Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Další den ženské Tour, další nehoda. Závodnici srazil na zem její vlastní doprovodný vůz

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Premiérový ročník ženské edice Tour de France se zatím více než cokoliv jiného nese ve znamení pádů. Světová média před pár dny sdílela video, na kterém je zachycen hrozivý hromadný pád, karambol ale výrazně poznamenal také středeční etapu. Do jedné z cyklistek zezadu narazil její vlastní doprovodný vůz.

  Tour de France na konci minulého týdne odzvonilo, Tour de France Femmes v těchto dnech baví cyklistické fanoušky svým premiérovým dílem. Nejlepší ženské závodnice se podobně jako muži přesouvají na svých strojích většinou území Francie a bojují o slávu a peníze. Jenomže zatím se jim příliš dobře nevede.

  Pondělní etapu poznamenal hromadný pád a nájezd jedné ze závodnic do té druhé. Navíc v plné rychlosti. Přepad přes řídítka na tvrdou zem se na pelotonu výrazně projevil, tím ale nehody zdaleka neskončily. Hned ve středu skončila další závodnice, tentokrát ale nese vinu jiná věc. Do Mavi Garcíaové narazil její vlastní doprovodný vůz.

  Tehdy šestá žena průběžného pořadí měla v plánu zaútočit na ty nejlepší, plán jí ale zhatili členové jejího týmu. Závodnice zavedla trať z asfaltu na šotolinu, kde se incident odehrál. „Bylo to nebezpečné, možná až moc nebezpečné. A zejména pro ženy. Šotolina byla opravdu náročná,“ myslí si Rubens Bertogliati, týmový šéf Garcíaové.

  Nepovedený den zakončený pádem

  Španělka bude na středeční etapu vzpomínat jako na tu, ve které se nic nepovedlo podle toho, jak ona sama zamýšlela. Měla dva defekty, náraz doprovodného vozidla přišel ve chvíli, kdy se snažila dojet své sokyně. To už bohužel pro ni nedokázala, po několika kotrmelcích sice nasedla zpátky na kolo, comeback do závodu ale nezvládla.

  „Museli jsme několikrát měnit kolo, všichni byli vystresovaní, tým i Mavi. Problém byl, že najednou přejela napříč silnicí. Auto mělo být o něco dál, ale chystali jsme se jí po výměně kola vyměnit lahve s pitím. Mavi se snažila zachytit unikající balík soupeřek a prostě si auta nevšimla,“ vysvětloval kolizi šéf Bertogliati.

  Jeho svěřenkyně v závodě bude pokračovat, na první místo už ale zřejmě pomýšlet nemůže. Středeční etapu dokončila na 33. místě se ztrátou 2:26 minuty na vedoucí Marianne Vosovou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS