3.2 C
Czech
Sobota 21. března 2026
TenisČtvrtfinále v Indian Wells bez české vlajky. Překvapivý konec postihl i Krejčíkovou

Čtvrtfinále v Indian Wells bez české vlajky. Překvapivý konec postihl i Krejčíkovou

Turnaji na dvorcích v Indian Wells se v tenisových kruzích přezdívá „pátý grand slam“. Závěr prestižní akce za Atlantským oceánem se ale bude muset obejít bez české účasti. Poslední naděje, tenistka Barbora Krejčíková, vypadla v osmifinále. Polknout navíc musela i konec ve čtyřhře.

Český tenis nebude na turnaj v Indian Wells vzpomínat s úsměvem. Tenistky v čele s Krejčíkovou či Plíškovou se neprobily ani do čtvrtfinále. Kvitová s Plíškovou skončili před branami osmifinále, v něm pak padla i světová pětka Barbora Krejčíková.

Tak si nejprve zajistila postup mezi nejlepších 16 díky parádnímu výkonu proti americké sokyni Anisimové. Bitvu ovládla v poměru 6:2 a 6:3 a slavila. Ihned po zápase navíc věděla, že půjde na oblíbenou Španělku Badosaovou, to se ale bohužel přepočítala.

„Paula je jednou z mých oblíbených hráček, bude to dobrý zápas,“ věřila před osmifinálovým duelem Krejčíková. „Jsme kamarádky, často spolu trénujeme. Bára má neuvěřitelný rok. Bude to velmi těžké,“ doplnila svou kolegyni španělská tenistka.

Zase tak náročné to ale z jejího pohledu nebylo. Krejčíkovou nejprve v prvním setu vyprovodila z kurtu s výsledkem 6:1, druhý set pak byl o něco napínavější, i tak ale Badosaová kralovala. Cestu české jedničky tak ukončila.

Končí také v deblu

Kromě toho, že se Krejčíková loučí s Indian Wells v singlu, musí zkousnout konec i ve čtyřhře. „Den na dvě věci, jak v singlu, tak v deblu. Bohužel se musím rozloučit,“ hlesla. „Odvážím si nové zkušenosti, které mě posunou zase o krok dál. Na jaro se těším, přijedu zase silnější,“ napsala Češka na své sociální sítě.

Co bude dál? Program je vcelku jednoznačný. Už na začátku listopadu čeká český tenis svátek v pražské O2 aréně, kde se odehraje Pohár Billy Jean Kingové. Hned v pondělí 1. listopadu je na programu souboj Češek se soupeřkami z Německa.

Krejčíková by měla být jedničkou českého týmu a sekundovat jí bude Kateřina Siniaková. Obě nedávné vítězky olympijský her účast potvrdily. „Obě olympijské vítězky už start potvrdily, ostatní je v rukou a komunikaci kapitána,“ řekl prezident tenisového svazu Ivo Kaderka.

Kromě Německa se český výběr utká ve skupině F také se Švýcarskem.

Nejčtenější tento týden

Australský plavec Cameron McEvoy překonal světový rekord na 50 metrů volným způsobem

Australský sprinter Cameron McEvoy přepsal historii plavání. Na padesátce volným způsobem zaplaval v Šen čenu čas 20,88 sekundy a o tři setiny zlomil světový rekord Cesara Ciela z roku 2009. Padl tak jeden z nejodolnějších výkonů slavné éry polyuretanových plavek.

LeBron James dorovnal historický rekord a dál vzdoruje času

Ve 41 letech, po více než dvou dekádách na palubovkách, LeBron James znovu přepsal historii. Legendární basketbalista Los Angeles Lakers dorovnal rekord v počtu odehraných zápasů základní části a potvrzuje, že jeho „motor“ stále běží na plný výkon.

Z nuly na sto za pár minut. Luke Littler otočil zápas a šokoval Price

Když už se zdálo, že je finále rozhodnuté a Gerwyn Price míří suverénně za vítězstvím, přišel obrat, který připomínal legendární stíhací jízdy z motorsportu. Luke Littler v Dublinu předvedl výkon, na který se jen tak nezapomene.

Vejmelka vychytal nulu, Pastrňák se Zachou řídili výhru Bostonu

Čeští hokejisté zanechali v nočním programu NHL výraznou stopu. Karel Vejmelka zavřel bránu Utahu a při výhře 4:0 ve Vegas zapsal druhé čisté konto v sezoně. David Pastrňák a Pavel Zacha zase dvěma body pomohli Bostonu k jasnému triumfu 6:1 nad Winnipegem. Méně důvodů k radosti měl Jakub Dobeš, jehož Montreal padl v Detroitu 1:3.

Šok v Premier League. Gian Van Veen odstoupil kvůli zdravotním problémům

Mladý nizozemský talent Gian van Veen musel nečekaně odstoupit ze sedmého večera Premier League Darts v Dublinu. Důvodem jsou zdravotní komplikace v podobě ledvinových kamenů, kvůli nimž skončil v nemocnici. Soutěž tak přichází o jedno z nejvýraznějších překvapení letošního ročníku.

Zpátky ke kořenům. Dana White chce změnit svět boxu od základů

Šéf UFC Dana White vstupuje do profesionálního boxu s ambiciózním projektem Zuffa Boxing a velkou vizí. Chce vrátit sportu přehlednost, přitáhnout nové fanoušky a nabídnout zápasy, které dávají smysl. Po podpisu klíčové dohody se Sky Sports odhalil, kam chce box posunout.

Liverpool otočil osmifinále, Barcelona rozstřílela Newcastle a Lewandowski přepsal historii

Liga mistrů už zná kompletní osmičku čtvrtfinalistů. Liverpool doma smazal manko proti Galatasarayi, Bayern znovu bez větších potíží vyřadil Atalantu a Barcelona předvedla proti Newcastlu ofenzivní smršť. Právě katalánský večer navíc přinesl i výrazný rekord Roberta Lewandowského.

Vladař ovládl český souboj v NHL, Colorado padlo s Dallasem

Daniel Vladař zvládl český brankářský duel proti Lukáši Dostálovi a dovedl Philadelphii k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu. Ve šlágru dvou nejlepších týmů soutěže pak Colorado padlo s Dallasem po nájezdech, Martin Nečas tentokrát zůstal bez bodu.

Dost bylo experimentů se starty, bouří se Ferrari proti změnám

Napětí ve Formuli 1 roste nejen na trati, ale i v zákulisí. Ferrari se ostře postavilo proti dalším úpravám startovní procedury, zatímco rivalové v čele s Mercedesem volají po změnách. Spor odhaluje hlubší problém nové technické éry.

Radim Rulík po sezoně skončí u reprezentace a převezme Kladno

Radim Rulík se po květnovém mistrovství světa ve Švýcarsku vrátí do každodenní klubové práce. U hokejových Rytířů Kladno vytvoří nový trenérský štáb spolu s Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem, na lavičce zůstane i Tomáš Plekanec. Pro český národní tým tak končí výrazná etapa, která přinesla medaile i výraznější propojení reprezentačních kategorií.

Zacha dvakrát překonal Dobeše, radost z výhry ale měl nakonec český brankář

Pavel Zacha byl v českém souboji v NHL výrazně vidět. Proti Montrealu dvakrát překonal Jakuba Dobeše a David Pastrňák přidal asistenci. Boston přesto na ledě Canadiens padl 2:3 po prodloužení a odvezl si jen bod.

Americká boxerská naděje míří do Británie. Jared Anderson poprvé zabojuje v Manchesteru

Jedna z nejzajímavějších postav současné těžké váhy se chystá na premiéru na britské půdě. Jared Anderson by měl 9. května nastoupit v Manchesteru na velkém galavečeru, který vyvrcholí titulovým duelem Fabia Wardleyho s Danielem Duboisem.

Emma Raducanu vynechá Miami Open. Nemoc ji nepustí na kurt

Turnaj Miami Open přichází o jedno z výrazných jmen. Emma Raducanu se kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odhlásila, mimo hru je i Sonay Kartal. Pozornost tak poutá především návrat legendy Venus Williams.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama