Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Děsivý konec taháku večera UFC. Američana museli z klece tahat lékaři

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dlouho se o tomto zápase mluvilo, ještě před jeho samotným startem měli všichni jasno o tom, že půjde o show, jaká je organizace UFC hodná. Jenomže bitva pérové váhy mezi Brianem Ortegou a Yairem Rodriguezem skončila velice špatně. Už v prvním kole si první jmenovaný vykloubil rameno tak, že museli do klece přispěchat lékaři.

  Na tenhle souboj se třásla celá veřejnost, která sleduje dění ve světě bojových umění. Zápas pérové váhy, ve kterém figurovali Američan Brian Ortega a Mexičan Yair Rodriguez, měl výrazně napovědět o další cestě za mistrovským titulem. Oba borci do sebe šli od prvních minut, jenomže ještě v prvním kole všechno skončilo.

  Po několika tvrdých úderech ve středu oktagonu a u pletiva byli diváci nadšení. Jásali při každém pokusu jednoho, respektive druhého borce, všechno mířilo do druhého kola. To by ale Ortega nesměl dostat na začátku páté minuty svého soka na zem. Místo toho, aby Američan naložil svému sokovi, při nezdařilém pokusu vysmýknout svou ruku ze sevření vykloubil rameno. Nijak ostrý armbar se tak ukázal jako vítězný.

  „Pokoušel jsem se o armbar a ve chvíli, kdy jsem se dostával do lepší pozice, tak on začal tahat ruku ven. V té době se divně zatvářil, věděl jsem, že se něco stalo. Přestal bojovat, otočil se na záda a chytil za rameno,“ vysvětluje Rodriguez. Za jeho soupeřem museli přispěchat lékaři, Ortega se neúčastnil ani závěrečného vyhlášení.

  Ortega přišel o šanci

  Americký bojovník, který by se vítězstvím přiblížil k titulovému zápasu, ulehl po incidentu na záda, přestal bojovat a naříkal. Slavit se nechtělo ani jeho sokovi, který viděl, jak Ortega trpí. „Jsem naštvaný. Před zraněním mi to šlo, každou minutu jsem vyhrál. Držel jsem se našeho plánu. Zvláštní nehoda, je to celé na ho*no,“ zlobil se po zápase Ortega.

  Teď ho čeká magnetická rezonance a doufá, že nebude muset na další operaci. Co se týče ramena, už podstoupil dvě a třetí by také mohla znamenat konec kariéry. To Rodriguez se může těšit na o moc příjemnější povinnosti. Díky triumfu existuje reálná šance, že vyzve šampiona Volkanovského právě on.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS