Společnost CPI Property Group, jedna z největších realitních společností v České republice, ukončila spolupráci s Českým olympijským výborem (ČOV). Tento krok je reakcí na rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který povolil start neutrálních ruských a běloruských sportovců na olympijských hrách 2024 v Paříži.

CPI Property Group, kterou vlastní český miliardář Radovan Vítek, byla oficiálním partnerem ČOV. Společnost však nechce být spojována s olympijským hnutím, které podle ní kapitulovalo před ruským a běloruským režimem.

Od začátku ozbrojeného konfliktu jsme jednoznačně a zcela jasně odmítali jakoukoliv možnost účasti sportovců Ruska a Běloruska na OH v Paříži, a to i za cenu bojkotu her. Pátečním rozhodnutím MOV se naplnily naše nejčernější obavy. Hry v Paříži poslouží jako platforma pro ruskou propagandu,uvedl výkonný ředitel CPI Property Group Zdeněk Havelka.

Společnost CPI Property Group vyzvala k ukončení spolupráce s ČOV i další partnery. Tento krok přichází v době, kdy ČOV s účastí ruských a běloruských sportovců na hrách v Paříži vzhledem k pokračující ruské agresi na Ukrajině nesouhlasí. Je tedy otázkou, jak se k situaci postaví ostatní partneři ČOV.

Předchozí článekPlzeňská Viktoria deklasovala České Budějovice a vrací se na třetí místo Fortuna ligy
Další článekŘecká vláda uzavřela stadiony kvůli násilnostem, nejvyšší liga se bude hrát bez diváků