Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Děsivé záběry. Lyžař spadl na hlavu, místo v cíli skončil na lůžku v nemocnici

  Nedělní závody super-G v kanadském zimním středisku Lake Louise poznamenal ošklivý pád. Na svědomí ho měl švýcarský lyžař Mauro Caviezel, který od den dříve startoval ve Světovém poháru poprvé od roku 2020. Nakonec o víkendu nedokončil závod ani jeden, po tom druhém navíc putoval do nemocnice.

  Švýcarskému lyžaři se lepí v posledních letech smůla na paty. Naposledy jel ostrý závod Světového poháru v alpském lyžování na konci roku 2020, ve sjezdu v italském Bormiu tehdy skončil na pátém místě. Jenomže za dalších pár dní během tréninku utrpěl poranění mozku. Od té doby až do minulého víkendu téměř nejezdil.

  Na víkend v Lake Louise se těšil Mauro Caviezel jako hrom. Starší ze švýcarské bratrské dvojice nastartoval návrat do ostrého závodu v sobotu. Sjezd mu ale nevyšel podle představ. Do cíle bohužel pro něj nedojel. O den později chtěl svůj výkon vylepšit. Ještě navíc, když mu hrála do karet celkem dobrá minulost. V rámci Světového poháru tady v super-G dvakrát vystoupal na bednu.

  Jenomže naděje zhasly nedlouho po startu. Caviezel brnkl o jednu z branek, ve vysoké rychlosti se svalil k zemi a přitom se uhodil do hlavy. Bezvládné tělo po několika desítkách metrů zastavila až ochranná síť podél trati. Pomoc se dostala ke Švýcarovi rychle a dokázala ho dostat z nejhoršího venku. Zdravotníci následně Caviezela transportovali vrtulníkem do nemocnice.

  Po vyšetření ve Švýcarsku se uvidí

  Po nedělním závodě zamířil do kanadské nemocnice, v tuto chvíli už by měl být Caviezel doma ve Švýcarsku, kde se podrobí hlavním vyšetřením. Tak informovala svět švýcarská lyžařská federace.

  „Mauro Caviezel byl po pádu v super-G v Lake Louise převezen do nemocnice v Canmore. Sportovec z národního týmu odletí zpět do Švýcarska, kde budou provedena další vyšetření,“ informovali na Twitteru zástupci švýcarské lyžařské federace. O jeho dalším osudu se zatím spekuluje, už teď je ale více než pravděpodobné, že ho čeká další pauza.

  Závod super-G v Kanadě nakonec ovládl Caviezelův krajan Marco Overmatt, který si druhým triumfem v letošní sezoně pojistil vedení ve Světovém poháru.

  Sledujte nás na sítích