FotbalChcete mě? Bývalý kanonýr skoro 2 roky po konci kariéry nabízí své...

Chcete mě? Bývalý kanonýr skoro 2 roky po konci kariéry nabízí své služby

Proslul střeleckým uměním, ale také extravagantním vzhledem. Francouzského snajpra Djibrila Cissého si pamatují snad všichni fotbaloví fanoušci. S kariérou profesionála se definitivně rozloučil v červenci roku 2021, teď ale spřádá plány na návrat. A to do Ligue 1, kde mu chybí k milníku 100 branek jen čtyři trefy.

Mezi fotbalovými fandy není asi nikdo, kdo by ho neznal. Djibril Cissé. Fotbalista a kanonýr od pána Boha, ale také vyhlášený módeman. Byl to právě tento Francouz, který proslul střídáním účesů, barev vlasů a oblečením, které se normálu ani neblížilo. Kromě fotbalu se zajímal také o jiné věci a to bylo znát také na to, co dělal po konci kariéry.

Cissé pracoval jako DJ, zajímá se o hudbu a módu a právě v těchto dvou odvětvích teď patří mezi známé persony. O lásku k fotbalu ale zřejmě nepřišel ani po konci kariéry, který nastal v červenci roku 2021. Cissého po restartu ve Švýcarsku v roce 2017 dovedly fotbalové kroky do Chicaga. Právě tam skončil úplně. Nebo ne?

Podle slov slavného francouzského fotbalisty to ještě všechno být nemusí. Své služby nabízí klukům v Ligue 1, tedy nejvyšší soutěži v zemi západní Evropy. Tam odehrál celkem 209 zápasů za Auxerre nebo Marseille a nasázel celkem 96 branek. Ke stovce mu schází jen čtyři góly a ty mu teď nejspíš nedají spát.

Půjdu kamkoliv, hlásí

Vyhrál FA Cup, Francouzský nebo Řecký pohár, UEFA Superpohár nebo Ligu mistrů. Kdekdo by si tak mohl říct, že má vše, po čem toužil. Tak to ale není. Cissé chce v Ligue 1 dosáhnout hranice 100 ligových branek.

„Být čtyři góly od stovky v Ligue 1 ke mně vůbec nesedí. „Pokud přijde klub a nabídne mi možnost hrát za něj, udělám to i zadarmo,“ nechal se slyšet Cissé, který má na kontě také 41 startů za národní tým Francie. Vzhledem k tomu, že ukončil kariéru před dvěma a půl lety, navíc v americkém klubu ze čtvrté ligy, to ale s návratem mezi elitu moc pravděpodobně nevypadá.

Hodit by se ale mohl třeba Auxerre, ve kterém s velkým fotbalem začínal a které svými trefami táhl na výsluní. Tým letos vyhrál pouze tři ligové zápasy a patří mu předposlední pozice.

Nejčtenější tento týden

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.

Tlak na férovost. Toto Wolff varuje před zásahem do vyváženosti Formule 1

Nová pravidla Formule 1 pro sezonu 2026 mají pomoci vyrovnat výkonnost motorů, zároveň však otevírají prostor pro kontroverze. Šéf Mercedesu Toto Wolff vyzývá Mezinárodní automobilovou federaci, aby pečlivě dohlédla na jejich uplatňování a zabránila narušení současného rozložení sil.

Boston srovnal sérii s Buffalem, Pastrňák znovu bodoval a Zacha dal gól

Boston zvládl druhý zápas osmifinálové série na ledě Buffala a po výhře 4:2 vyrovnal stav na 1:1. David Pastrňák přidal dvě asistence a po dvou duelech vede produktivitu play off. Pavel Zacha vstřelil důležitý gól v přesilovce. Ve stejný večer uspěli také Karel Vejmelka s Utahem a Colorado, naopak Jakub Dobeš s Montrealem padl po prodloužení.

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama