FotbalCopa America už zná oba finalisty. Messiho a spol. vyzve Brazílie

Copa America už zná oba finalisty. Messiho a spol. vyzve Brazílie

Odložené mistrovství Jižní Ameriky už zná složení finalistů. O titul se tentokrát utkají favorizovaní Brazilci, kteří si postup do finále zajistili jako první a proti nim se postaví výběr Argentiny, který ve druhém semifinále porazil na penalty Kolumbii.

Bez jediné porážky pokračují brazilští fotbalisté na letošním Copa America. Obhájci prvenství a největší favorité na zisk trofeje bez problémů postoupili ze základní skupiny, kde třikrát vyhráli a jednou remizovali. Dva body ztratili pouze v utkání s Ekvádorem, který skončil remízou 1:1.

Úspěšní jsou „kanárci“ také ve vyřazovací fázi, kde ještě ani jednou neinkasovali. Ve čtvrtfinále měli ovšem namále, když proti Chile sice vedli od 46. minuty, jenže dvě minuty nato inkasovali červenou kartu. Soupeři se sice podařilo vyrovnat, ale branka kvůli ofsajdu neplatila. Brazilci tak brali výhru 1:0.

Stejným poměrem se jim podařilo zvítězit i v semifinále, kde v repríze předloňského finálového souboje přetlačili Peru. Na branku Paquetá ze 35. minuty nedokázal nikdo z týmu soupeře odpovědět a svěřenci trenéra Titeho tak mohli slavit postup do finále.

„Byl to těžké utkání, hodně ubojované. Hráli jsme s opravdu silným soupeřem, ale zvládli jsme náročnou pasáž a postoupili,“ řekl po utkání autor postupového gólu, který jinak hájí barvy francouzského Lyonu.

Argentina také bez porážky

O druhém semifinalistovi se rozhodlo v noci na středu středoevropského času. Argentina potvrdila dobrou formu z předchozích zápasů a Kolumbii porazila po penaltách. Po základní hrací době byl stav 1:1, takže se muselo rozhodovat až v pokutových kopech. Argentina tak v přímém souboji o titul bude usilovat už o 15. trofej z Copa America.  

Stejně jako Brazilci, tak i Argentinci prošli až do finále bez porážky. Ve skupině nasbírali deset bodů a postoupili z prvního místa. Ve čtvrtfinále nedali šanci Ekvádoru a vyhráli 3:0. Mezi střelce se zapsal také kapitán Lionel Messi, který vstřelil poslední branku utkání.

Finále je na programu v noci ze soboty na neděli, úvodní výkop je v plánu ve 2:00 středoevropského času. Den před tím se o třetí místo utká Kolumbie s Peru.

Nejčtenější tento týden

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama