Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Chyba stála Ledeckou cenný kov. Jsem ráda, že jsem se nerozsekala, pronesla lyžařka

  Pro Ester Ledeckou se zatím letošní olympijské hry nesou v duchu zlaté olympijské medaile ze snowboardu, zároveň ale také neúspěšných útoků na cenné kovy v disciplínách lyžařských. Česká „obojživelnice“ nejprve dojela v super-G pátá, teď ve sjezdu až 27. Na druhou stranu nebýt chyby, mohla Ester pomýšlet na další obří úspěch.

  Na prkně to vyšlo, lyže jsou zatím zakleté. Nějak tak by se dalo popsat účinkování Ester Ledecké pod pěti kruhy v Pekingu. Česká závodnice obhájila zlatou olympijskou medaili v paralelním slalomu na snowboardu a už potřetí se stala vítězkou her. Lyžařský závod ale další titul nepřinesl.

  No, závod. Byly hned dva, ani v jednom ale Ledecká nedokázala vystoupat na bednu. Páté místo v superobřím slalomu by se ještě za úspěch považovat dalo, až 27. místo ze sjezdu, který byl na programu dnes v ranních hodinách, ale netěší ani ji samotnou.

  „Mrzí mě to hlavně vůči lidem, kteří kvůli mně vstávali. Jela jsem, co se dalo, ale prostě se to nepovedlo,“ smutnila Ledecká po své premiéře ve sjezdu. Češka jela bravurně, vyhnula se bez problémů těžké pasáži, o které věděla z tréninku, v dalším úseku ale musela do záklonu a jen s vypětím všech sil nespadla.

  Cenný kov byl na dosah. Ještě na třetím mezičase Ester vedla, jenomže do cíle dojela s velkou ztrátou, která stačila až na 27. místo. O místo za ní dojela krajanka Nová, na 29. místě další česká závodnice Nováková.

  Už jen dojezd je vítězstvím

  Ledecká i přes všechny obtíže dojela do cíle, co sama považuje za úspěch. „Jsem ráda, že jsem se nerozsekala, to je určitě pozitivní. Ale musím vymyslet, aby se to příště nestalo už vůbec. Taková chyba se může stát, ale musím si jí zanalyzovat,“ řekla zpravodajům ze Sportu.cz.

  „V super-G jsem ukázala výbornou jízdu, teď se to bohužel nepovedlo, což je mi líto,“ hlesla po závodě. Sjezd ovládla švýcarská střela Sutterová, druhá dojela Italka Goggiaová, která ještě před měsícem laborovala s nepříjemným zraněním.

  Olympijské hry – sjezd žen:

  • 1. Suterová (Švýc.) 1:31,87, 2. Goggiaová -0,16, 3. Delagová (obě It.) -0,57, 4. Weidleová (Něm.) -0,71, 5. Curtoniová (It.) -1,00, 6. Hählenová (Švýc.) -1,29, 7. Hütterová -1,48, 8. Puchnerová (obě Rak.) a Gagnonová (Kan.) obě -1,58, 10. Gaucheová (Fr.) -1,60, …27. Ledecká -6,31, 28. Nová -7,51, 29. Nováková (všechny ČR) -7,63.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.