BasketbalChicago přestává počítat se Satoranským! Mluví se o výměně. Kam má jediný...

Chicago přestává počítat se Satoranským! Mluví se o výměně. Kam má jediný Čech v NBA zamířit?

Jediný Čech v letošní sezoně NBA možná změní působiště. Ve „Větrném městě“ se vyrojily spekulace o jeho možném odchodu. Prý by se měl stát součástí výměny s New Orleans. Klub ani samotný hráč se zatím k situaci nevyjádřili. Přestupové okno končí ve čtvrtek.

Euforii střídá nejistota. V pořadí čtvrtý Čech v nejslavnější basketbalové lize světa možná znovu změní dres. Tomáš Satoranský v noci z neděle na pondělí dotáhl své Chicago k vítězství, na povrch se ale dostala informace, že už s ním „Bulls“ nepočítají tak, jako dřív.

Chicago bez „Satyho“? To by se mohlo zanedlouho stát realitou. Český basketbalista, který v minulosti oblékal dres Washingtonu nebo katalánské Barcelony, se v posledních týdnech prodral do základní pětky. Dost možná ale šlo jen o snahu hráče zviditelnit.

Satoranský patří mezi nejstarší hráče týmu a v hale, kde jednoho času válel třeba i legendární Michael Jordan, patří mezi výrazné osobnosti. Naposledy odnesl jeho formu rival z Detroitu. K bodům a výhře 100:86 přispěl český legionář 8 body, 2 doskoky a 9 asistencemi.

„Cítím se teď jistěji v našem útočném systému. Rád využívám seběhy a hodně pohybu, což se nám teď daří zužitkovat,“ usmíval se po vítězném zápase. Jak se cítí nebo ne je ale Chicagu zřejmě jedno. Jednání o výměně probíhají.

Místo větru jazz

V Chicagu se hlasitě mluví o tom, že jeho čas u „Bulls“ už vypršel. Satoranský letos oslaví už své 30. narozeniny, vinou čehož se začíná mluvit o jeho postradatelnosti. Vedení šestinásobných vítězů NBA chce vyjednat zajímavou výměnu s New Orleans.

„Pelicans“ by českého basketbalistu brali všema deseti. Sice přijdou o svůj klenot, 23letou někdejší dvojku draftu Lonza Balla, na druhou stranu by ale měl putovat právě ceněný Satoranský. Jako bonus by měli Jižané dostat také několik voleb pro nadcházející draft.

To vypadá jako celkem slušný obchod. V případě odchovance pražského USK by šlo o druhou výměnu v kariéře NBA. Jestli nabídku Chicaga město „kolébky jazzu“ přijme, znamená to pro 201 cm vysokého borce stěhovaní. Zda půjde o změnu vítanou či ne, to ví asi jen on sám.

Nejčtenější tento týden

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.

Tadej Pogačar přišel o žlutý trikot. Pekelné vedro zamíchalo pořadím na Tour de France

Čtvrtá etapa Tour de France nabídla nejen vítězství Madse Pedersena, ale také výrazný zvrat v celkovém pořadí. Obhájce titulu Tadej Pogačar přišel v extrémním vedru o žlutý trikot, který nově oblékne norský cyklista Torstein Træen. Závodníci se navíc museli vypořádat s teplotami atakujícími čtyřicet stupňů Celsia.

Djokovič po pětihodinové bitvě postoupil do semifinále Wimbledonu

Novak Djokovic zvládl jeden z nejtěžších zápasů své kariéry a po více než pěti hodinách porazil Felixe Augera Aliassimeho. Sedminásobný šampion Wimbledonu zvítězil 7:6, 3:6, 6:3, 6:7 a 7:6 a v semifinále vyzve obhájce titulu Jannika Sinnera.

Pogačar ovládl třetí etapu Tour de France a oblékl žlutý trikot

Obhájce loňského triumfu Tadej Pogačar vyhrál třetí etapu Tour de France a poprvé v letošním ročníku se dostal do čela průběžného pořadí. Ve stoupání do cíle soupeřům ujel krátkým, ale drtivým nástupem. Závod navíc výrazně ovlivnily extrémní vedra a rozsáhlé lesní požáry na jihu Francie.

„Mám toho dost.“ Max Verstappen po dalším selhání ostře kritizoval Red Bull

Max Verstappen po Velké ceně Velké Británie nešetřil kritikou vlastního týmu. Čtyřnásobný mistr světa označil technickou závadu svého monopostu za nebezpečnou a přiznal, že už má opakujících se problémů plné zuby. Podle něj může podobná porucha v rychlých zatáčkách skončit vážnou nehodou.

Leclerc v Silverstonu ukončil téměř dvouleté čekání na vítězství

Charles Leclerc ovládl Velkou cenu Británie a připsal si první triumf ve formuli 1 od října 2024. Jezdec Ferrari využil skvělý start, udržel vedení po většinu závodu a v cíli slavil před Georgem Russellem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dramatický průběh ovlivnily technické potíže Kimiho Antonelliho i závěr za safety carem.

Lesní požáry změní Tour de France. Třetí etapa se pojede bez diváků

Pořadatelé Tour de France museli kvůli rozsáhlému lesnímu požáru na jihu Francie přijmout bezprecedentní opatření. Třetí etapa se sice pojede podle plánu, diváci ale nedostanou povolení postavit se podél trati ani fandit v cíli.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama