19.1 C
    Středa 8. května 2024

Čtvrtý závod v Moto2, první body. Salač těžil z pádů soupeřů a dojel v Austinu čtrnáctý

Čekání na premiérové body po přechodu z nejnižší kubatury do Moto2 bylo dlouhé, naštěstí pro Filipa Salače už je však minulostí. Český jezdec z týmu Gresini Racing si v Austinu dojel pro dva bodíky za čtrnácté místo. Salačovi pomohly pády ostatních, ale také skvělý manévr v posledním kole.

Už čtyři závody mají za sebou jezdci v seriálu MotoGP. Nejprve Katar, pak Indonésie, Argentina a o víkendu texaský Austin. Na ten bude s úsměvem vzpomínat jediný český zástupce Filip Salač, který před startem letošní sezony přesedlal z Moto3 do vyšší kategorie Moto2. Právě v USA získal první body.

Salač v Kataru a Argentině nedojel, v Indonésii obsadil až 21. místo, které žádný bodový zisk nepředstavuje. Po Velké ceně Austinu ale může být spokojený, do cíle se dostal jako 14. nejrychlejší a v tabulce už u něj svítí dva bodíky. Zajímavý závod plný pádů mu vyšel více než dobře.

Show v režii pádů

Na start se Salač postavil ze sedmé řady. Po kvalifikaci mu patřilo 19. místo, které pak v závodě ještě vylepšil. Českému závodníkovi hrály do karet také pády soupeřů, celkem jich závod nedojelo hned jedenáct. Salač se postupně dral směrem vzhůru, v jednu chvíli byl dokonce na 13. pozici.

Jenomže pak se začínal bát, několik borců ho předjelo a Salač byl rázem na nebodovaných pozicích. Nic ale nevzdal, v závěrečných zatáčkách se prosmýkl kolem Itala Romana Fenatiho a na čtrnáctku mu pomohl také pád Camerona Beaubiera, který vyhrál kvalifikaci a bojoval o bednu.

Závod Moto2 ovládl Arbolino s Kalexem, v Moto3 slavil vítězství Masiá na motorce KTM a v královské kubatuře MotoGP vyhrál Bastiani, který se navíc posunul do čela průběžného pořadí.

Výsledky Velké ceny Austinu:

MotoGP:

• 1. Bastianini (It./Ducati) 41:23,111, 2. Rins (Šp./Suzuki) -2,058, 3. Miller (Austr./Ducati) -2,312, 4. Mir (Šp./Suzuki) -3,975, 5. Bagnaia (It./Ducati) -6,045, M. Márquez (Šp./Honda) -6,617.
    • Průběžné pořadí (po 4 z 21 závodů): 1. Bastianini 61, 2. Rins 56, 3. A. Espargaró (Šp./Aprilia) 50, 4. Mir 46, 5. Quartararo (Fr./Yamaha) 44, 6. B. Binder (JAR/KTM) 42.

Moto2:

• 1. Arbolino (It./Kalex) 39:06,552, 2. Ogura (Jap./Kalex) -3,439, 3. Dixon (Brit./Kalex) -4,787, 4. Schrötter (Něm./Kalex) -14,529, 5. Navarro -16,347, 6. Alcoba (oba Šp./Kalex) -17,388, …14. Salač (ČR/Kalex) -37,786.
    • Průběžné pořadí (po 4 z 21 závodů): 1. Vietti (It./Kalex) 70, 2. Ogura 56, 3. Arbolino 54, 4. Canet (Šp./Kalex) 49, 5. Čantra 45 (Thaj./Kalex) 45, 6. Lowes (Brit./Kalex) 35, …21. Salač 2.

Moto3:

• 1. Masiá (Šp./KTM) 38:58,286, 2. Foggia -0,172, 3. Migno (oba It./Honda) -0,394, 4. Sasaki (Jap./Husqvarna) -0,490, 5. Öncü (Tur./KTM) -1,113, 6. Artigas (Šp./CFMoto) -1,576.
    • Průběžné pořadí (po 4 z 21 závodů): 1. Foggia 74, 2. García (Šp./GasGas) 58, 3. Migno 41, 4. Guevara (Šp./GasGas) 37, 5. Öncü 37, 6. Masiá 34.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.