ŠipkyDevítkou až k titulu. Famózní van Gerwen má další trofej

Devítkou až k titulu. Famózní van Gerwen má další trofej

Další velký šipkařský podnik je u konce. Popáté v kariéře opanoval turnaj World Series of Darts Finals hvězdný Michael van Gerwen, letos navíc před domácím publikem. A Holanďan opět přepsal historii. Nejenže se mu v cestě za trofejí podařilo zavřít na devět šipek, ale jako vůbec první v dějinách si podmanil zmíněný mítink hned pětkrát.

Nizozemská mašina MVG se opět začíná rozjíždět do smrtícího tempa. V říjnu a listopadu čeká na profesionály výzva v podobě dvou major turnajů a trojnásobný světový šampion bude právem jedním z největších favoritů na vítězství. Jak na World Grand Prix, tak na Grand Slamu.

Michael van Gerwen nastartoval svou cestu za další trofejí výhrou nad nepříjemně hrajícím Irem Williamem O´Connorem. „The Magpie“ padl v souboji s mocným Mikem 4:6.

Van Gerwen si pak poradil i s dalším nesmírně těžkým kalibrem a opět to bylo rozdílem dvou legů. Belgičana Dimitriho van den Bergha porazil s famózním průměrem 103,91 celkem 10:8, na zavírání držel 43,48% úspěšnost.

Devítka před televizními kamerami

V semifinále se síle MVG postavil Angličan Luke Humphries. A pocítil ji hned ve druhém legu, kdy Holanďan sáhl do své kouzelnické tašky a vytáhl spektakulární devítku. Takzvaný nine-darter zmátl i grafiku, Michael totiž po náhozech 174 a 180 zavíral 147 bodů.

Začal trojnásobkem dvacítky, poté zamířil do trojité sedmnáctky a magii završil přesným zásahem doublu 18. Hala AFAS Live v Amsterdamu byla ve varu, netradiční zavření na devět šipek nakoplo oba muže k vynikajícím šipkám.

Humphries čelil van Gerwenovi statečně až do stavu 10:10, poslední leg však už opanovat nezvládl. Přestože měl připravený double 20, Michael zavřel 97 bodů a dostal se do finále.

https://x.com/OfficialPDC/status/1703504362088149216?s=20

O titul z World Series of Darts si to pak rozdal s Angličanem Nathanem Aspinalem. Vítěz letošního World Matchplay ale brzy ztratil podání a šlo to s ním od desíti k pěti. Hrozivý průměr 83,57 a jen čtyři vyhrané legy znamenaly, že bývalý fotbalový brankář „The Asp“ padl v souboji s novou světovou dvojkou poměrem 4:11.

Michael van Gerwen, jenž nově nosí rovnátka, pak triumf na pódiu oslavil i se svými dětmi.

Nejčtenější tento týden

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.

Šok v F1. Max Verstappen přijde o důležitou část týmu 

Přestup, který může přepsat mapu Formule 1. Gianpiero Lambiase, dlouholetý závodní inženýr, s nímž Max Verstappen spojil celou svou kariéru v Red Bullu, má podle zákulisních informací zamířit od roku 2028 do McLarenu. Tah, jenž může zásadně ovlivnit nejen budoucnost nizozemského šampiona, ale i rozložení sil mezi elitními týmy.

McDavid pěti body dovedl Edmonton k výhře a Buffalo dál tlačí na Carolinu

Connor McDavid znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NHL. Při výhře Edmontonu 5:2 na ledě San Jose nasázel hattrick a přidal dvě asistence. Buffalo mezitím uspělo v New Yorku proti Rangers 5:3 a na Východě dál živí nečekaně silný boj o první místo. Ve středečním programu navíc zabral i Washington, který zůstal ve hře o play off.

Lehečka a Macháč jsou v Monte Carlu ve třetím kole

Čeští tenisté Jiří Lehečka a Tomáš Macháč zvládli druhé kolo Masters v Monte Carlu a dál živí čtvrtfinálové ambice. Lehečka otočil duel s Alejandrem Tabilem po ztraceném prvním setu, Macháč si ve dvou sadách poradil s Franciscem Cerúndolem. Oba tak potvrdili výborný vstup do antukové části sezony a v dalším kole je čekají velmi atraktivní soupeři.

Aston Martin v krizi. Slabiny sahají hluboko do konstrukce vozu

Britský tým Aston Martin ve Formuli 1 zažívá rozpačitý vstup do sezony a kritika se dlouho snášela především na motor Hondy. Nové informace ale ukazují, že skutečný problém je mnohem komplexnější a z velké části leží na bedrech samotného monopostu.

Zacha a Nečas skórovali, Pastrňák s Klapkou zapsali dvě asistence

Čeští hokejisté byli v dalším hracím dni NHL výrazně vidět. Pavel Zacha pomohl Bostonu gólem a asistencí, David Pastrňák přidal dvě přihrávky a Adam Klapka zapsal také dva body. Martin Nečas pak rozhodl o výhře Colorada nad St. Louis. Přesto ne všechny české výkony vedly k vítězství, Boston i Calgary padly až v prodloužení.

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama