FotbalDáme první gól a zvládneme to, věří kouč Slavie Trpišovský před odvetou...

Dáme první gól a zvládneme to, věří kouč Slavie Trpišovský před odvetou v Kluži

Vstřelit první gól a dokráčet pro důležitou výhru v cestě za postupem. Takový je plán fotbalistů pražské Slavie před čtvrtečním soubojem v Evropské konferenční lize na hřišti rumunské Kluže.

Pražané s Kluží před týdnem nečekaně doma padli, když na gól soupeře z ojedinělé akce nedokázali zareagovat a prohráli 0:1. Výrazně si tím zkomplikovali cestu za postupem ze skupiny, kde mají přesně v polovině všechny čtyři celky shodně po čtyřech bodech.

Aby Slavia měla co největší šanci na úspěch, potřebuje podle trenéra Jindřicha Trpišovského skórovat jako první. Kouči Slavie bude z různých důvodů chybět až deset hráčů. Přesto věří v úspěch.

Jsem přesvědčený, že by nám mohl hodně pomoci první vstřelený gól. Potvrzuje to i část sezony, kterou máme odehranou. Když jsme dali v zápase první gól, tak jsem potom ještě přidali další a náš výkon si držel kvalitu. Když jsme naopak inkasovali jako první, bodově jsme to nezvládli a výkon týmu šel dolů. Ať už to bylo na Slovácku, s Hradcem, Olomoucí nebo právě s Kluží. Vstřelený gól je pozitivní moment, v některých zápasech dáte branku z první střely, někdy jich nestačí ani 20,“ uvedl kouč pro klubový web na tiskové konferenci.

Pražané aktuálně nejsou v dobrém rozpoložení. Třikrát z posledních čtyř soutěžních duelů neskórovali, naposledy v lize padli v Olomouci a vedoucí Plzeň jim postupně uniká.

Svou roli hraje i řada zranění. Citelné jsou hlavně poslední absence ve středu hřiště, kdy nenastoupí Lukáš Provod, Petr Ševčík ani Tomáš Holeš.

Zdravotní stránka je momentálně nejsložitější za celou dobu, co jsem ve Slavii. Vynucené změny bohužel narušují sehranost týmu. Trochu jsme si před sezonou malovali, že budeme hrát se středem zálohy Holeš, Provod, Ševčík. Teď není k dispozici ani jeden,“ zalitoval Trpišovský.

Sešívané ve skupině pak už čekají jen duely doma se Sivassporem a v Ballkani. Úspěch v Rumunsku tak může být pro postup klíčový. Slavia si před vzájemným soubojem ráda připomíná souboj před třemi lety, kdy po něm slavila postup do Ligy mistrů.

Už když nám Kluž nalosovali, vybavila se mi řada vzpomínek. Hráli jsme tu první zápas a nevěděli jsme, jak se to bude celé vyvíjet. Potom přišla také samotná Liga mistrů a krásný zbytek sezony. Vybavuji si hlavně přípravu na zápas a také velké očekávání. Vybavily se nám určité věci při příjezdu na hotel a také momenty, které přišly bezprostředně po utkání. Byl tu s námi Nico Stanciu s celou rodinou, na podobné momenty si vzpomenu rád. To hlavní ale přišlo během zápasu a také v odvetě,“ shrnul Trpišovský.

Slavia nastoupí v Rumunsku ve čtvrtek od 18.45 hodin. O naději na postup zabojuje také Slovácko, které bude hrát od 21 hodin ve francouzském Nice.

Nejčtenější tento týden

Luke Littler převzal od prince Williama vyznamenání MBE

Ještě před dvěma lety ho znal jen úzký okruh fanoušků šipek. Dnes Luke Littler přebírá jedno z nejprestižnějších britských vyznamenání přímo z rukou prince Williama. Devatenáctiletý fenomén světových šipek dostal titul MBE za mimořádný přínos svému sportu a jeho neuvěřitelný příběh dál přepisuje historii.

Osobní válka v ringu. Ryan García se postaví Conoru Bennovi

Z původně obyčejného sportovního střetu se stává osobní vendeta. Americký šampion Ryan García oznámil, že v září nastoupí v Las Vegas proti britskému ranaři Conoru Bennovi. Oba boxeři mají za sebou kontroverzní období spojené s dopingovými kauzami a oba věří, že právě tento duel může definitivně potvrdit jejich návrat mezi největší hvězdy světového boxu.

Dvojnásobný vítěz Alcaraz kvůli zranění vynechá Wimbledon

Carlos Alcaraz letos titul ve Wimbledonu neobhájí. Španělský tenista oznámil, že stále není připravený po zranění pravého zápěstí a vynechá celou travnatou část sezony včetně turnaje v Queen’s Clubu.

Neymar je zpět. Brazílie odhalila nominaci na mistrovství světa

Brazilská reprezentace vyráží na letošní mistrovství světa i s největší domácí hvězdou poslední dekády. Trenér Carlo Ancelotti zařadil do konečné šestadvacetičlenné nominace zkušenou legendu. Neymar se po dlouhém období zdravotních problémů vrací do národního týmu. Pro slavného útočníka půjde už o čtvrtý světový šampionát v kariéře.

Luke Humphries znovu ukázal svou sílu. V Leicesteru ovládl Players Championship a vyslal jasný vzkaz konkurenci

Luke Humphries potvrdil, že i v roce 2026 patří mezi absolutní světovou elitu. Na turnaji Players Championship 17 předváděl po celý den mimořádně přesvědčivé výkony a ve finále si poradil s Nizozemcem Jermainem Wattimenou 8:4. Pro Angličana jde už o druhý triumf na ProTour v letošní sezoně a zároveň důkaz, že po několika nevyrovnaných týdnech znovu ukázal svou nejlepší formu.

Dobeš pomohl Montrealu do konferenčního finále NHL

Jakub Dobeš zvládl jeden z nejtěžších večerů kariéry. Český brankář pochytal 37 střel Buffala a výrazně pomohl Montrealu k výhře 3:2 po prodloužení v sedmém utkání druhého kola play off NHL. Canadiens tak slaví postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže, kde je čeká Carolina.

Jannik Sinner přepsal tenisovou historii. Triumf v Římě ho zařadil po bok Djokoviče

Jannik Sinner dál potvrzuje, že současný mužský tenis má nového vládce. Italský fenomén ovládl domácí turnaj v Římě a ve 24 letech dosáhl mety, kterou před ním pokořil pouze Novak Djokovič. Po triumfu na Italian Open zkompletoval všech devět turnajů série Masters 1000 a stále hlasitěji se mluví o tom, zda právě nezačíná nová éra světového tenisu.

Max Verstappen přišel o triumf na Nürburgringu jen chvíli před cílem. Senzaci překazila technická závada

Max Verstappen měl při své premiéře ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu nakročeno k senzaci. Šampion Formule 1 vedl se svým týmem slavný vytrvalostní závod ještě necelé čtyři hodiny před cílem, pak ale přišel krutý zlom. Porucha hnací hřídele připravila nizozemského pilota o šanci na vítězství a připomněla, proč je Nürburgring považován za jeden z nejtěžších závodů světa.

Sinner dobyl Řím a vyrovnal historický zápis Djokoviče

Jannik Sinner zvládl domácí finále v Římě a po výhře 6:4, 6:4 nad Casperem Ruudem slavil další velký milník kariéry. Italská světová jednička ovládla všech devět turnajů série Masters a napodobila Novaka Djokoviče. Zároveň se stala prvním domácím vítězem římského podniku po padesáti letech.

Salač zajel v Barceloně nejlepší výsledek sezony

Filip Salač prožil v Barceloně nejpovedenější závod letošního ročníku mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Katalánska v kategorii Moto2 dojel sedmý a o dvě příčky vylepšil své sezonní maximum. Český jezdec se po horším úvodu dokázal vrátit do boje o vyšší pozice a v závěru si výsledek pohlídal.

Buffalo smetlo Montreal a sérii rozhodne sedmý zápas

Buffalo zvládlo v Montrealu zápas o přežití ve velkém stylu. Sabres vyhráli 8:3, srovnali sérii druhého kola play off NHL na 3:3 a vynutili si rozhodující duel na domácím ledě. Jakub Dobeš inkasoval šest branek a ve třetí třetině střídal.

Salah chce Liverpool zpátky mezi elitu

Mohamed Salah se po další porážce Liverpoolu ozval nezvykle důrazným prohlášením. Egyptský křídelník po sezoně klub opustí, ještě před odchodem ale chce Reds pomoct alespoň k postupu do příštího ročníku Ligy mistrů. Zároveň připomněl, jakou identitu podle něj Liverpool ztratil a k čemu by se měl vrátit.

Oktagon v Hannoveru nabídl osm ukončení, Max Holzer zůstal neporažen

Oktagon 88 v Hannoveru přinesl divoký večer plný rychlých finišů. V ZAG Areně skončilo před limitem osm z deseti zápasů a domácí publikum dostalo přesně to, kvůli čemu přišlo: vítězství Maxe Holzera v hlavním duelu večera. Německý talent v prvním kole ukončil zkušeného Khalida Taha a dál drží neporazitelnost.

Xabi Alonso převezme Chelsea po sezoně

Chelsea má nového trenéra pro příští sezonu. Londýnský klub oznámil příchod Xabiho Alonsa, který se na Stamford Bridge dohodl na čtyřleté smlouvě. Funkci převezme po skončení aktuálního ročníku.

Lewandowski po sezoně skončí v Barceloně

Robert Lewandowski po sezoně opustí Barcelonu. Sedmatřicetiletý polský útočník oznámil konec na sociálních sítích a potvrdil, že jeho smlouva nebude prodloužena. V katalánském klubu strávil čtyři roky.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama