3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Devět a dost. Warriors doma v play off poprvé padli, finále NBA rozjeli lépe Celtics

Premiérová porážka v play off NBA přišla z pohledu Goldenu State Warriors v ten nejméně vhodný okamžik. Ani jedna prohra s Denverem, Memphisem a Dallasem, hned v prvním zápase finále proti Bostonu se ale všechno změnilo. Téměř vyhraný zápas ztratili „Válečníci“ v poslední čtvrtině.

Má to být jednoznačná záležitost. Golden State je ve finále NBA favoritem, Boston, který se bojuje o mistrovský titul po dlouhých 12 letech, nemá představovat nijak výraznou hrozbu. Hned v prvním zápase ale právě Celtics dokázali, že se s nimi musí počítat. Dlouho prohrávali, nakonec mohli slavit.

Ještě v poslední čtvrtině vedli domácí Warriors o 12 bodů a mířili za prvním triumfem v sérii a celkově už dvanáctým domácím v řadě. Ano, Golden State vyhrál dva poslední zápasy základní části, pak také všechny zápasy play off, které se hrály na jeho palubovce. Až doteď, Boston slibnou sérii zničil.

Nedařilo se hlavní hvězdě Bostonu, Tatum zapsal jen 12 bodů, zastoupili ho ale jiní. „Najednou mi to tam začalo padat a kluci mě neustále hledali. Také Derrick White trefil těžké střely. Prostě když jsme měli výhled na koš, tak jsme to zkoušeli a ono to vycházelo. Nic víc,“ byl rád nejlepší střelec Horford,

Hned v prvním zápase finále NBA se také přepisovaly dějiny. Boston jako první v historii prohrával ve finále po třech čtvrtinách dvouciferným rozdílem a nakonec dvouciferným rozdílem vyhrál.

Skvělá čtvrtina, smekl Kerr

Curry pálil ostrými, stejně tak Thompson. Ani dvě největší hvězdy ale Warriors k triumfu nedotáhly. Důvodem je podle Kerra zpackaný závěr. „Boston předvedl skvělou čtvrtinu a zasloužil si vyhrát. Teď je na nás, abychom se zvedli a zvládli příští zápas,“ myslí si trenér Golden State Steve Kerr.

Odpověď může Golden State vyslat směrem k Bostonu v noci z neděle na pondělí, kdy je na programu další zápas. Opět se bude hrát v San Franciscu, pak se série přesune do státu Massachusetts. „Bude to pro nás jiné. Jít do druhého zápasu s tím, že musíme. Ale už jsme v této pozici byli a zvládneme to,“ říká Kerr.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy mají v hokeji své místo

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.

Lando Norris: Když bude Verstappen vyhrávat, fanoušci se začnou nudit

Lando Norris z McLarenu prohlásil, že pokračující dominance Maxe Verstappena ve formuli 1 by mohla odradit fanoušky. Vyjádřil se tak po závodě, ve kterém si nizozemský jezdec zajistil další pole position pro nadcházející Velkou cenu Číny.