-0.8 C
Czech
Čtvrtek 29. ledna 2026
FotbalCoutinhova chuť do fotbalu je zpět. Po třech zápasech je lepší než...

Coutinhova chuť do fotbalu je zpět. Po třech zápasech je lepší než nejdražší hráč Anglie

Je to teprve pár týdnů od doby, kdy se do Premier League vrátila její bývalá hvězda. Svého času patřil Philippe Coutinho mezi postrachy celé ligy. Když hrával za Liverpool, byl z něj jeden z nejrozjetějších hráčů planety. Štace v Barceloně sice jeho formu srazila, teď je ale Brazilec zpět. Svou magii představuje světu v dresu Aston Villy.

Coby hráč Liverpoolu platil Philippe Coutinho za obávanou hrozbu, které se bál celý svět. Červený dres mu slušel a navíc také nosil štěstí. Barvy Reds měl na sobě ve 201 zápasech, ve kterých nasázel parádních 54 gólů a na 45 jich přihrál. Od roku 2018 se ale spíše trápí.

Po přesunech do Barcelony, která za něj vyplatila neskutečné peníze, a Bayernu, kam odešel na hostování, sice vyhrával ligové tituly a poznal chuť triumfu v Lize mistrů, většinu zápasů ale proseděl spíše na lavičce. Trápení skončilo až letos, přesněji v zimním přestupovém období.

Na hostování s následnou opcí ho do svých řad zlanařil Steven Gerrard, nový kouč Aston Villy. Coutinho je nabídku přijal a v anglické nejvyšší soutěži už stihl odehrát tři zápasy. Výkon? Více než skvělý. Brazilec dva góly dal a na další dva přihrál svým týmovým kolegům.

Parádní start, ne?

Dal zapomenout na Grealishe

Před příchodem bývalého hráče Liverpoolu a Coutinhova spoluhráče do trenérského křesla se Villans potáceli v krizi. Tu zapříčinil třeba také odchod kapitána a lídra kabiny Jacka Grealishe do Manchesteru City. Ten se v novém klubu ale zatím vůbec neprosazuje.

Nový nejdražší anglický hráč v historii fotbalu, kterého Citizens koupili za šílených 100 milionů liber, už sice stihl dva góly dát a na dva nahrát, k tomu ale potřeboval o celých 14 zápasů víc než Coutinho. Aston Villa tak rychle zapomněla na ikonu, tahouna a člena anglického nároďáku.

Coutinho si fotbal opět užívá a včera tuto tezi jasně potvrdil. Měl lví podíl na remíze 3:3 s Leedsem, když jeden gól dal a na další dva přihrál. Mluví se o tom, že pokud se Aston Ville bude dařit i dál, odkup za 33 milionů liber Brazilce nemine.

Ba co víc, mohl by sloužit třeba i jako záminka pro příchod dalšího bývalého hráče Liverpoolu Luise Suáreze, který v létě končí v Madridu.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Krejčí pomohl pěti body a Atlanta přidala čtvrtou výhru v řadě

Atlanta Hawks zvládli další těžký večer a v Bostonu porazili Celtics 117:106. V NBA tak natáhli vítěznou sérii na čtyři zápasy. Vít Krejčí odehrál šest minut a stihl pět bodů. Cleveland zároveň rozebral LA Lakers 129:99, LeBron James při vzpomínkovém videu plakal a po utkání připustil, že možná viděl Cleveland naposledy jako host.

Serena Williams nevylučuje návrat na tenisové kurty. Legendární Američanka znovu budí spekulace

Jedna z největších osobností světového tenisu Serena Williams opět rozvířila debatu o možném návratu do profesionálního sportu. Přestože po US Open 2022 oficiálně ukončila kariéru, nyní odmítá comeback jednoznačně vyloučit. Nedávná vyjádření i administrativní kroky třiadvacetinásobné grandslamové vítězky znovu vyvolaly pozornost fanoušků i odborné veřejnosti.

Šampion WBA Gervonta Davis skončil v rukou policie. Po dvoutýdenním pátrání byl zatčen v Miami

Úřadující mistr světa organizace WBA v lehké váze Gervonta Davis byl ve středu zatčen v Miami v souvislosti s vážnými obviněními z domácího násilí. K jeho zadržení došlo po zhruba dvoutýdenním pátrání, do něhož se zapojily místní policejní složky i federální úřady. Americký boxer, patřící dlouhodobě mezi největší hvězdy profesionálního boxu, tak znovu čelí výrazným problémům mimo ring.

Sabalenka smetla Svitolinu a je počtvrté v řadě ve finále Australian Open

Aryna Sabalenka prošla přes Elinu Svitolinu ve dvou setech a znovu si zahraje o titul v Melbourne. Světová jednička vyhrála 6:2 a 6:3, letos dál neztratila ani set. V sobotním finále narazí na vítězku duelu Jessica Pegula proti Elena Rybakina.

Tyson Fury se vrací do ringu, v dubnu ho čeká Makhmudov

Tyson Fury potvrdil návrat z boxerského důchodu. V dubnu se v Británii utká s Arslanbekem Makhmudovem a zahájí novou kapitolu kariéry. Zápas má být prvním krokem k plnému návratu mezi elitu těžké váhy.

Testy F1 v Barceloně. Hadjar havaroval s Red Bullem, Hamilton i Verstappen poprvé na trati

Druhý den neveřejných testů Formule 1 na okruhu v Barceloně přinesl první dramatický moment. V deštěm ztížených podmínkách havaroval Isack Hadjar s vozem Red Bull, zatímco Lewis Hamilton a Max Verstappen absolvovali své první kilometry v rámci letošního „shakedownu“.

Novak Djokovič postoupil do semifinále po skreči Musettiho. Štěstí mu zatím přeje

Novak Djokovič zůstává ve hře o další přepis tenisové historie. Srbský rekordman se na Australian Open dostal do semifinále, přestože byl na pokraji vyřazení. Čtvrtfinálový duel s Lorenzem Musettim skončil nečekaně nešťastně. Ital zápas vzdal kvůli zranění ve chvíli, kdy vedl o dva sety.

Carlos Alcaraz pokračuje v honbě za kariérním Grand Slamem. De Minaura přehrál, v semifinále ho čeká Zverev

Carlos Alcaraz zůstává ve hře o svůj první titul na Australian Open i o zkompletování kariérního Grand Slamu. Světová jednička ve čtvrtfinále v Melbourne předvedla dominantní výkon a domácího favorita Alexe de Minaura porazila hladce 7:5, 6:2 a 6:1. V semifinále jej nyní čeká německý tenista Alexander Zverev.

Luke Littler pod zvýšeným tlakem. Chybějící trofej a honba za další nadvládou

Světová jednička Luke Littler míří do Milton Keynes s jasným cílem. Vyhrát Winmau World Masters a přiblížit se kompletní sbírce televizních majorů PDC. Podle soupeřů ale s rostoucími ambicemi přichází i extra tlak.

Jubilejní večer v New Yorku, Pastrňák má 900 bodů, Bruins ale prohráli

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi nejvýraznější tváře NHL. Proti New York Rangers nasbíral tři asistence a třetí přihrávkou uzavřel metu 900 bodů v soutěži. Boston však nakonec prohrál 3:4 v prodloužení, takže jubilující útočník odcházel z ledu s hořkosladkým pocitem.

Perušič ukončil kariéru a Schweiner má nového parťáka

Dvojice, která přinesla českému beachvolejbalu titul mistrů světa, se po deseti sezonách rozchází. Ondřej Perušič ve 31 letech končí profesionální kariéru, u týmu ale zůstává jako asistent trenéra. David Schweiner bude pokračovat s Tadeášem Trousilem a nový pár už míří k olympijské kvalifikaci na Los Angeles 2028.

Australian Open znovu mění program kvůli vedru

Australian Open podruhé za čtyři dny sáhl do programu. V úterý čeká Melbourne až 42 stupňů. Organizátoři proto posouvají část zápasů a chrání hráče i fanoušky před extrémem. Vedro letos diktuje tempo turnaje častěji než soupeři.

Tyson Fury má nového vyzyvatele. Je jím jeho bývalý sparingpartner

Tyson Fury se po krátkém odchodu do boxerského důchodu vrací zpět do ringu a už nyní se spekuluje o jeho dalším soupeři. Zatímco v zákulisí se mluví především o duelech s Oleksandrem Usykem nebo britskou nadějí Fabiem Wardleym, do boje o comebackový zápas se překvapivě hlásí chorvatský těžkotonážník Agron Smakici, muž, který s Furym sdílí nejen tréninkový ring, ale i napjatou minulost.

Testování F1 zahájeno. Proč za zavřenými dveřmi?

Formule 1 tento týden vstupuje do zcela nové éry. Deset z jedenácti týmů se sjelo na okruh Circuit de Barcelona-Catalunya, kde absolvují první předsezonní test, a to bez přístupu veřejnosti i médií. Nejde přitom o žádnou paranoiu, ale o reakci na největší technickou revoluci v historii F1.

Solberg šokoval Monte Carlo a přepsal historii

Čtyřiadvacetiletý Oliver Solberg vyhrál Rallye Monte Carlo a stal se nejmladším vítězem této soutěže v novodobé historii. V úvodu sezony mistrovství světa porazil Elfynem Evansem i Sébastienem Ogierem. Švédský jezdec navázal na loňský průlomový triumf v Estonsku a znovu ukázal, jak rychle umí dospět mezi elitu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama