Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Díky za vše, Petře. Bývalý český brankář po změně majitele končí na pozici ve vedení Chelsea

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  To, co minulý týden začalo jako spekulace, se na začátku tohoto potvrdilo. Bývalý vynikající český brankář Petr Čech se po konci Romana Abramoviče a převzetí klubu Toddem Boehlym loučí s managmentem londýnského klubu. Chelsea oznámila jeho odchod na svém webu, několik slov přidal i sám Čech.

  Revoluce v Chelsea pokračuje. Roman Abramovič po problémech se sankcemi uvalenými evropskými zeměmi a zejména britským parlamentem na ruské obchodníky skončil jako majitel klubu, londýnský velkoklub nově vlastní Todd Boehly. Právě on teď řídí reorganizaci ve vedení klubu, po které se loučí také Petr Čech.

  Média na Ostrovech začala spekulovat o jeho odchodu už minulý týden, hned v pondělí následujícího se ukázalo, že se zakládají na pravdě. Bývalý český brankář, který se stal klubovou legendou Chelsea, končí v klubovém vedení, kde zastával celkem tři roky funkci poradce technického a sportovního úseku.

  Do jeho teď už bývalé pozice se nominoval samotný majitel, Čechovi ale hodlal nabídnout alternativu. K dohodě nakonec nedošlo. „Bylo to obrovské privilegium plnit v Chelsea tři roky tuto roli. S klubem pod novým vlastníkem cítím, že je správný čas, abych ustoupil stranou,“ řekl pro klubový web Chelsea Petr Čech.

  Členem rodiny zůstane navždy

  Jako posilu ho Chelsea představovala v roce 2004, od té doby odchytal bývalý gólman Plzně, Sparty, Blšan a Rennes v klubu celkem 493 zápasů, ve kterých posbíral rekordních 228 nul. Svým uměním se dostal do společnosti legend, vyhrál Ligu mistrů, čtyřikrát ligový titul v Premier League, na kontě má i čtyři FA Cupy a jednu trofej pro vítěze Evropské ligy.

  Nový boss Boehly pro klubový web Chelsea řekl, že Čech navždy zůstane členem rodiny Chelsea. „Petr je důležitým členem rodiny Chelsea. Chápeme jeho rozhodnutí odejít a děkujeme mu za jeho přínos jako poradce a za jeho oddanost klubu a naší komunitě. Přejeme mu jen to nejlepší,“ prohlásil.

  Kam budou mířit další jeho kroky? To ví asi jen Petr Čech, který zatím nechce situaci blíže komentovat. Co se týče Chelsea, vše je více než jasné. Nová éra londýnského klubu právě začala.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  Comments are closed.