1.4 C
Czech
Sobota 22. listopadu 2025
Bojové sportyDaniel Dubois vs. Joseph Parker. Bitva o trůn těžké váhy

Daniel Dubois vs. Joseph Parker. Bitva o trůn těžké váhy

Britský boxer Daniel Dubois se vrátí do ringu 22. února, aby obhájil titul mistra světa organizace IBF v těžké váze. V rámci prestižní akce Riyadh Season se střetne s bývalým světovým šampionem Josephem Parkerem. Dubois si svůj současný status mistra světa upevnil v září, kdy v pátém kole na londýnském stadionu Wembley krásným knockoutem ztrestal bývalého šampiona Anthonyho Joshuu.

Dubois získal prozatímní titul IBF v červnu, když porazil Filipa Hrgoviće. Plnohodnotným mistrem světa se stal poté, co Oleksandr Usyk musel uvolnit pás kvůli své odvetě s Tysonem Furym naplánované na prosinec.

Dubois následně ukázal, že si titul zaslouží, když v září suverénně knockoutoval právě Joshuu. Ten se podle Sky News v současné době pohybuje na šesté příčce světového žebříčku. Stále má ale šanci se opět podívat na vrchol, a to i přesto, že je na boxerské scéně poměrně silná konkurence. 

Parker, který má za sebou bohatou kariéru v ringu, se na další titulovou šanci připravuje sérií působivých vítězství. Minulý rok například šokoval, když porazil bývalého šampiona WBC Deontaye Wildera. Poté přidal další významný triumf, když na body přemohl Zhileie Zhanga a získal prozatímní titul WBO. 

Nabité boxerské menu v Rijádu

Akce v Rijádu nabídne kromě hlavního zápasu mezi Duboisem a Parkerem také řadu dalších atraktivních soubojů. Artur Beterbiev, neporažený mistr světa v polotěžké váze, se utká v odvetě s Dmitrijem Bivolem.

Beterbiev sjednotil všechny hlavní tituly WBC, WBA, WBO a IBF, když v říjnu porazil Bivola těsným rozhodnutím rozhodčích. Bivol se tehdy stal prvním soupeřem, který vydržel s Beterbievem všechna kola. BBC tvrdí, že tento zápas divákům slibuje neskutečnou podívanou. Je na co se těšit. 

Fanoušci britského boxu také uvidí střet Joshuy Buatsiho s Callumem Smithem, kde bude v sázce prozatímní titul WBO. Dalším tahákem večera bude souboj mezi Zhileiem Zhangem a neporaženým Agitem Kabayelem o prozatímní titul WBC v těžké váze.

Bitvy, které přepíšou historii boxu 

Fanoušci se mohou těšit na večer plný napětí, emocí a nezapomenutelných momentů, který potvrdí, proč je box stále jedním z nejsledovanějších sportů na světě. Kdo nakonec odejde z ringu jako vítěz a zapíše se do historie? Odpověď přinese jedinečný galavečer, který by si žádný milovník tohoto sportu neměl nechat ujít.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Oklahoma znovu válí v NBA Cupu a drtí soupeře

Oklahoma potvrzuje formu a dál vede NBA. Thunder zvládli i duel s Utahem a zůstávají téměř bezchybní. Golden State naopak ztrácí půdu pod nohama, i když Stephen Curry znovu předvedl střeleckou show.

Pastrňák přihrál na vítězný gól a Boston ukončil sérii porážek

David Pastrňák znovu promluvil do dění v NHL a v prodloužení připravil vítězný gól Bostonu na ledě Los Angeles. Bruins nastoupili v útoku s českým triem Pastrňák, Pavel Zacha a Matěj Blümel a ukončili sérii dvou porážek. Buffalo mezitím doma rozdrtilo Chicago 9:3 a Minnesota uspěla v Pittsburghu vysoko 5:0.

Lando Norris udává tempo v Las Vegas. I tak se ale vyskytly problémy 

Lídr šampionátu Lando Norris vstoupil do Velké ceny Las Vegas skutečně velkolepě. V úvodním tréninku zajel nejrychlejší čas a naznačil, že v kvalifikaci bude „bojovat o pole position“. McLaren potvrdil výbornou formu, přestože druhá část programu byla zkrácena kvůli podezření na uvolněný kanálový poklop.

Subriel Matias neprošel dopingovým testem. O titul WBC se možná neutká 

Přípravy na lednový titulový zápas o pás WBC v superlehké váze dostaly zásadní trhlinu. Portoričan Subriel Matias, úřadující světový šampion a plánovaný soupeř Angličana Daltona Smithe, byl podle oznámení WBC pozitivně testován na zakázanou látku. Informaci předala antidopingová agentura VADA, která provádí testování v rámci dobrovolného programu určeného pro elitní boxery.

Nečas třemi asistencemi dovedl Colorado k další výhře

Martin Nečas znovu zazářil v NHL. Český útočník třemi asistencemi výrazně pomohl Coloradu k vítězství 6:3 nad Rangers. Vynikl i brankář Dan Vladař, jenž dovedl Philadelphii k obratu proti St. Louis a získal ocenění pro první hvězdu utkání. Naopak další čeští gólmani prožili náročný večer.

Oleksandr Usyk se vzdal pásu WBO. Přebral ho Fabio Wardley

Britský boxer Fabio Wardley se ocitl v nečekané, ale velmi výhodné pozici. Poté, co se ukrajinský šampion Oleksandr Usyk rozhodl vzdát titulu WBO v těžké váze, byl právě Wardley oficiálně povýšen na nového držitele pásu. Podle něj je však Usykovo rozhodnutí těžko pochopitelné, a to zejména proto, že se světový šampion vzdal titulu v momentě, kdy byl povinen čelit právě Wardleymu.

Ferrari pod tlakem? Hamilton a Leclerc mírní napětí 

Lewis Hamilton a Charles Leclerc poprvé reagovali na ostré výroky předsedy Ferrari Johna Elkanna, podle něhož by „piloti měli méně mluvit a více se soustředit na práci“. Oba jezdci zdůraznili, že kritika byla míněná konstruktivně, a že vztahy uvnitř týmu zůstávají pevné.

Dostál zářil v bráně Anaheimu, Gudas přidal gól i bitku a Tomášek skóroval za Edmonton

Lukáš Dostál předvedl proti Bostonu 36 zákroků a dovedl Anaheim k další domácí výhře 4:3. V utkání zaujal i Radko Gudas, který vstřelil svůj první gól v sezoně a pustil se do bitky. Na druhé straně bodovali David Pastrňák a Pavel Zacha. Další český útočník David Tomášek skóroval ve Washingtonu, ale porážku Edmontonu 4:7 neodvrátil.

Perušič se Schweinerem postupují do čtvrtfinále světového šampionátu

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem uspěli v osmifinále mistrovství světa v Adelaide. Český pár porazil portugalskou dvojici Joao Pedrosa a Hugo Campos dvakrát 21:16 a 21:18. Obhájci titulu tak pokračují v cestě turnajem, kde je nyní čeká německé duo Nils Ehlers a Clemens Wickler.

Skotsko zdolalo Dánsko 4:2 a míří na mistrovství světa 

Skotsko se po dlouhých 26 letech vrací na mistrovství světa. Reprezentanti trenéra Steva Clarka porazili před publikem na Hampden Park oslabené Dánsko 4:2 a zajistili si přímý postup na světový šampionát, což je první účast od roku 1998. O historickém triumfu rozhodly dvě branky v nastavení z kopaček Kierana Tierneyho a Kennyho McLeana.

LeBron James překonal další rekord. Začal svou 23. sezonu

LeBron James napsal další kapitolu basketbalových dějin. Když v úterý večer nastoupil k utkání proti Utahu, zahájil svou 23. sezonu v NBA, čímž se usadil na prvním místě historických tabulek. Čtyřicetiletý veterán překonal Vince Cartera, který odehrál 22 po sobě jdoucích sezon.

České beachvolejbalistky zaskočily favorizovaný tým USA a míří na MS do osmifinále

Kylie Neuschaeferová s Martinou Maixnerovou překvapily celý turnaj. České hráčky vyřadily nasazené čtyřky Terese Cannon a Megan Kraft. Výhra 21:12 a 21:14 posunula pár až do osmifinále. Obě hráčky se navíc dostaly do hlavní soutěže na poslední chvíli, což jejich postup ještě zvýrazňuje. Další český pár Marie Sára Štochlová s Markétou Svozilovou naopak vypadl po těsné bitvě s Němkami Sandrou Ittlingerovou a Annou Lenou Grüneovou.

Perušič a Schweiner jsou na MS v osmifinále

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem zvládli vstup do vyřazovací části mistrovství světa v Adelaide. Obhájci titulu porazili chilské bratrance Estebana a Marca Grimaltovy po třísetové bitvě. Kylie Neuschaeferová s Martinou Maixnerovou uspěly v předkole play off proti paraguayské dvojici Giuliana Poletti, Michelle Valiente.

Německo deklasovalo Slovensko 6:0 a míří na mistrovství světa

Německá reprezentace si zajistila přímý postup na mistrovství světa 2026 drtivou výhrou 6:0 nad Slovenskem v Lipsku. Tým Juliana Nagelsmanna zvládl rozhodující duel ve skupině A bez zaváhání a soupeře zlomil čtyřmi góly už v prvním poločase.

Jake Paul a Anthony Joshua potvrdili zápas

Boxerský svět čeká jeden z nejpřekvapivějších duelů posledních let. Jake Paul potvrdil, že 19. prosince nastoupí v Miami proti Anthonymu Joshuovi, bývalému dvojnásobnému sjednocenému mistru světa těžké váhy. Osmikolový zápas v těžké váze se uskuteční v Kaseya Center na Floridě a poběží exkluzivně na Netflixu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama