5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Čtyři góly za hodinu. Castellanos sestřelil giganta z Madridu

Realu Madrid vstřelil čtyři góly v jednom utkání naposledy před deseti lety Robert Lewandowski, v La lize se tento počin datuje až do roku 1947. Novou historickou kapitolu nyní napsal Taty Castellanos. V dresu Girony nadělil bílému baletu čtyřlístek zásahů za dvaašedesát minut hry a zařídil nečekaný triumf svého týmu 4:2.

Ve španělské Gironě se v rámci 31. kola La ligy utkal domácí výběr s velikánem z Madridu. Real držel šňůru čtyř výher v řadě, dvě zapsal v Lize mistrů a dvě v domácí soutěži. Úspěšnou sérii svěřenců kouče Ancelottiho ale zastavilo ofenzivní eso jménem Taty Castellanos.

Čtyřiadvacetiletý Argentinec rozjel svou show ve 12. minutě, když hlavou uklidil do Luninovy sítě Gutiérrezův centr z levé strany hrací plochy. Castellanos pak přidal ve 24. minutě i druhou branku, ukrajinského golmana překonal po rychlém brejku.

Martínez nakopl merunu z vlastní poloviny na hrdinu gironského večera, ten vyhrál souboj s Militaem a zamířil vstříc brance Realu. Obránce Militao Castellanose sice ještě dohnal, v zakončení mu už ale nezabránil, a tak vedli domácí 2:0. Do poločasu sice snížil dorážkou na zadní tyči Vinícius Jr, avšak po pauze pokračovala krasojízda argentinského forvarda.

Všechny trefy v rozmezí padesáti minut

Bezprostředně po nástupu na hrací plochu a hvizdu, kterým sudí odstartoval druhou pětačtyřicetiminutovku, završil Castellanos hattrick. Martin famózně pustil pas Couta za sebe na rozjetého střelce a ten překonal Lunina potřetí.

V obrovské formě hrající devítka Girony se postarala i o čtvrtý zásah v utkání, finální hřebíček do madridské rakve zatloukla v 62. minutě. Po rohu rozehraném nakrátko odcentroval přímo „do kapsy“ na Castellanosovu hlavu Riquelme a argentinská ofenzivní síla byla opět úspěšná.

V 85. minutě pak bílý balet snížil na 2:4. Vinícius Jr pronikl s balonem po levé straně hřiště přes mnoho bránících hráčů v červenobílých dresech až do šestnáctky, oslovil Lucase Vázqueze, jenž následně skóroval z úrovně malého vápna. Bohužel pro hostující fanoušky se fotbalisté Realu Madrid už znovu neprosadili.

Letošní semifinalisté Ligy mistrů z hlavního města Španělska padli na hřišti Girony rozdílem dvou branek, čtyři zářezy na pažbu si připsal Argentinec Taty Castellanos.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.