BasketbalCíl? Zabrat. Češi musí proti Holandsku vyhrát. Chceme rozhodnout co nejdřív, velí...

Cíl? Zabrat. Češi musí proti Holandsku vyhrát. Chceme rozhodnout co nejdřív, velí kapitán

Klíčové zápasy čekají české basketbalisty na mistrovství Evropy. Po dvou porážkách je ve skupině D čekají postupně týmy Nizozemska, Izraele a Finska, se kterými už musí zabrat.

Čechy může mrzet zejména první utkání proti Polsku. V domácí O2 areně v Praze nepodali hlavně v obraně dobrý výkon a prohráli 84:99. Ve druhém střetnutí byl jejich výkon lepší, zároveň však proti nim stál silnější soupeř. I přes bojovné představení padli se Srbskem 68:81.

EuroBasket rychle pokračuje, přesto dostali čeští basketbalisté po úvodním dvojzápase půl dne volno. Hráči si chválili, že bylo na pár hodin fajn, když mohli vypustit ruch turnaje a strávit chvíle s rodinami.

Od nedělního odpoledne se však už znovu chystají na palubovce. Nálada je i přes nulu v kolonce vítězství v mužstvu dobrá.

Myslím, že nikdo nehází flintu do žita. Máme o jednu výhru méně, než jsme chtěli mít oproti původnímu plánu, na druhou stranu ostatní výsledky ve skupině nám jdou tak nějak na ruku, takže není proč panikařit. Konečně jsme dokázali předvést náš optimální výkon v zápase se Srbskem kromě šesti minut jedné čtvrtiny. Já věřím, že je to na správné cestě, takže není důvod být skleslí a chodit tady s hlavou dolů,“ popsal kapitán Vojtěch Hruban.

Podle 32letého basketbalisty už je z hráčů pryč úvodní nervozita a zlepšení nastalo také v obranné hře. „Jsou to detaily, které nám chyběly a moc nefungovaly. Je to komunikace, vědět, kdy přitlačit a kdy povolit. To nám moc nešlo a na to se moc trénovat nedá. To se každý musíme podívat do zrcadla a vylepšit, co můžeme. Každý za jednoho. Můžeme přizpůsobit nějaký obranný systém, ale tyhle věci vychází hlavně od hráčů,“ měl jasno.

Nizozemsko je po dvou zápasech také bez výhry. Z šestičlenné skupiny postupují do berlínského play off nejlepší čtyři. Pokud se nic zásadního nestane, tak právě vítězný tým z pondělního souboje může reálně usilovat o postup. Poražený to bude mít hodně složité.

Nizozemci vůbec nemají špatný tým a zatím odehráli dva docela slušné zápasy. U Srbů proti nim nakonec zvítěz ten větší talent, ale Izraelci to zachraňovali jen tak tak. Nizozemci jsou nebezpeční. My do toho nemůžeme nastoupit jako do utkání s Polskem a nemůžeme připustit nějaké drama, protože pak to může být hop nebo trop v koncovce. Byl bych rád, abychom rozhodli dřív a měli trochu klid,“ shrnul kapitán Hruban.

Utkání Česko – Nizozemsko začíná v Praze v pondělí v 17.30 hodin a odvysílá ho stanice ČT Sport.

Nejčtenější tento týden

„Mám toho dost.“ Max Verstappen po dalším selhání ostře kritizoval Red Bull

Max Verstappen po Velké ceně Velké Británie nešetřil kritikou vlastního týmu. Čtyřnásobný mistr světa označil technickou závadu svého monopostu za nebezpečnou a přiznal, že už má opakujících se problémů plné zuby. Podle něj může podobná porucha v rychlých zatáčkách skončit vážnou nehodou.

Leclerc v Silverstonu ukončil téměř dvouleté čekání na vítězství

Charles Leclerc ovládl Velkou cenu Británie a připsal si první triumf ve formuli 1 od října 2024. Jezdec Ferrari využil skvělý start, udržel vedení po většinu závodu a v cíli slavil před Georgem Russellem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dramatický průběh ovlivnily technické potíže Kimiho Antonelliho i závěr za safety carem.

Lesní požáry změní Tour de France. Třetí etapa se pojede bez diváků

Pořadatelé Tour de France museli kvůli rozsáhlému lesnímu požáru na jihu Francie přijmout bezprecedentní opatření. Třetí etapa se sice pojede podle plánu, diváci ale nedostanou povolení postavit se podél trati ani fandit v cíli.

Muchová zvládla české derby a ve Wimbledonu je ve čtvrtfinále

Karolína Muchová vyhrála jedno z největších českých derby letošního Wimbledonu. V osmifinále porazila Barboru Krejčíkovou 7:5, 5:7, 6:3 a po bitvě dlouhé dvě hodiny a 45 minut postoupila do čtvrtfinále. Předloňská šampionka turnaje sice ve druhém setu předvedla velký návrat, ale Muchová se z nepříjemného výpadku rychle oklepala.

Čeští volejbalisté do 22 let vyhráli mistrovství Evropy

Čeští mladí volejbalisté dosáhli na největší úspěch své generace. Ve finále evropského šampionátu v portugalské Albufeiře porazili Polsko 3:1 na sety a poprvé v historii ovládli mistrovství Evropy do 22 let. Po vyrovnaném průběhu rozhodli ve svůj prospěch především skvělým závěrem zápasu.

Antonelli odstartuje do Velké ceny Británie z pole position

Andrea Kimi Antonelli má za sebou mimořádně povedený víkend v Silverstonu. Devatenáctiletý pilot Mercedesu nejprve ovládl sobotní sprint a následně vyhrál i kvalifikaci na dnešní Velkou cenu Británie. Do první řady se vedle něj postaví Charles Leclerc, hned za nimi odstartují Lewis Hamilton a George Russell.

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.

Wimbledon nabídne ostré osmifinále. Aryna Sabalenka vyzve rozjetou Osaku

Centrální kurt ve Wimbledonu se může těšit na jeden z nejatraktivnějších zápasů letošního turnaje. Světová jednička Aryna Sabalenka zvládla souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenko a v osmifinále narazí na čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Osaku, která zatím na travnatých dvorcích září.

Klopp je připraven převzít Německo

Jürgen Klopp se může vrátit k trenérské práci v nejviditelnější možné roli. Bývalý kouč Liverpoolu a Dortmundu potvrdil, že jedná s Německým fotbalovým svazem o převzetí reprezentace. Národní tým hledá nového trenéra po rezignaci Juliana Nagelsmanna, který skončil po neúspěchu na mistrovství světa.

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama