HokejDíky, Bostone. Krejčí potvrdil konec a v NHL za sebou zavřel dveře

Díky, Bostone. Krejčí potvrdil konec a v NHL za sebou zavřel dveře

V Bostonu platí za živoucí legendu. David Krejčí odehrál za Bruins celkem 16 sezona, stal se jedním z nejlepších hráčů své generace, sázel góly a střádal asistence. Ve 37 letech se ale rozhodl, že stačilo. Boston včera zveřejnil na svých sociálních sítích Krejčího prohlášení, podle kterého český hokejista v klubu NHL nadobro končí.

Všechno hezké jednou končí, nic netrvá věčně. V případě Davida Krejčího máme na mysli jeho spojení s Bostonem Bruins. V zámořské NHL, nejlepší hokejové soutěži planety, nikdy nehrál za žádný jiný tým. Tady odehrál 16 sezon, 15 kompletních a šest zápasů v jedné další, tady dával góly, sbíral asistence a stal se legendou.

Teď se borec, který s Bostonem třikrát hrál finále Stanley Cupu a v roce 2011 trofej vyhrál, rozhodl skončit. „Po kompletních 15 sezonách v NHL jsem se rozhodl z nejlepší ligy světa odejít. Děkuji organizaci Bruins, že mi dali příležitost stát součástí této úžasné rodiny. Když mě v roce 2004 draftovali, nikdy bych nevěřil, s kolika úžasnými lidmi budu pracovat,“ napsal Krejčí, jehož vyjádření vydal Boston Bruins na sociálních sítích.

„Děkuji mámě a tátovi, že jste mě nechali jít za snem hrát NHL. Jako otec si nyní uvědomuji, jak těžké muselo být poslat dítě na jiný kontinent, aniž by mluvilo anglicky. Bez vaší podpory by můj sen o NHL byl stále jen snem, ne realitou. Děkuji i bráchovi Zdeňkovi. Jako děti jsme snili o tom samém, ale jen jeden z nás měl štěstí to zažít. Nikdy sis nestěžoval a nikdy jsi na mě nežárlil – byl jsi toho přesným opakem. Myslím, že si ani neuvědomuješ, jak velký vliv jsi měl na mou kariéru,“ poděkoval hokejista.

A nezapomněl ani na manželku a děti. „Vždy jsi mě poslouchala, když jsem byl na dně a dávala mi sílu i správné rady. Nyní je čas, abych se pokusil být tím nejlepším manželem a otcem, jakým jen mohu být, a podpořil nás v další životní kapitole,“ dodal kanonýr.

Celkovou kariéru ještě nebalí

V NHL už si Krejčí nezahraje, stále ale na hokej myslí. Je dost pravděpodobné, že se ještě představí v české extralize, neboť si chce zahrát na domácím mistrovství světa.

„Láká mě domácí šampionát. Kdybych se vrátil do NHL a udělal play off, tím by Praha velmi pravděpodobně padla. S ohledem na mistrovství je logické, že z extraligy nebo evropských lig je lepší šance na MS než z NHL kvůli jeho play off,“ doplnil útočník s 1032 starty v základní části NHL a 160 zápasy v play off.

Nejčtenější tento týden

Sára Bejlek po téměř třech hodinách postoupila do druhého kola v Torontu

Sára Bejlek zvládla na turnaji kategorie WTA 1000 v Torontu mimořádně náročný vstup do soutěže. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila Wang Sin jü 6:3, 4:6, 7:5. Ve druhém kole ji čeká bývalá světová jednička Iga Świątek.

OKTAGON 92: Muradov ukončil Fleuryho a získal titul, Szabová ovládla ženský zápas století

Oktagon oslavil desáté výročí velkolepým galavečerem na pražské Štvanici. Hlavní pozornost patřila dvěma titulovým duelům. Machmud Muradov předvedl fantastický obrat proti Willu Fleurymu a stal se novým šampionem polotěžké váhy. Lucia Szabová pak v očekávaném souboji přehrála Lucii Pudilovou a úspěšně obhájila pás bantamové šampionky.

Česká senzace pokračuje, Viďmanová si zahraje o titul

Česká tenistka Darja Viďmanová může v neděli dosáhnout největšího úspěchu své kariéry. Na turnaji v Memphisu postoupila až do finále, ve kterém vyzve teprve šestnáctiletou Kristinu Ljutovovou. Obě hráčky čeká první vzájemný duel a také mimořádná příležitost zapsat se výrazně do světa ženského tenisu.

FIFA ustoupila od prodeje podílu na mistrovství světa po silném odporu

Vedení FIFA zrušilo plán na prodej části komerčních práv k mistrovství světa soukromým investorům. Prezident Gianni Infantino po vlně kritiky oznámil, že návrh končí. Výraznou roli sehrála hrozba bojkotu ze strany UEFA, kterou podpořily všechny její členské svazy.

Viďmanová si v Memphisu zahraje o první finále na okruhu WTA

Darja Viďmanová pokračuje v životním turnaji. Česká tenistka zvládla ve čtvrtfinále turnaje WTA v Memphisu třísetovou bitvu s domácí Katie Volynets a poprvé v kariéře postoupila mezi nejlepší čtyři hráčky podniku nejvyššího okruhu. Díky dalšímu cennému vítězství se zároveň výrazně přiblížila návratu mezi stovku světového žebříčku.

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.

UEFA hrozí bojkotem mistrovství světa. Spor s FIFA kvůli miliardám může změnit budoucnost fotbalu

Ve světovém fotbale vypukl bezprecedentní konflikt, který pokračuje už několik dní. UEFA jednomyslně odmítla plán prezidenta FIFA Gianniho Infantina otevřít komerční práva mistrovství světa soukromým investorům. Pokud světová federace od návrhu neustoupí, evropské reprezentace jsou připraveny bojkotovat všechny turnaje pořádané FIFA.

Českou fotbalovou reprezentaci povede Santi Denia

Česká fotbalová reprezentace má nového hlavního trenéra. Národní tým převzal španělský kouč Santi Denia, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky. Dosavadní kouč mládežnických reprezentací Španělska a olympijských vítězů z Paříže se stal prvním zahraničním trenérem v historii českého národního mužstva.

Velký návrat je tady! Tomáš Nosek po 12 letech v NHL znovu oblékne dres Dynama Pardubice

Pardubice hlásí další výraznou posilu. Do mateřského klubu se po dvanácti letech vrací zkušený útočník Tomáš Nosek, který strávil poslední roky v NHL. Třiatřicetiletý odchovanec rozšíří kádr úřadujícího extraligového mistra a naváže na své předchozí úspěšné působení ve východočeském klubu.

IIHF prodloužila zákaz pro Rusko na hokejových šampionátech

Rusko si ani v sezoně 2026 až 2027 na světových šampionátech pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace nezahraje. Rada IIHF po novém posouzení případu rozhodla, že zákaz účasti zůstává v platnosti. Důvodem dál zůstávají obavy o bezpečnost, ochranu účastníků a sportovní integritu soutěží.

Česká bikerka Barbora Bukovská ovládla juniorské mistrovství Evropy v short tracku

Barbora Bukovská získala na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri titul juniorské mistryně Evropy v disciplíně short track. Sedmnáctiletá česká reprezentantka navázala na loňské stříbro a přidala další významný úspěch do své bohaté sbírky. Na medaili navíc útočila také Lucie Grohová, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů.

Šampionka Caroline Dubois mění trenéra. Před obhajobou titulů míří za novou výzvou do USA

Britská mistryně světa Caroline Dubois vstupuje do nové etapy své kariéry. Neporažená šampionka lehké váhy ukončila spolupráci s dlouholetým trenérem Shanem McGuiganem a před srpnovou obhajobou titulů WBC a WBO se přesouvá do Spojených států. Změnu označuje za nezbytný krok na cestě za dalším sportovním růstem.

FIFA dál rozděluje svět fotbalu. Infantino nabízí miliardy, UEFA hrozí bojkotem

Světový fotbal čelí jednomu z největších sporů posledních let. Prezident FIFA Gianni Infantino představil plán, který by do komerčního fungování organizace přivedl soukromé investory a přinesl miliardové příjmy. Zatímco FIFA slibuje rekordní podporu národním svazům, UEFA návrh ostře kritizuje a nevylučuje ani bojkot některých soutěží.

Šok v Mexiku, Lehečka končí hned po prvním zápase

Jiří Lehečka nezačal letní část sezony na tvrdých kurtech podle představ. Nejvýše nasazený hráč turnaje v mexickém Los Cabos nestačil ve svém úvodním vystoupení na Colemana Wonga z Hongkongu a po třísetové porážce se s turnajem rozloučil. Naopak Dalibor Svrčina si zahraje čtvrtfinále. K postupu mu pomohla skreč italského favorita Luciana Darderiho.

Celebrini podepsal rekordní smlouvu a přepíše historii NHL

Macklin Celebrini si s výrazným předstihem zajistil budoucnost v San Jose. Kanadský útočník podepsal pětileté prodloužení kontraktu v celkové hodnotě 94 milionů dolarů. Od sezony 2027 až 2028 bude pobírat v průměru 18,8 milionu dolarů ročně, což představuje nový rekord v historii NHL.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama