26.9 C
    Pátek 26. července 2024

Divoký zápas se super koncem pro Slavii. Do Prahy přiveze cennou remízu, Feyenoordu dala tři góly

Pražskou Slavii v Nizozemsku nečekal jednoduchý úkol, to věděli snad úplně všichni. Proti Feyenoordu hrála letos už dvakrát, ve skupině Evropské konferenční ligy remizovala a prohrála. Teď, ve čtvrtfinále nové evropské soutěže, se oba týmy potkaly znovu. Výsledek? Po bláznivém průběhu ukopali Pražané remízu.

Už před samotným prvním hvizdem bylo jasné, že snadnou práci Slavia mít nebude. Kosily ji zranění, do země Beneluxu nemohla odcestovat řada hráčů, kteří by za normálních okolností hráli. Chyběli také Ousu a Plavšić, jenž si kroutili karetní trest z Lince. Právě nepřízeň ale možná Slavii semkla.

Před napěchovaným stadionem De Kuip předvedla výkon, který by ji mohl posunout do semifinále. Hned v 10. minutě sice inkasovala, ještě do konce poločasu ale dokázala srovnat. Gól Slavie měl na svědomí Peter Olayinka, dlouho, dlouho se o něm ale bude mluvit. Jeho kolega Sor totiž stál v jasném ofsajdu.

Jeden Nigérijec střílel a rozvlnil síť, ten druhý stál na brankové čáře, chtěl se ho ještě dotknout, zda to však udělal ví jen on sám. Ať tak či onak, Sor stál v ofsajdovém postavení a gól platit neměl. Jenomže v Evropské konferenční lize naštěstí pro Slavii není video a turečtí rozhodčí gól uznali.

Mela na závěr poločasu

Fanoušci v nizozemském svatostánku běsnili. Verdikt se jim nelíbil, podobně smýšleli také hráči Feyenoordu. Ke konci poločasu se mezi oběma tábory strhla na hřišti mela, po které viděl červenou kartu Olayinka. Po konzultaci by však verdikt změněn na kartonek žluté barvy.

Druhá půle? Jedna velká divočina. Gól Slavie, opět se trefil Sor, pak vyrovnání a čtyři minuty před koncem trefa domácích z přímého kopu. Mluví se o chybě brankáře Koláře, špatně postavené zdi. To ale bylo v tu chvíli jedno, Feyenoord vedl. Úřadující český mistr ale zbraně nesložil.

Cennou remízu 3:3 vystřelil v 95. minutě Ibrahim Traoré, třetí hráč z Afriky, který se trefil v jednom a tom samém zápase v dresu Slavie. Jeho pohotové zakončení může sehrát obrovskou roli, v Edenu se totiž příští týden i díky ní bude hrát znovu od nuly.

• Feyenoord Rotterdam vs. Slavia Praha 3:3 (1:1). Góly: 10. Sinisterra, 74. Senesi, 86. Kökcü – 41. Olayinka, 67. Sor, 90.+5 Traoré.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.