová světová jednička Novak Djokovič věří, že by mohl padnout jeho zákaz vstupu do Austrálie a že by mohl nastoupit na lednovém Australian Open.

Novak Djokovič a Austrálie, to jsou dva znepřátelené světy. Kauza o jeho startu v úvodu letošního roku plnila média po celém světě a řešili ji i lidé, kteří běžně tenis téměř nesledují.

V lednu byl srbský tenista už v Austrálii a do posledního dne se řešilo, jestli bude moct nastoupit. Situace se každým dnem měnila, rozhodoval soud. Nakonec Djokovič musel zemi ihned opustit a vyfasoval ještě tříletý zákaz vstupu do země.

Držitel jednadvaceti grandslamových titulů se však nevzdává a doufá, že o rok později už si v Austrálii zahraje. Veřejně to naznačil pro srbský web Sportal.

Mám od mých právníků z Austrálie pozitivní signály, ale všechno je zatím neoficiální,“ uvedl 35letý Srb.

Tamní grandslam ovládl Djokovič celkem devětkrát. Jestli bude mít šanci počet titulů zaokrouhlit, o tom se bude rozhodovat. Jasné je, že to přinese hodně vášní.

Bez ohledu na to, jaký bude výsledek, tak doufám, že jasno bude v nejbližších týdnech, abych se mohl na případný start sezony v Austrálii připravit. Věřím, že to pro mě vše dobře dopadne,“ zadoufal.

V případu bývalé světové jedničky jde hlavně o očkování proti covidu. To Srb dlouhodobě odmítá. Loni chtěl využít v Austrálii platnou výjimku, jenže platnost jeho víza v zemi nakonec zrušili. Z detenčního hostelu byl pak až potupně deportován.

Djokovič by však mohl nakonec zažít úspěšný konec příběhu. „Moc rád bych v Austrálii startoval. Vždycky se mi tam dařilo a hrál jsem tam nejlepší tenis, nakonec výsledky hovoří samy za sebe. Mám obrovskou motivaci, zejména po tom, co se stalo letos,“ upřesnil.

Reakce ze světa byly okamžité. Australské úřady se sice oficiálně nevyjádřily, nicméně někteří politici by zrušení trestu považovali za „facku všem očkovaným“.

Přestože Novak Djokovič některé turnaje nemůže absolvovat, vynechal i třeba US Open, zůstává v žebříčku ATP na sedmé příčce. Zároveň však dál bojuje s Rafaelem Nadalem o rekord v počtu získaných grandslamových titulů. Srb jich má aktuálně 21, Španěl o jeden víc. A letošní absence Djokovičovi v těchto dostizích vůbec nepomohly.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Palát dvěma góly dovedl Devils k výhře v Minnesotě

Ondřej Palát prožil v NHL konečně večer, který dlouho vyhlížel. Na ledě Minnesoty dal dva góly, New Jersey vyhrálo 5:2 a zastavilo sérii čtyř porážek. Dvěma body se připomněl i Martin Nečas, Colorado ale doma padlo s Torontem po prodloužení. Vítězný zápas zvládl také brankář Jakub Dobeš, Montreal přehrál Vancouver 6:3 a bod zapsal i Filip Hronek.

Tottenham našel náhradu za Bentancura. Conor Gallagher míří zpět do Premier League

Tottenham Hotspur učinil výrazný krok k vyřešení problému ve středu zálohy. Londýnský klub se podle dostupných informací dohodl s Atléticem Madrid na přestupu anglického reprezentanta Conora Gallaghera. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 34 milionů liber (zhruba 950 milionů korun), čímž se Gallagher stává jednou z nejvýraznějších posil Spurs v aktuálním přestupovém období.

Anthony Joshua potřebuje čas. O své budoucnosti v boxu zatím nerozhodl 

Promotér Eddie Hearn uvedl, že Anthony Joshua si musí nejprve projít obdobím smutku po tragické ztrátě blízkých přátel, než začne uvažovat o své další boxerské kariéře. Zároveň ale věří, že se bývalý mistr světa v těžké váze do ringu nakonec vrátí.

Atlanta vyhrála na Golden State a Krejčí zůstal v základu

Basketbalisté Atlanty zvládli těžký venkovní zápas v San Francisku a porazili Golden State 124:111. Vít Krejčí nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a za 21 minut zapsal pět bodů a pět doskoků. Hawks vyhráli potřetí v řadě a dál drží deváté místo na východě.

Barcelona ve finále Superpoháru přetlačila Real Madrid 3:2

Finále španělského Superpoháru nabídlo v Džiddě pět gólů a šílené tempo. Barcelona porazila Real Madrid 3:2, obhájila loňský triumf a zapsala si už 16. trofej v soutěži. Dvakrát se prosadil Raphinha a trenér Hansi Flick znovu potvrdil, že finále umí, vyhrál i osmý duel o titul v kariéře.

Hertl pěti body zničil San Jose a táhl Vegas k výhře 7:2

Tomáš Hertl prožil v NHL životní večer. Proti svému bývalému klubu ze San Jose nasázel dva góly, přidal tři asistence a výrazně pomohl Vegas k vysoké výhře 7:2. Pražský centr si tím posunul osobní bodové maximum v jednom zápase a v sezoně se dostal na 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí. Dařilo se i dalším Čechům, Vítek Vaněček chytil za Utah a David Pastrňák navázal s Bostonem na povedený víkend.

Česká rychlobruslařka Zdráhalová vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů

Nikola Zdráhalová má největší úspěch kariéry. V polském Tomaszówě Mazowieckém vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů a navázala na sobotní stříbro z patnáctistovky. Po dojezdu zvedla ruce nad hlavu, usmála se a brzy si vyslechla i českou hymnu.

Sabalenka obhájila titul v Brisbane a zůstala bez ztráty setu

Aryna Sabalenka potvrdila post světové jedničky a znovu ovládla turnaj v Brisbane. Ve finále porazila Martu Kostyuk 6:4 a 6:3, během celého týdne neztratila ani set a připsala si 22. titul kariéry. Do Melbourne tak míří ve výborném rytmu.

Dalton Smith šokoval Matíase a stal se mistrem světa

Britský boxer Dalton Smith se v New Yorku definitivně zapsal na světovou boxerskou mapu. V bouřlivé atmosféře brooklynského Barclays Center totiž senzačně porazil Portoričana Subriel Matiase a vybojoval titul mistra světa organizace WBC v lehké welterové váze.

Pastrňák rozdal šest asistencí a Zacha dal hattrick při demolici Rangers

David Pastrňák prožil v NHL výjimečnou noc, když při výhře Bostonu 10:2 nad New York Rangers nasbíral šest asistencí. Pavel Zacha k tomu přidal první hattrick v kariéře a Marat Chusnutdinov dal dokonce čtyři góly. V dalším programu Lukáš Dostál znovu nedosáhl na výhru, Anaheim padl v Buffalu 3:5, Tampa Bay naopak natáhla vítěznou sérii na devět zápasů.

Vejmelka jako první brankář sezony dosáhl na 20 výher

Karel Vejmelka dotáhl Utah k vítězství 4:2 nad St. Louis a jako první gólman v této sezoně NHL zapsal dvacátou výhru. Zastavil 26 střel, po zápase bral ocenění třetí hvězdy a rychlostí, s jakou se k metě dostal, se zařadil hned za Dominika Haška.

Ledecká otevřela olympijský rok desátým místem, Vonn znovu vyhrála v Zauchensee

Ester Ledecká vstoupila do olympijského roku 2026 děleným desátým místem ve sjezdu v Zauchensee. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 75 setin, od pódia ji dělilo 27 setin. Americká legenda si dojela pro 84. triumf ve Světovém poháru a posunula vlastní rekord nejstarší vítězky závodu na 41 let a 84 dní.

Martina Sáblíková byla na ME čtvrtá

Martina Sáblíková se po pěti letech vrátila na mistrovství Evropy a hned v úvodním závodě sahala po další medaili. Na trati 3000 metrů v polském Tomaszówě Mazowieckém dojela čtvrtá, od bronzu ji dělily něco přes dvě sekundy. Vyhrála Norka Ragne Wiklundová a předvedla výkon, který závod jasně rozvrstvil.

Aryna Sabalenka znovu ve finále Brisbane, o titul si zahraje s Martou Kostyuk

Světová jednička Aryna Sabalenka postoupila do finále turnaje Brisbane International už potřetí za sebou. V semifinále porazila Karolínu Muchovou 6:3, 6:4 a potvrdila, že její forma před nadcházejícím Australian Open je velmi silná. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit. 

Tyson Fury si se svou vahou rozhodně neláme hlavu 

Bývalý mistr světa těžké váhy Tyson Fury se ostře ohradil proti komentářům, které zpochybňují jeho fyzickou kondici během přípravy na návrat do ringu. Sedmatřicetiletý Brit, jenž nedávno oznámil comeback v roce 2026, vzkázal kritikům, že nadváha mu v minulosti nikdy nebránila porážet ty nejlepší.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama