TenisComeback z důchodu na spadnutí. Serena se potí na kurtu, šance jsou...

Comeback z důchodu na spadnutí. Serena se potí na kurtu, šance jsou vysoké

Před pár měsíci se americká tenisová legenda Serena Williamsová rozhodla ukončit profesionální kariéru. Tedy přesněji, podle její tehdejší výpovědi o odchod do důchodu šlo. Jenomže po rozhovoru na akci v San Franciscu už to tak nevypadá. Serena podle svých slov nad dalším počínáním ve sportovním světě stále přemýšlí.

Sportovní svět zná její jméno více než řadu ostatních. Serena Willimsová prožila báječnou tenisovou kariéru protkanou úspěchy, trofejemi a rekordními zápisy. Před několika měsíci, přesněji po zářijovém nevydařeném účinkování na domácím US Open, se rozhodla s profesionální dráhou nadobro skončit.

„V životě přichází chvíle, kdy se musíme rozhodnout jít jiným směrem. Musím se soustředit na to být mámou, na své duchovní cíle a konečně objevit jinou, ale stále vzrušující Serenu,“ řekla pro zářijové vydání časopisu Vogue. Jiná cesta? Investice, firmy a rodina. Jenomže Američance už se zřejmě začalo po tenise pořádně stýskat.

Spekulace odstartovala tisková konference v San Franciscu, kam jela Serena kvůli své investiční firmě. Samozřejmě padaly také dotazy na kariéru v tenisovém světě. A právě v tomto případě Williamsová šokovala. Vyloučila odchod do důchodu a přiživila dohady o tom, že na US Open neodehrála poslední zápas.

Stále hledá rovnováhu

Ten, kdo někdy provozoval sport na profesionální úrovni, ví, jak těžké je opustit kolotoč a začít znovu žít „normální“ život. Podobně to má také Serena Williamsová. „Pořád se snažím najít tu rovnováhu,“ řekla na tiskové konferenci ve městě na západním břehu Spojených států amerických. A pokračovala.

„Nejsem v důchodu. Šance na návrat jsou naopak velmi vysoké. Můžete přijít ke mně domů a uvidíte, mám tam kurt. Stále jsem o tom opravdu nepřemýšlela. Jednoho dne jsem se probudila, šla jsem na kurt a říkala jsem si: ‚Ty jo, poprvé v životě nehraju závodně a bylo to opravdu divné‘,“ šokovala Američanka a vítězka 23 grandslamových titulů přítomné novináře.

Williamsová hrála tenis na profi úrovni naposledy 3. září na US Open, kde ve třetím kole podlehla Australance Tomljanovičové ve třech setech. Po posledním míčku plakala, dostala květinu a vše nasvědčovalo tomu, že skončí. Až doteď.

Nejčtenější tento týden

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.

Celebrini řídil obrat San Jose, Hronek pomohl Vancouveru zaskočit Colorado

NHL nabídla další divoký večer. Vancouver i přes roli outsidera vyhrál na ledě Colorada 8:6 a Filip Hronek se pod jednu trefu hostů podepsal asistencí. Lukáš Dostál si připsal gólovou nahrávku, jeho Anaheim ale v závěru ztratil dobře rozehraný duel v San Jose. Ve stejný den navíc přišlo i individuální ocenění pro Pavla Zachu, který patřil v březnu k nejvýraznějším tvářím soutěže.

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama