Více
  20 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Devět a dost. Warriors doma v play off poprvé padli, finále NBA rozjeli lépe Celtics

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Premiérová porážka v play off NBA přišla z pohledu Goldenu State Warriors v ten nejméně vhodný okamžik. Ani jedna prohra s Denverem, Memphisem a Dallasem, hned v prvním zápase finále proti Bostonu se ale všechno změnilo. Téměř vyhraný zápas ztratili „Válečníci“ v poslední čtvrtině.

  Má to být jednoznačná záležitost. Golden State je ve finále NBA favoritem, Boston, který se bojuje o mistrovský titul po dlouhých 12 letech, nemá představovat nijak výraznou hrozbu. Hned v prvním zápase ale právě Celtics dokázali, že se s nimi musí počítat. Dlouho prohrávali, nakonec mohli slavit.

  Ještě v poslední čtvrtině vedli domácí Warriors o 12 bodů a mířili za prvním triumfem v sérii a celkově už dvanáctým domácím v řadě. Ano, Golden State vyhrál dva poslední zápasy základní části, pak také všechny zápasy play off, které se hrály na jeho palubovce. Až doteď, Boston slibnou sérii zničil.

  Nedařilo se hlavní hvězdě Bostonu, Tatum zapsal jen 12 bodů, zastoupili ho ale jiní. „Najednou mi to tam začalo padat a kluci mě neustále hledali. Také Derrick White trefil těžké střely. Prostě když jsme měli výhled na koš, tak jsme to zkoušeli a ono to vycházelo. Nic víc,“ byl rád nejlepší střelec Horford,

  Hned v prvním zápase finále NBA se také přepisovaly dějiny. Boston jako první v historii prohrával ve finále po třech čtvrtinách dvouciferným rozdílem a nakonec dvouciferným rozdílem vyhrál.

  Skvělá čtvrtina, smekl Kerr

  Curry pálil ostrými, stejně tak Thompson. Ani dvě největší hvězdy ale Warriors k triumfu nedotáhly. Důvodem je podle Kerra zpackaný závěr. „Boston předvedl skvělou čtvrtinu a zasloužil si vyhrát. Teď je na nás, abychom se zvedli a zvládli příští zápas,“ myslí si trenér Golden State Steve Kerr.

  Odpověď může Golden State vyslat směrem k Bostonu v noci z neděle na pondělí, kdy je na programu další zápas. Opět se bude hrát v San Franciscu, pak se série přesune do státu Massachusetts. „Bude to pro nás jiné. Jít do druhého zápasu s tím, že musíme. Ale už jsme v této pozici byli a zvládneme to,“ říká Kerr.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS