Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Divoký zápas se super koncem pro Slavii. Do Prahy přiveze cennou remízu, Feyenoordu dala tři góly

  Pražskou Slavii v Nizozemsku nečekal jednoduchý úkol, to věděli snad úplně všichni. Proti Feyenoordu hrála letos už dvakrát, ve skupině Evropské konferenční ligy remizovala a prohrála. Teď, ve čtvrtfinále nové evropské soutěže, se oba týmy potkaly znovu. Výsledek? Po bláznivém průběhu ukopali Pražané remízu.

  Už před samotným prvním hvizdem bylo jasné, že snadnou práci Slavia mít nebude. Kosily ji zranění, do země Beneluxu nemohla odcestovat řada hráčů, kteří by za normálních okolností hráli. Chyběli také Ousu a Plavšić, jenž si kroutili karetní trest z Lince. Právě nepřízeň ale možná Slavii semkla.

  Před napěchovaným stadionem De Kuip předvedla výkon, který by ji mohl posunout do semifinále. Hned v 10. minutě sice inkasovala, ještě do konce poločasu ale dokázala srovnat. Gól Slavie měl na svědomí Peter Olayinka, dlouho, dlouho se o něm ale bude mluvit. Jeho kolega Sor totiž stál v jasném ofsajdu.

  Jeden Nigérijec střílel a rozvlnil síť, ten druhý stál na brankové čáře, chtěl se ho ještě dotknout, zda to však udělal ví jen on sám. Ať tak či onak, Sor stál v ofsajdovém postavení a gól platit neměl. Jenomže v Evropské konferenční lize naštěstí pro Slavii není video a turečtí rozhodčí gól uznali.

  Mela na závěr poločasu

  Fanoušci v nizozemském svatostánku běsnili. Verdikt se jim nelíbil, podobně smýšleli také hráči Feyenoordu. Ke konci poločasu se mezi oběma tábory strhla na hřišti mela, po které viděl červenou kartu Olayinka. Po konzultaci by však verdikt změněn na kartonek žluté barvy.

  Druhá půle? Jedna velká divočina. Gól Slavie, opět se trefil Sor, pak vyrovnání a čtyři minuty před koncem trefa domácích z přímého kopu. Mluví se o chybě brankáře Koláře, špatně postavené zdi. To ale bylo v tu chvíli jedno, Feyenoord vedl. Úřadující český mistr ale zbraně nesložil.

  Cennou remízu 3:3 vystřelil v 95. minutě Ibrahim Traoré, třetí hráč z Afriky, který se trefil v jednom a tom samém zápase v dresu Slavie. Jeho pohotové zakončení může sehrát obrovskou roli, v Edenu se totiž příští týden i díky ní bude hrát znovu od nuly.

  • Feyenoord Rotterdam vs. Slavia Praha 3:3 (1:1). Góly: 10. Sinisterra, 74. Senesi, 86. Kökcü – 41. Olayinka, 67. Sor, 90.+5 Traoré.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.