Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Cestu turnajem zhatily Sabbatinimu zakázané nálepky. Slovák byl diskvalifikován

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americký stát Georgia a jeho hřiště Sea Island Golf Club v současné době hostí slavný turnaj v rámci PGA Tour zvaný RSM Classic. Do prestižní společnosti golfových hvězd se dostal také slovenský zástupce Rory Sabbatini, s turnajem se ale bohužel loučí předčasně. Na vině jsou reflexní pásky na holi.

  Golfová sezona je v plném proudu a PGA Tour v těchto dnech pokračuje dalším turnajem. Texas a jeho Hewlett Packard Enterprise Houston Open už je minulostí a golfisté soustředí svou pozornost na stát Georgia. O prémii více než sedmi milionů dolarů se chtěl rvát i Rory Sabbatini.

  Rodák z Jihoafrické republiky, který na uplynulých olympijských hrách v Tokiu získal stříbrnou medaili pro Slovensko, které reprezentuje kvůli manželce, to tak ze začátku také prováděl. Úvodní kolo mu vyšlo na výbornou a díky skvělé hře mu patřila skvělá pozice.

  Do dalšího dění na RSM Classic už ale nezasáhne. Sabbatini byl diskvalifikován a na jakýkoliv úspěch si může nechat zajít chuť. Důvod celkem překvapí, podle vedení PGA jsou totiž na vině zakázané reflexní nálepky na holích, které používají hráči v tréninku.

  Pásky pro měření rychlosti

  Slovenského golfistu stála místo v turnaji školácká chyba. Stříbrný olympionik s reflexními páskami na holích, stejně jako řada ostatních, trénuje. Zdánlivě drobná věcička pomáhá s měřením rychlosti úderu, v turnajích ale musí být odstraněna.

  A to Rory udělat zapomněl. „Rory Sabbatini byl diskvalifikován z RSM Classic kvůli porušení pravidla 4.1. Sabbatini měl nevyhovující hlavu hole, se kterou kolo odehrál,“ zní z oficiálního prohlášení PGA Tour.

  Po tetování další problém

  Jak už bylo řečeno, Sabbatini získal pro Slovensko golfové stříbro na hrách v Japonsku. Více než jeho úspěch se ale řešilo hráčovo tetování. Na ruce má totiž symbol, o kterém si řada lidí myslela, že je triskelion neonacistického hnutí AWB.

  Ve skutečnosti jde ale o tři písmena L. Ta mají podle manželky i golfisty znázorňovat anglické výrazy pro lásku, smích a věrnost. Stejný symbol si do kůže nechali vyrýt oba.

  “Na začátek bych se chtěl vyjádřit k těm šíleným obviněním, že jsem bílý extrémista. Zasáhlo mě to a jsem dotčený tím, že si někdo něco takového může myslet. Nikdy jsem s takovými skupinami neměl nic společného,“ uvedl Sabbatini.

  “Bolí to, protože tohle měl být čas oslav. V Tokiu jsem reprezentoval Slovensko, cítil jsem hrdost, že jsem získal stříbro pro mou adoptovanou zemi,“ doplnil. Média se nakonec uklidnila a vášně byly zapomenuty.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ