18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Dát čtyři góly a prohrát 4:5? Ani rekordní palba veterána Pavelského Stars nestačila

Dallas na úvod druhého kola play off prohrál se Seattlem 4:5 v prodloužení. Nepomohly mu ani čtyři branky téměř 39letého veterána Joe Pavelského.

Je mu 38 let a 295 dní. A právě tento údaj bude po středeční noci ponovu v historických tabulkách NHL jako věk nejstaršího střelce čtyř branek v play off.

Joe Pavelski zažil úžasný večer. Po ostrém nárazu a otřesu mozku z prvního zápasu předchozí série s Minnesotou se vrátil ve velkém stylu a skóroval hned čtyřikrát.

V první třetině dvakrát poslal svůj tým do vedení, pak v závěrečné části dvěma trefami smazal dvoubrankové vedení Krakenů. Jenže ti měli poslední slovo. Jejich úžasné premiérové play off po vyřazení obhájce z Colorada prodloužil vítězným gólem Gourde.

Jsem nadšený, že jsem zpátky. Už při nástupu na rozcvičku jsem cítil adrenalin, těšil jsem se. Užíval jsem si, že můžu zase hrát. Bojovali jsme, byl to dobrý zápas, vyrovnaný. Porážka bolí, je tvrdá. Chtěli jsme začít vítězně,“ uvedl čtyřbrankový střelec.

Pavelského návrat byl stylový, byť v celkovém výsledku není Stars nic platný a po úvodní prohře v sérii ztrácejí. Američan zaznamenal hattrick v play off už poosmé.

Epický návrat. Škoda, že jsme jeho góly promarnili a nevyhráli. Odvedl víc, než od něj čekáme. Táhl nás k výhře. Ale udělali jsme pro nás pár netypických chyb, dvakrát jsme inkasovali po vhazování. Určitým detailům hry jsme nevěnovali patřičnou pozornost a to je v této fázi potřeba. Měli jsme i výpadky, kdy jsme nebojovali dostatečně. Až v závěru jsme zapnuli a měli i šance v prodloužení. Příště musíme hrát naplno celý zápas,“ shrnul trenér Dallasu Peter DeBoer.

Seattle nastřílel všechny čtyři branky v první třetině během čtyř minut. Tu poslední a rozhodující dal z úhlu v 73. minutě Yanni Gourde.

Radost hráčů Seattlu. Foto: Reuters

Měl jsem trochu štěstí. Ale jsme sebevědomá parta. Samozřejmě nechcete ztratit dvoubrankový náskok ve třetí třetině. I čtyři inkasované góly jsou moc. Na tom musíme zapracovat. Ale líbí se mi, jak jsme odpověděli a že jsme se nenechali rozhodit,“ naznačil klíčový střelec.

Série pokračuje v noci na pátek druhým zápasem v Dallasu. Ve druhé souběžně hrané sérii vede Florida nad Torontem 1:0 po triumfu 4:2 na jeho ledě.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.