5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Dát čtyři góly a prohrát 4:5? Ani rekordní palba veterána Pavelského Stars nestačila

Dallas na úvod druhého kola play off prohrál se Seattlem 4:5 v prodloužení. Nepomohly mu ani čtyři branky téměř 39letého veterána Joe Pavelského.

Je mu 38 let a 295 dní. A právě tento údaj bude po středeční noci ponovu v historických tabulkách NHL jako věk nejstaršího střelce čtyř branek v play off.

Joe Pavelski zažil úžasný večer. Po ostrém nárazu a otřesu mozku z prvního zápasu předchozí série s Minnesotou se vrátil ve velkém stylu a skóroval hned čtyřikrát.

V první třetině dvakrát poslal svůj tým do vedení, pak v závěrečné části dvěma trefami smazal dvoubrankové vedení Krakenů. Jenže ti měli poslední slovo. Jejich úžasné premiérové play off po vyřazení obhájce z Colorada prodloužil vítězným gólem Gourde.

Jsem nadšený, že jsem zpátky. Už při nástupu na rozcvičku jsem cítil adrenalin, těšil jsem se. Užíval jsem si, že můžu zase hrát. Bojovali jsme, byl to dobrý zápas, vyrovnaný. Porážka bolí, je tvrdá. Chtěli jsme začít vítězně,“ uvedl čtyřbrankový střelec.

Pavelského návrat byl stylový, byť v celkovém výsledku není Stars nic platný a po úvodní prohře v sérii ztrácejí. Američan zaznamenal hattrick v play off už poosmé.

Epický návrat. Škoda, že jsme jeho góly promarnili a nevyhráli. Odvedl víc, než od něj čekáme. Táhl nás k výhře. Ale udělali jsme pro nás pár netypických chyb, dvakrát jsme inkasovali po vhazování. Určitým detailům hry jsme nevěnovali patřičnou pozornost a to je v této fázi potřeba. Měli jsme i výpadky, kdy jsme nebojovali dostatečně. Až v závěru jsme zapnuli a měli i šance v prodloužení. Příště musíme hrát naplno celý zápas,“ shrnul trenér Dallasu Peter DeBoer.

Seattle nastřílel všechny čtyři branky v první třetině během čtyř minut. Tu poslední a rozhodující dal z úhlu v 73. minutě Yanni Gourde.

Radost hráčů Seattlu. Foto: Reuters

Měl jsem trochu štěstí. Ale jsme sebevědomá parta. Samozřejmě nechcete ztratit dvoubrankový náskok ve třetí třetině. I čtyři inkasované góly jsou moc. Na tom musíme zapracovat. Ale líbí se mi, jak jsme odpověděli a že jsme se nenechali rozhodit,“ naznačil klíčový střelec.

Série pokračuje v noci na pátek druhým zápasem v Dallasu. Ve druhé souběžně hrané sérii vede Florida nad Torontem 1:0 po triumfu 4:2 na jeho ledě.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.