Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Dieta podle Usaina Bolta. Během olympiády spořádal přes 1 000 kuřecích nugetek

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejslavnější běžec všech dob Usain Bolt, držitel několika světových rekordů. Jamajský fenomén ukončil svoji kariéru v roce 2017 na světovém šampionátu v Londýně, dnešní zajímavost se však netýká tratě, ale jídla. Bolt na Olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu dokázal sníst přes 100 kuřecích nugetek za den.

  Jako by ten příběh už nebyl sám o sobě fantastický. Sympatický běžec si na Olympijských hrách v Pekingu doběhl pro traťový rekord na 100 metrů. Poprvé v historii se krátkou trať podařilo zaběhnout pod 10 sekund. Za výborným výkonem však stálo ne tak výjimečné jídlo. Sportovec přiznal, že kvůli správnému trávení jedl nugetky k snídaní, obědu i k večeři.

  „Upřímně, nejedl jsem celé hry nic jiného, než kuřecí nugetky,“ uvedl Bolt ve svojí knize Rychlejší než blesk. „Bylo to jediné jídlo, kterému jsem mohl věřit. Když jsem přijel na předolympijský trénink, dal jsem si čínské jídlo a nedopadlo to dobře. Mojí jedinou nadějí na jakýkoliv úspěch byly nugetky,“ prozradil s úsměvem Bolt.

  Pokud jste běžci nebo se zabýváte sportovní výživou, určitě by vás nikdy nenapadlo dát sportovci jídlo, které je spojené spíše s obezitou. Usain Bolt se toho však nebál a chtěl překonat všechny mýty, které o tomto nezdravém jídle kolují. Jak je vidět, samotné jídlo mu k výhře vážně pomohlo.

  U McDonald’s se tetelili blahem

  Ani samotná společnost McDonald’s si nemůže stěžovat. Boltova spotřeba byla na hrách opravdu veliká. Každý den snědl přes 100 kuřecích nugetek, a jelikož hry trvaly něco okolo 10 dnů, dostáváme se na zajímavá čísla. Sám manažer společnosti uvedl, že Usain nugetky miloval a nebál se do nich investovat hodně peněz.

  „Pro nás jako společnost to bylo skvělé, konečně někdo ukázal, že nugetky můžou sloužit i sportovcům a nejsou tak nezdravé jak každý říká,“ uvedl manažer firmy McDonald’s.

  Boltova láska ke kuřeti vydržela i další roky. Ve své poslední sezóně se spolu se smaženým kuřetem objevil na skupinových lekcích v Jamajce. Na dalších Olympijských hrách už si sice nugetky nechal ujít, ale i ve sportovním důchodu bývá dost často vyfocen, jak si objednává kuře v řetězci KFC.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ