Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Číslo 4. Česko má dalšího kajakářského mistra světa, na vrchol to dotáhl Přindiš

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mistrovství světa ve vodním slalomu a jeho dnešní program bedlivě sledovali fanoušci z České republiky. Důvod? Celkem jednoduchý, do akce se dostaly v individuálních závodech medailové naděje. A nezklamaly. Kajakář Vít Přindiš předvedl fantastickou jízdu, kterou korunoval ziskem titulu mistra světa.

  Bratislava tak plodná nebyla, je však jasné, že z německého města Augsburg nebude česká výprava odjíždět s prázdnou. Na mistrovství světa v sobotu cinkla podruhé ta nejcennější medaile, tentokrát z individuálního závodu. Na krk si ji pověsil po fantastickém výkonu už 33letý kajakář Vít Přindiš.

  Své slalomářské umění už stihl ukázat vítězstvím v celkovém hodnocení Světového poháru, což se mu v roce 2017 podařilo jako prvnímu Čechovi v historii, dokázal zvítězit na mistrovský Evropy nebo závodech týmů. Individuální zlato mu ale ve sbírce chybělo, před pěti lety v německém Pau dojel stříbrný. Tato medaile se dala až doteď považovat za tu nejcennější.

  Zlato ze světového šampionátu v Augsburgu ale všechno ostatní přebije. „Nevím, jestli mi to už došlo. Nicméně jsem si konečně za celý víkend užil diváky. Že to mám na krku, si ani pořádně neuvědomuju. Po mém vnitřním neúspěchu, kdy jsem si nevyjel olympiádu, jsem si řekl, že je to můj cíl na následující rok. Loni se to nepodařilo smolně v Bratislavě a letos jsem se připravil stejně dobře a klaplo to,“ pronesl vítěz závodu K1 po vyhlášení.

  Olympijský šampion pátý

  O něco více než od Přindiše se čekal úspěch od vítěze olympijských her v Tokiu Jiřího Prskavce. Ten ve finále sice zajel nejrychlejší čas, k zemi ho ale srazily trestné vteřiny. Česká naděje se nakonec nevešla ani na stupně vítězů a skončila pátá. Po závodě pak už jen gratulovala vítěznému Přindišovi.

  Ten jel také rychle, navíc přesně. Na druhém místě se dopravil do cíle De Gennaro z Itálie a francouzský kajakář Neveu. Přindiš se stal čtvrtým českým mistrem světa v historii. Před ním se to povedlo jen Vavřincovi Hradilkovi v roce 2013, Ondřeji Tunkovi v roce 2017 a dvakrát Prskavcovi v letech 2015 a 2019.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS