13 C
    Pátek 29. března 2024

Debakl obhájce, dominance hvězd. Do finále Ligy mistrů míří Manchester City

V úterý postoupil do finále Ligy mistrů Inter Milán a čekalo se, kdo ho doplní. Odpověď na tuto otázku přinesla středeční odveta mezi Realem Madrid a Manchesterem City. Rozhodlo se prakticky už v prvním dějství, kdy Citizens vedli na obhájci trofeje 2:0. Nakonec vyhráli rozdílem třídy 4:0 a podruhé v historii si zahrají finále.

Po prvním vzájemném zápase se čekal vyrovnaný souboj. Real Madrid, obhájce loňského titulu v Lize mistrů, jel na půdu Manchesteru City s remízou v kapse. Doufal, že se mu na ni podaří na Etihad Stadium navázat a postarat se o pořádné drama. Jenomže nic z toho na pořadu dne nebylo. Citizens vládli hřišti od začátku do konce.

Britská média označují včerejší zápas za týraní šampiona. A tak tomu skutečně bylo. Manchester City vlétl do zápasu jako uragán, nepůjčoval soupeři balon, v prvních minutách s ním hrál vlastně jen on. V průběhu celého poločasu se hrálo téměř stále na polovině Realu a k vidění byly dvě branky. Obě z dílny mága Bernarda Silvy.

Družina Carla Ancelottiho, tedy trenéra, který usedl na lavičku v Lize mistrů po 191. a překonal tím tak rekord Sira Alexe Fergusona, nevěděla, čí je. Dorazily ji ještě dva góly ve druhém poločase. Nejprve si v 76. minutě srazil balon do vlastní branky Militao, v 91. minutě pak dokonal dílo Álvarez, který vystřídal Haalanda.

Druhé finále v dějinách

Real Madrid vloni hrál s Manchesterem City také. Dlouho dotahoval a po parádním comebacku nakonec slavil postup. Letos čekali Španělé to samé, nic z toho se ale nevyplnilo a sen o opětovném zisku „ušaté“ trofeje se tak rozplynul. Naopak Citizens mohou snít dál a zřejmě také budou. Vždyť Ligu mistrů ještě nikdy v historii nevyhráli.

Do finále už se dostali, v roce 2021 ale padli s anglickými kolegy z Chelsea. Teď nebudou mít práci o nic snazší, rozjetý Inter Milán se dostal do finále poprvé od roku 2010 a bude chtít pohádkové tažení zakončit vítězně. Finále bude na programu 10. června na olympijském stadionu v Istanbulu.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.