13 C
    Pátek 29. března 2024

Čeští hokejbalisté si na mistrovsví světa zahrají o titul. V semifinále přehráli USA

Finále světového šampionátu hokejbalistů v kanadském Lavalu bude s českou účastí. Národní tým v semifinále přehrál mužstvo Spojených států amerických 6:3 a ve finále vyzve domácí výběr.

České mužstvo bylo do semifinále na turnaji neporažené a platí to i po něm. Souboj s USA načal v 5. minutě brankou Adam Kubík. Pak se na další gól čekalo až do 22. minuty, kdy Pražák navýšil vedení týmu trenéra Jiřího Mašíka. Záhy to bylo už o tři branky, když se prosadil Lhota.

Američané nesložili zbraně. O 68 sekund později snížil Schlegel, ale za dalších 75 sekund vrátil Čechům tříbrankový náskok Bílý. Po druhé části platil stav 5:1, což zařídil nejproduktivnější český hráč na turnaji Martin Kruček.

V poslední třetině vrátil zámořskému celku naději Hickey, klid Čechům však zajistil ve 39. minutě Kubík. Američané už jen v předposlední minutě korigovali na konečných 6:3 díky trefě Ruize.

„Potvrdili jsme, že jsme na mistrovství přijeli s jediným cílem a to vyhrát titul. Každý z týmu znovu udělal pro úspěch všechno. Výhrou v semifinále pro nás turnaj nekončí,“ ujistil po semifinálovém utkání Adam Kubík, zároveň také hokejista extraligových Rytířů z Kladna.

Češi ve finále změří síly s Kanadou. Ta na šampionátu také ještě neprohrála, v semifinále nedala šanci Řecku a zvítězila 8:1. Souboj o zlato startuje v 2.30 hodin SELČ v noci z pondělí na úterý. „Bude to velký zápas. Moc se na něj těším. Věřím, že přijde co nejvíc lidí. Chceme Kanaďanům ukázat, že jsme pořád nejlepší na světě,“ vzkázal Kubík.

Česká reprezentace má jistou dvanáctou medaili ze čtrnácti světových šampionátů, které se v historii hrály. Pokud by ve finále uspěla, znamenalo by to čtvrtý titul mistrů světa. Zatím se Češi radovali v roce 1998 na domácím mistrovství v Litoměřicích, o 13 let později v Plzni a před devíti lety v Bratislavě.

„Myslím si, že je to nejlepší reklama pro český hokejbal. Máme mladé kluky i ty, kteří už mají něco odehraného. Výborně se doplňujeme. Tým šlape a jdeme úspěchu naproti,“ doplnil dále Adam Kubík.

Češi mají na hokejbalovém šampionátu šanci na zlatý double. Ve finále totiž je i ženský výběr a také ho čeká Kanada. Zápas startuje v pondělí v 20.30 hodin SELČ.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.