Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Cestu turnajem zhatily Sabbatinimu zakázané nálepky. Slovák byl diskvalifikován

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americký stát Georgia a jeho hřiště Sea Island Golf Club v současné době hostí slavný turnaj v rámci PGA Tour zvaný RSM Classic. Do prestižní společnosti golfových hvězd se dostal také slovenský zástupce Rory Sabbatini, s turnajem se ale bohužel loučí předčasně. Na vině jsou reflexní pásky na holi.

  Golfová sezona je v plném proudu a PGA Tour v těchto dnech pokračuje dalším turnajem. Texas a jeho Hewlett Packard Enterprise Houston Open už je minulostí a golfisté soustředí svou pozornost na stát Georgia. O prémii více než sedmi milionů dolarů se chtěl rvát i Rory Sabbatini.

  Rodák z Jihoafrické republiky, který na uplynulých olympijských hrách v Tokiu získal stříbrnou medaili pro Slovensko, které reprezentuje kvůli manželce, to tak ze začátku také prováděl. Úvodní kolo mu vyšlo na výbornou a díky skvělé hře mu patřila skvělá pozice.

  Do dalšího dění na RSM Classic už ale nezasáhne. Sabbatini byl diskvalifikován a na jakýkoliv úspěch si může nechat zajít chuť. Důvod celkem překvapí, podle vedení PGA jsou totiž na vině zakázané reflexní nálepky na holích, které používají hráči v tréninku.

  Pásky pro měření rychlosti

  Slovenského golfistu stála místo v turnaji školácká chyba. Stříbrný olympionik s reflexními páskami na holích, stejně jako řada ostatních, trénuje. Zdánlivě drobná věcička pomáhá s měřením rychlosti úderu, v turnajích ale musí být odstraněna.

  A to Rory udělat zapomněl. „Rory Sabbatini byl diskvalifikován z RSM Classic kvůli porušení pravidla 4.1. Sabbatini měl nevyhovující hlavu hole, se kterou kolo odehrál,“ zní z oficiálního prohlášení PGA Tour.

  Po tetování další problém

  Jak už bylo řečeno, Sabbatini získal pro Slovensko golfové stříbro na hrách v Japonsku. Více než jeho úspěch se ale řešilo hráčovo tetování. Na ruce má totiž symbol, o kterém si řada lidí myslela, že je triskelion neonacistického hnutí AWB.

  Ve skutečnosti jde ale o tři písmena L. Ta mají podle manželky i golfisty znázorňovat anglické výrazy pro lásku, smích a věrnost. Stejný symbol si do kůže nechali vyrýt oba.

  “Na začátek bych se chtěl vyjádřit k těm šíleným obviněním, že jsem bílý extrémista. Zasáhlo mě to a jsem dotčený tím, že si někdo něco takového může myslet. Nikdy jsem s takovými skupinami neměl nic společného,“ uvedl Sabbatini.

  “Bolí to, protože tohle měl být čas oslav. V Tokiu jsem reprezentoval Slovensko, cítil jsem hrdost, že jsem získal stříbro pro mou adoptovanou zemi,“ doplnil. Média se nakonec uklidnila a vášně byly zapomenuty.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Tiger Woods

  Tiger Woods je opět ve svém živlu. Po únorové havárii dělá pokroky, zašel i na odpaliště

  Program legendárního golfisty Tigera Woodse se letos nesl v duchu rehabilitace a sbírání se z děsivé nehody, kterou utrpěl v únoru letošního roku. Prvotní cíle splnil, začal znovu chodit a dokonce už zamířil i na odpaliště. Naděje na návrat mezi golfovou smetánku tak ještě stále nezhasla.
  Ryder Cup

  Ryder Cup v režii USA. Evropě se nedařilo, narvané tribuny sledovaly demolici

  Golfisté mají Ryder Cup už jen v živé paměti. Už 43. ročník slavného turnaje, ve kterém proti sobě nastupují hráči Evropy a Spojených států amerických, je u konce. Z drtivého vítězství se raduje výběr USA, naopak Evropa jede zpátky na svůj kontinent zničená. Takový rozdíl už tady dlouho nebyl.
  Bryson DeChambeau

  Golfisté střádají síly na Ryder Cup. Mám úplně zničené ruce, přiznal DeChambeau

  Už zítra startuje golfový svátek s názvem Ryder Cup. Ti nejlepší hráči z Evropy a Spojených států amerických změří síly v bitvě dvou hvězdami napěchovaných týmů. Další ročník se měl konat už vloni, kvůli pandemii nemoci covid-19 se ale akce přesunula až na letošní rok. Startuje se v pátek odpoledne na hřišti Whistling Straits ve Wisconsinu.
  Tiger Woods

  Woodsova hůl za 8,5 „mega“. Jde o nejdražší golfový nástroj planety, zažila jen trénink

  Ve světě obchodu se čas od času objeví předmět, který patří mezi velice žádané zboží. Za artefakty slavných současných či bývalých sportovců jsou lidé schopní utratit spoustu peněz. A hůl golfisty Tigera Woodse není výjimkou. Nový majitel má doma vzácnost, je ale také o v přepočtu 8,5 milionu korun chudší.
  Hideki Macujama

  Komická chvíle. Golfista zpackal odpal, míček skončil v tričku jednoho z diváků

  Za Atlantským oceánem se hraje turnaj s názvem The Northern Trust, na kterém se o slávu a peníze perou ti nejlepší golfisté planety. Podnik přilákal do dějiště tisíce diváků, jeden z nich ale bude na akci vzpomínat více než ostatní. Věřte tomu nebo ne, do jeho trička se zamotal míček jednoho z hráčů.
  Kim Si-woo

  Když se nedaří. Korejce potrápila snadná jamka, míček pětkrát „zahučel“ do vody

  Ať už profesionální či amatérští golfisté by na tohle téma mohli napsat sáhodlouhé eseje. Občas se totiž stane, že ať se snaží sebevíc, míček do jamky jim prostě ne a ne spadnout. Své by mohl vyprávět i Kim Si-woo, který zvládl jamku hrající se na 3 údery se skóre plus 10. Míček mu pětkrát uletěl do vody.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama