12 C
Czech
Pátek 13. března 2026
HokejDevils velebí Vaněčka. Čech dal zavzpomínat na časy legendárního Martina Brodeura

Devils velebí Vaněčka. Čech dal zavzpomínat na časy legendárního Martina Brodeura

Pro mnohé hokejové fanoušky byl letní přesun Vítka Vaněčka do New Jersey Devils překvapením. Český brankář sice ve Washingtonu podával slušné výkony, v Jersey ale asi neočekávali, že by se mu v novém působišti tolik dařilo. Vaněček v noci z úterý na středu vychytal svou sedmou výhru v řadě, což se naposledy povedlo Martinu Brodeurovi.

Když legendární gólman New Jersey v roce 2014 opustil klub a o rok později ukončil profesionální kariéru, fanoušci oplývali smutkem. Martin Brodeur se stal naprostou ikonou a všichni v Devils ho asi už navždy budou brát jako nejlepšího klubového brankáře všech dob. Pravdou ale je, že od začátku na něj dává vzpomenout český hokejista.

A to Vítek Vaněček. Ten se do New Jersey přesunul před startem letošní sezony a úkoly měl jasné. Vedení po něm chtělo stabilizovat situaci v brankovišti, což rodák z Havlíčkova Brodu dělá, jak nejlépe umí. Forma jako hrom se projevuje i na výsledcích. Vaněček v nočním zápase pomohl zdolat Montrealu Canadiens. Pustil jen jeden gól a triumf vychytal posedmé v řadě.

Což se naposledy povedlo v sezoně 2010/11 právě Brodeurovi. „Cítil jsem se komfortně. Teď se snažím každým dalším zápasem zlepšovat. Věřím, že v budoucnu můžu být ještě lepší,“ prohlásil Vaněček, který je zatím ve svém novém působišti více než spokojený. V noci pochytal celkem 25 střela a nepřišel si na něj třeba ani Juraj Slafkovský.

Chvála ze všech stran

Devils mají i s přispěním Vaněčka neskutečnou fazónu. V současné době se vezou na vlně deseti vítězství v řadě a na vedoucí Boston ztrácí v tabulce Východní konference už pouhé dva body. Faktem je, že lepší série zažilo New Jersey ve své historii pouze dvakrát. A to v sezoně 2005/06, kdy vyhráli jedenáctkrát za sebou, a během ročníku 2000/01, kdy triumfovali třináctkrát.

Vaněčka a spol. čeká do konce týdne nabitý program. Atak na historické tabulky nastartuje v pátek nad ránem proti Torontu, další na řadě bude o den později Ottawa. Očekává se, že Vaněček bude v obou zápasech hrát ústřední roli.

Nejčtenější tento týden

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama