Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Curry a spol. to dokázali. Golden State posedmé usedl na trůn pro krále NBA

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Celkově šestý zápas finálové série zámořské NBA se mohl ubírat dvěma směry. Ten první představovalo možné vyrovnání Bostonu, druhým scénářem byly mistrovské oslavy Goldenu State Warriors. A tak se nakonec také stalo. Po dalším vítězství Steph Curry a jeho kolegové zvedají nad hlavu mistrovskou trofej NBA.

  Další mimořádně napjatý a zajímavý ročník nejlepší basketbalové ligy světa sledovali fanoušci tohoto sportu po celém světě. Na rozdíl od minulých ho tentokrát tak výrazně nepoznamenala pandemie nemoci covid-19, hráči tak konečně mohli myslet více na míč a koš. Kdo myslel nejvíce? Zřejmě Warriors.

  Poslední roky se v NBA nesou ve znamení jejich dominance. Do finále se dostali poprvé od roku 2019, předtím však hráli o mistrovský titul čtyřikrát v řadě a třikrát dokázali dotáhnout tažení do vítězného konce. Podobně jako letos, kdy proti nim stáli 17násobní šampioni z Bostonu Celtics. Ti hráli finále poprvé od roku 2008.

  Finále v historii prohráli jen pětkrát, v novodobé éře NBA jim ale pšenka příliš nekvete. Vítězové Východní konference vyhráli proti Warriors dvakrát a doufali, že třetím vítězstvím doma sérii vyrovnají. To se však nestalo. Skvěle hrál Golden State a zejména jeho hlavní hvězda Steph Curry. Jinými slovy MVP celého finále.

  „Jsem na nás hrozně pyšný. Na začátku sezony by si nikdo nepomyslel, že tu takhle budeme, kromě všech na tomhle hřišti. Padli jsme až na dno kvůli zraněními a museli ujít dlouhou cestu a odpracovat si to. Tohle se nedá brát jako samozřejmost, protože nikdy nevíte, kdy se sem vrátíte,“ pronesl Curry.

  Pro Boston je tohle pouhý začátek

  Ačkoliv triumf neslavili, potvrdili Celtics, že se po letech strádání vrací mezi elitu. Také měli skvělou formu, také z play off dokázali vyprovodit mnohé o něco rozjetější týmy. Na posledním schodu však klopýtli a sebrat už se nedokázali. „Pouze začínáme,“ nechal se slyšet bostonský trenér Ime Udoka.

  Jeho slova potvrzují také další. „Bude to samozřejmě pořádně bolet a část té tíhy pravděpodobně nikdy nezmizí. Musíme to ale využít správným způsobem,“ myslí si Horford. Letos to nevyšlo, příští rok se Boston bude chtít minimálně o postup do finále snažit znovu. To všechno ale až po zasloužené pauze.

  Finále play off NBA – 6. zápas:

  • Boston vs. Golden State 90:103 (22:27, 39:54, 66:76)

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS