Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Cyklista zavinil v Polsku vážnou nehodu. Jakobsen čekal omluvu, místo toho zapojí právníky

  Holandský cyklista Fabio Jakobsen zvažuje devět měsíců po vážné nehodě při závodech v Polsku, že podnikne právní kroky proti Dylanovi Groenewegenovi, který jeho pád zavinil. Jakobsena zklamal přístup krajana při nedávném prvním vzájemném setkání od nehody, při němž utrpěl vážná zranění hlavy a obličeje.

  „Dylan nepřišel s žádnou osobním omluvou a neprokázal vůli převzít za své chování odpovědnost. Rád bych to vzájemně urovnal, ale na to musí být dva,“ napsal Jakobsen na Twitteru. „O další postup se nyní budou starat moji právníci, já už se nebudu vyjadřovat,“ dodal.

  Groenewegen vytlačil loni v srpnu v závěrečném sprintu úvodní etapy v Katovicích Jakobsena do bariéry. Ten při hrozivém pádu utrpěl mnohočetná zranění hlavy a byl v ohrožení života. V nemocnici podstoupil pětihodinovou operaci mozku, následně musel absolvovat i sérii rekonstrukčních zákroků obličeje. Na kolo se vrátil v dubnu v Turecku, nyní je s týmem Deceuninck-Quick Step na závodech v Algarve.

  Groenewegena po trestu návrat do pelotonu teprve čeká. Den po jeho vypršení odstartuje Giro d’Italia. Na konci dubna zveřejnil, že se s Jakobsenem setkal a vzájemný rozhovor popsal jako příjemné setkání, při kterém si oba ulevili. 

  Toto tvrzení ale Jakobsena rozzlobila. „Schůzka byla myšlena jako možnost, jak společně pochopit, co se v Polsku stalo. Měla zůstat důvěrná mezi námi a našimi právníky. Jsem zklamaný, že to Dylan zveřejnil,“ napsal na Twitteru.

  Sledujte nás na sítích