FotbalČtvrt století s Tipsport ligou. Ročník číslo 25 zažehl motory, po trofeji...

Čtvrt století s Tipsport ligou. Ročník číslo 25 zažehl motory, po trofeji pokukuje Bohemka

Top ligové soutěže v Evropě zimní přestávku příliš neřeší, české fotbalové týmy ale mají o programech jasno. Tvrdá dřina, soustředění v teplých končinách a doma Tipsport liga. Oblíbený zimní turnaj slaví letos výročí 25 let od založení a jubilejní ročník má za cíl posunout projekt na další level. Do nominace vměstnali organizátoři hned 8 českých prvoligových týmů.

Jen málokterý fotbalový fanda z České republiky nikdy neslyšet název Tipsport liga. Není divu, soutěž letos slaví krásné čtvrt století. Zimní turnaj, který se s přibývajícími roky těší stále větší oblíbenosti, je i v tomto roce nabitý zvučnými jmény. Od Baníku Ostrava až po Jablonec.

Jubilejní ročník s pořadovým číslem 25 nabídne spousty novinek. Nejvyšší prize pool v historii turnaje, přesněji 1 milion korun, Tipsport liga se stane také jakýmsi „pokusným králíkem“ pro VAR. Testovat se bude kalibrovaná ofsajdová čára, kterou využívají třeba v anglické Premier League.

„Sehnali jsme určitou nabídku, která je docela přijatelná. Budeme to testovat během Tipsport ligy. Je to v řádech milionů korun. Uvidíme, jestli to bude kompatibilní s technikou, která je k dispozici. Pokud to bude fungovat, budeme tlačit, aby tu byla ta čára co nejdříve,“ prozradil na tiskovce už před Vánoci šéf komise rozhodčích Radek Příhoda.

Jako první se novinka bude zkoušet v sobotním utkání Bohemians 1905 a „béčkem“ Sparty. Klokani ztělesňují jeden z 8 týmů FORTUNA:LIGY, které přijali pozvání na turnaj. Kromě nich si Tipsport ligu zahrají také Ostrava, Mladá Boleslav, Olomouc, Jablonec, Pardubice, Teplice a Karviná.

Úvodní zápas už je minulostí. Kombinovaná sestava Baníku Ostrava v něm porazila Karvinou jasným poměrem 5:2 a potvrdila, že bude patřit k favoritům. Kromě Slezanů věří sázkaři také Mladé Boleslavi, slovenské Trnavě, Olomouci nebo Brnu.

Prémii chce urvat Bohemka

Dalším týmem, který pomýšlí na titul, plus zároveň patří mezi historicky nejúspěšnější v Tipsport lize, je tým Bohemky. Ta bude na turnaji zkoušet sestavu, v turnaji ale pomýšlí i na celkový triumf. A to nejen kvůli finanční odměně, ale také motivaci pro jaro.

„Čekají nás kvalitní soupeři, takže jde o kvalitní nástroj pro přípravu. Ambice? Chceme vyhrát,“ usmíval se na tiskové konferenci šéf vršovického klubu, který ovládl turnaj v letech 1998 a 2014, Derek Jakubowicz. Bohemians narazí v jedné z pěti skupin na Spartu B, Jablonec a Duklu.

Kdo chce Tipsport ligu vyhrát, musí získat nejvyšší počet bodů. Pořadí ve skupinách neznamená vůbec nic, neboť po odehraných zápasech se všechny týmy ocitnou v jedné velké partě. Rozhodovat bude kromě bodů skóre.

Jak vypadá los?

Skupina A: Xaverov, Horní Počernice

  • 8. ledna 10.30 Bohemians – Sparta B
  • 8. ledna 13.00 Jablonec – Dukla
  • 11. ledna 10.30 Jablonec – Sparta B
  • 12. ledna 10.30 Dukla – Bohemians
  • 15. ledna 10.30 Bohemians – Jablonec
  • 15. ledna 13.00 Sparta B – Dukla

Skupina B: Mladá Boleslav

  • 8. ledna 10.30 Mladá Boleslav – Táborsko
  • 8. ledna 13.00 Teplice – Varnsdorf
  • 12. ledna 10.30 Mladá Boleslav – Teplice
  • 15. ledna 10.30 Varnsdorf – Mladá Boleslav
  • 15. ledna 13.00 Teplice – Táborsko
  • 22. ledna 13.00 Táborsko – Varnsdorf

Skupina C: Ostrava

  • 6. ledna 10.30 Ostrava – Karviná
  • 8. ledna 13.00 Pardubice – Ostrava
  • 13. ledna 13.00 Karviná – Pardubice
  • 15. ledna 10.30 Ostrava – Prostějov
  • 19. ledna 10.30 Prostějov – Karviná
  • 26. ledna 11.00 Prostějov – Karviná

Skupina D: Brno

  • 12. ledna 15.00 Olomouc – Vyškov
  • 15. ledna 13.00 Trenčín – Olomouc
  • 18. ledna 18.00 Trenčín – Vyškov
  • 22. ledna 10.30 Vyškov – Brno
  • 26. ledna 13.00 Brno – Trenčín
  • 29. ledna 13.00 Olomouc – Brno

Skupina E: Senec

  • 10. ledna 10.30 Trnava – Senica
  • 12. ledna 10.30 Skalica – Trnava
  • 15. ledna 10.30 Senica – Skalica
  • 15. ledna 13.00 Trnava – Zlaté Moravce/Vráble
  • 19. ledna 10.30 Zlaté Moravce/Vráble – Skalica
  • 22. ledna 10.30 Zlaté Moravce/Vráble – Senica

Nejčtenější tento týden

Princ William slavil s pivem v ruce. Aston Villa po 44 letech ovládla Evropu

Emoce, pivo v šatně a historický triumf po více než čtyřech dekádách. Aston Villa porazila ve finále Evropské ligy Freiburg 3:0 a ukončila dlouhé čekání na významnou trofej. Mezi nejšťastnějšími fanoušky nechyběl ani princ William, který triumf prožíval přímo v Istanbulu a po zápase slavil společně s hráči.

Třetí pokus o sesazení krále? Daniel Dubois údajně dozrál na Usyka

Dvakrát narazil na nepřekonatelnou překážku jménem Oleksandr Usyk. Přesto se Daniel Dubois znovu vrací do hry o absolutní vrchol těžké váhy. Po dramatické bitvě s Fabiem Wardleym a zisku titulu WBO věří jeho tým, že britský ranař konečně psychicky dospěl k tomu, aby mohl neporaženého Ukrajince porazit.

Montreal s Mlýnkovou získal premiérový titul v PWHL

Česká útočnice Natálie Mlýnková slaví největší úspěch kariéry. Hokejistky Montrealu ovládly finále zámořské PWHL, když ve čtvrtém zápase porazily Ottawu jasně 4:0 a sérii ukončily poměrem 3:1. Walter Cup získal poprvé kanadský tým.

Hertl pomohl Vegas k první výhře nad Coloradem

Tomáš Hertl vstoupil do finále Západní konference NHL bodově. Český útočník si připsal asistenci u vítězství Vegas 4:2 na ledě Colorada a prodloužil svou bodovou sérii v play off už na čtyři zápasy. Martin Nečas za Avalanche nebodoval.

Luke Littler převzal od prince Williama vyznamenání MBE

Ještě před dvěma lety ho znal jen úzký okruh fanoušků šipek. Dnes Luke Littler přebírá jedno z nejprestižnějších britských vyznamenání přímo z rukou prince Williama. Devatenáctiletý fenomén světových šipek dostal titul MBE za mimořádný přínos svému sportu a jeho neuvěřitelný příběh dál přepisuje historii.

Osobní válka v ringu. Ryan García se postaví Conoru Bennovi

Z původně obyčejného sportovního střetu se stává osobní vendeta. Americký šampion Ryan García oznámil, že v září nastoupí v Las Vegas proti britskému ranaři Conoru Bennovi. Oba boxeři mají za sebou kontroverzní období spojené s dopingovými kauzami a oba věří, že právě tento duel může definitivně potvrdit jejich návrat mezi největší hvězdy světového boxu.

Dvojnásobný vítěz Alcaraz kvůli zranění vynechá Wimbledon

Carlos Alcaraz letos titul ve Wimbledonu neobhájí. Španělský tenista oznámil, že stále není připravený po zranění pravého zápěstí a vynechá celou travnatou část sezony včetně turnaje v Queen’s Clubu.

Neymar je zpět. Brazílie odhalila nominaci na mistrovství světa

Brazilská reprezentace vyráží na letošní mistrovství světa i s největší domácí hvězdou poslední dekády. Trenér Carlo Ancelotti zařadil do konečné šestadvacetičlenné nominace zkušenou legendu. Neymar se po dlouhém období zdravotních problémů vrací do národního týmu. Pro slavného útočníka půjde už o čtvrtý světový šampionát v kariéře.

Luke Humphries znovu ukázal svou sílu. V Leicesteru ovládl Players Championship a vyslal jasný vzkaz konkurenci

Luke Humphries potvrdil, že i v roce 2026 patří mezi absolutní světovou elitu. Na turnaji Players Championship 17 předváděl po celý den mimořádně přesvědčivé výkony a ve finále si poradil s Nizozemcem Jermainem Wattimenou 8:4. Pro Angličana jde už o druhý triumf na ProTour v letošní sezoně a zároveň důkaz, že po několika nevyrovnaných týdnech znovu ukázal svou nejlepší formu.

Dobeš pomohl Montrealu do konferenčního finále NHL

Jakub Dobeš zvládl jeden z nejtěžších večerů kariéry. Český brankář pochytal 37 střel Buffala a výrazně pomohl Montrealu k výhře 3:2 po prodloužení v sedmém utkání druhého kola play off NHL. Canadiens tak slaví postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže, kde je čeká Carolina.

Jannik Sinner přepsal tenisovou historii. Triumf v Římě ho zařadil po bok Djokoviče

Jannik Sinner dál potvrzuje, že současný mužský tenis má nového vládce. Italský fenomén ovládl domácí turnaj v Římě a ve 24 letech dosáhl mety, kterou před ním pokořil pouze Novak Djokovič. Po triumfu na Italian Open zkompletoval všech devět turnajů série Masters 1000 a stále hlasitěji se mluví o tom, zda právě nezačíná nová éra světového tenisu.

Max Verstappen přišel o triumf na Nürburgringu jen chvíli před cílem. Senzaci překazila technická závada

Max Verstappen měl při své premiéře ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu nakročeno k senzaci. Šampion Formule 1 vedl se svým týmem slavný vytrvalostní závod ještě necelé čtyři hodiny před cílem, pak ale přišel krutý zlom. Porucha hnací hřídele připravila nizozemského pilota o šanci na vítězství a připomněla, proč je Nürburgring považován za jeden z nejtěžších závodů světa.

Sinner dobyl Řím a vyrovnal historický zápis Djokoviče

Jannik Sinner zvládl domácí finále v Římě a po výhře 6:4, 6:4 nad Casperem Ruudem slavil další velký milník kariéry. Italská světová jednička ovládla všech devět turnajů série Masters a napodobila Novaka Djokoviče. Zároveň se stala prvním domácím vítězem římského podniku po padesáti letech.

Salač zajel v Barceloně nejlepší výsledek sezony

Filip Salač prožil v Barceloně nejpovedenější závod letošního ročníku mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Katalánska v kategorii Moto2 dojel sedmý a o dvě příčky vylepšil své sezonní maximum. Český jezdec se po horším úvodu dokázal vrátit do boje o vyšší pozice a v závěru si výsledek pohlídal.

Buffalo smetlo Montreal a sérii rozhodne sedmý zápas

Buffalo zvládlo v Montrealu zápas o přežití ve velkém stylu. Sabres vyhráli 8:3, srovnali sérii druhého kola play off NHL na 3:3 a vynutili si rozhodující duel na domácím ledě. Jakub Dobeš inkasoval šest branek a ve třetí třetině střídal.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama