Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Chaos na zápase MLB. Před stadionem se střílelo, lidé prchali z tribun

  Duel mezi Washingtonem a San Diegem poznamenala nebezpečná situace. Během utkání byla před stadionem slyšet střelba, která měla za výsledek předčasné ukončení bitvy a úprk diváků z ochozů. Podle policie se střílelo z aut a mezi zraněnými jsou 3 lidé. V bezpečí prý nebyli ani fanoušci.

  Řadový zápas zámořské MLB, boj mezi Washingtonem a San Diegem. Tohle není pro české fanoušky samo o sobě tak zajímavé. To, co se ale dělo mimo stadion, tenhle přívlastek rozhodně má. Ještě navíc, když to ovlivní dění na hřišti.

  Policie v hlavním městě Spojených států amerických vyšetřuje střelbu, která resultovala v předčasné ukončení baseballového zápasu. Zvuk zbraně, který podle dostupných zpráv vycházel ze dvou automobilů, byl slyšet i v televizním přenosu.

  Během přestřelky byli zraněni 3 lidé, mezi kterými je i žena, která odešla ze stadionu o něco dříve. Pořadatelé měli v tu chvíli napilno. Zápas ukončit nechtěli, zároveň si ale nemohli vzít na „triko“ nebezpečí, které hrozilo diváků.

  „Byl to velký chaos,“ řekl deníku Associated Press šéf ochranky Mark Carlson. „Slyšeli jsme něco jako střelbu. Nevěděli jsme ale, odkud se bere,“ doplnil.

  Následoval úprk!

  Všechno se seběhlo rychle. Utkání bylo přerušeno a jeho dohrání je v plánu na dnešek. Washingtonu se tak kupí problémy, už o pár dní dříve se musel jeden z ligových zápasů přesunout kvůli nákaze nemocí covid-19 v týmu.

  Teď byl důvod konce zápasu jiný. Diváci se báli, proto někteří přelézali plot, mířili ze stadionu nejkratší možnou cestou a využívali také východ pro hráče. Desítky policistů, sanitky, hasiči i policejní helikoptéra. Takový pohled se naskytl všem po opuštění sedaček.

  Na stadionu se pohyboval i 26letý Ted Borenstein, který se svým nejlepším přítelem a partnerkou oslavoval narozeniny. Médiím popsal, že si ve chvíli, kdy slyšel dva výstřely, myslel, že jde o zkoušku ohňostroje. Pak si ale rychle uvědomil, o co jde.

  On i tisíce dalších lidí už jsou v pořádku ve svých domovech a přemýšlejí, že se dnes vypraví na stadion znovu. Washington bude mít plné ruce práce, kromě přerušeného duelu ho totiž zřejmě ihned čeká také ten odložený.

  Snad se vše obejde bez komplikací.

  Sledujte nás na sítích