EURO 2021Chtěli do Glasgow, ale skončili v Praze. Smolný výlet fanoušků Chorvatska baví...

Chtěli do Glasgow, ale skončili v Praze. Smolný výlet fanoušků Chorvatska baví svět

Neslavně skončil výlet chorvatských fanoušků na páteční utkání svého národního týmu s reprezentací České republiky. Parta čtyř kamarádů se chtěla vydat do Hampden Parku v Glasgow, ale nakonec musela sledovat utkání v Praze.     

Najali si soukromé letadlo, aby se mohli vypravit do jednoho z dějiště letošního EURA. Sehnali lístky na utkání mezi Chorvatskem a Českem, aby mohli vyrazit podpořit svou zemi. Jenže až do Skotska nedorazili. Jak je to možné?  

„Najali jsme si soukromé letadlo, abychom mohli doletět do Skotska. Sehnali jsme lístky a byli jsme opravdu nadšení,“ vyprávěl jeden z členů výpravy Sebastian Jagič Njare pro web Zadarski.hr.

Úspěšně vylétli z letiště v Zadaru, jenže poté přišly problémy. Když pilot zamířil s letadlem nad Skotsko, dostal náhlou informaci, že kvůli pandemickým opatřením musí opustit skotský vzdušný prostor. Nakonec nedostal povolení přistát.

Fanoušci tak narychlo museli vymyslet záložní plán, protože se nechtěli smířit s pomyšlením, že se budou muset vrátit zpátky do Zadaru. Ještě nad Skotskem tak vymysleli, že pilota nasměrují do Česka.

„Rozhodli jsme se požádat o povolení ke vstupu do České republiky. A tak jsme nakonec dorazili do Prahy a sledovali jsme tam zápas společně s českými příznivci,“ popisovali příznivci Chorvatska.

Večer se rozhodne o postupujících

Jako destinaci si hlavní české město vybrali ještě z jednoho důvodu. „Do Prahy jsme zamířili i kvůli slavné hospodě U Fleků, protože tady byl založen Hajduk Split, což je náš nejoblíbenější klub,“ prozradili.

Nakonec si i tak utkání užili, ačkoliv se ho nemohli osobně zúčastnit. „Celé to vyšlo finančně velice náročně, ale v Praze jsme se měli skvěle,“ dodali na závěr.

Nejdůležitější utkání čeká jejich svěřence v úterý večer, kdy se rozhodne o postupujících ze skupiny D. Chorvaté se v přímém souboji o postup utkají se Skotskem a vítěz utkání si zajistí účast v osmifinále. Pokud utkání skončí remízou, do vyřazovacích bojů se nedostane ani jeden z týmů.

Už v pondělí se o definitivním postupu do osmifinále dozvěděli čeští fotbalisté, kteří se ve večerním utkání střetnou proti Anglii v boji o první místo. Oba poslední zápasy ve skupině D startují ve 21:00.  

Nejčtenější tento týden

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře ve Vegas

Lukáš Dostál prožil další silný večer v play off NHL. Český brankář chytil 21 střel a pomohl Anaheimu k výhře 3:1 na ledě Vegas. O čisté konto přišel až šest sekund před koncem. Montreal s Jakubem Dobešem naopak padl v Buffalu 2:4.

Gianni Infantino podráždil fanoušky. Za lístek za 50 milionů vám osobně donese hot dog i colu

Ceny vstupenek na fotbalové mistrovství světa dál budí emoce. Prezident FIFA Gianni Infantino nyní rozvířil debatu dalším výrokem, když prohlásil, že fanouškovi, který zaplatí miliony za finálový lístek, osobně přinese občerstvení.

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama