FotbalDesignéři mají žně. Ajax uctí Boba Marleyho, na Juve se řádilo a...

Designéři mají žně. Ajax uctí Boba Marleyho, na Juve se řádilo a o Pumě ani nemluvě

Někde už se začalo, jiní na start fotbalové sezony ještě čekají. Faktem ale je, že před začátkem či v úplném úvodu nového ročníku představují firmy dresy, které budou kluby celý rok oblékat. Někde se vsadilo na klasiku, jinde ale designéři naprosto přestřelili.

Fotbalové dresy, to je kapitola sama pro sebe. Společnosti tvořící návrhy se předhánějí v kreativitě, ne vždycky jde ale o tu správnou cestu. Pokud rozebereme situaci i z historického hlediska, na dresy Ajaxu je radost pohledět téměř každý rok.

Letos vsadili v Amsterdamu na neobvyklé kombinace. Domácí dres má staré logo, ten, který budou hráči nosit venku, zase netradiční modrý nádech. Největší pozornost ale poutá třetí dres, kterým se v hlavním městě Nizozemska uctí památka Boba Marleyho.

Toho na západě Evropy zbožňují. Příznivci Ajaxu zpívají jeho písně a mezi tu nejpopulárnější patří skladba „Three Little Birds“. A právě ta se stala inspirací pro třetí dres. Černý trikot, k tomu červená, zelená a žlutá barva. Klubové stránky dnes ráno zavalily požadavky.

A po několika hodinách dokonce kvůli enormnímu zájmu spadly. Tady se vše povedlo na jedničku.

Trapas v Turíně!

Při pohledu na třetí dres Juventusu se těžko hledá to správné slovo, které by vystihlo nastalou situaci. „Horší dres od Adidasu jsem asi nikdy neviděl.“ „Nejméně povedený dres v historii fotbalu.“ „Tohle snad nemohou myslet vážně.“ Takové jsou reakce při pohledu na nový dres.

Křiklavé a ne zrovna povedeně postavené barvy by měl nosit i Cristiano Ronaldo a mnozí mají jasno. „Tímhle dresem chtějí Portugalce vystrnadit v klubu,“ napsal jeden z vtipálků na Twitter. Pravdou je, že tohle se Adidasu vážně nepovedlo.

Juventus je známý pro své fotbalové umění, v tomto ale budou vypadat spíše jako volejbalisté.

Neskutečné, soptí fanoušci „Citizens“

Stejně jako Adidas kvůli Juventusu je i Puma označována za tvůrce nejhorších dresů v dějinách. Naštvaní nejsou jen fanoušci Manchesteru City, ale všech týmů, které mají pakt s německou firmou Puma. Ta vyrobila třetí dres pro řadu evropských gigantů.

AC Milán, Valencia, Dortmund či Marseille. To jsou týmy, jejichž dresy letos vypadají jako tréninkové oblečení. Nemají znak, působí jako vytvořené v Malování a tak nějak prostě nejdou s krásou fotbalu dohromady.

Ostuda nastala už včera v zápase Fenerbahce. Turecký celek využil své nové dresy v zápase a střelec gólu chtěl tradičně políbit logo svého týmu. Na dresu ho ale hledal marně. Smutný pohled.

Co si o nových dresech myslíte vy?

Nejčtenější tento týden

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama