Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Čeští hokejbalisté si na mistrovsví světa zahrají o titul. V semifinále přehráli USA

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Finále světového šampionátu hokejbalistů v kanadském Lavalu bude s českou účastí. Národní tým v semifinále přehrál mužstvo Spojených států amerických 6:3 a ve finále vyzve domácí výběr.

  České mužstvo bylo do semifinále na turnaji neporažené a platí to i po něm. Souboj s USA načal v 5. minutě brankou Adam Kubík. Pak se na další gól čekalo až do 22. minuty, kdy Pražák navýšil vedení týmu trenéra Jiřího Mašíka. Záhy to bylo už o tři branky, když se prosadil Lhota.

  Američané nesložili zbraně. O 68 sekund později snížil Schlegel, ale za dalších 75 sekund vrátil Čechům tříbrankový náskok Bílý. Po druhé části platil stav 5:1, což zařídil nejproduktivnější český hráč na turnaji Martin Kruček.

  V poslední třetině vrátil zámořskému celku naději Hickey, klid Čechům však zajistil ve 39. minutě Kubík. Američané už jen v předposlední minutě korigovali na konečných 6:3 díky trefě Ruize.

  „Potvrdili jsme, že jsme na mistrovství přijeli s jediným cílem a to vyhrát titul. Každý z týmu znovu udělal pro úspěch všechno. Výhrou v semifinále pro nás turnaj nekončí,“ ujistil po semifinálovém utkání Adam Kubík, zároveň také hokejista extraligových Rytířů z Kladna.

  Češi ve finále změří síly s Kanadou. Ta na šampionátu také ještě neprohrála, v semifinále nedala šanci Řecku a zvítězila 8:1. Souboj o zlato startuje v 2.30 hodin SELČ v noci z pondělí na úterý. „Bude to velký zápas. Moc se na něj těším. Věřím, že přijde co nejvíc lidí. Chceme Kanaďanům ukázat, že jsme pořád nejlepší na světě,“ vzkázal Kubík.

  Česká reprezentace má jistou dvanáctou medaili ze čtrnácti světových šampionátů, které se v historii hrály. Pokud by ve finále uspěla, znamenalo by to čtvrtý titul mistrů světa. Zatím se Češi radovali v roce 1998 na domácím mistrovství v Litoměřicích, o 13 let později v Plzni a před devíti lety v Bratislavě.

  „Myslím si, že je to nejlepší reklama pro český hokejbal. Máme mladé kluky i ty, kteří už mají něco odehraného. Výborně se doplňujeme. Tým šlape a jdeme úspěchu naproti,“ doplnil dále Adam Kubík.

  Češi mají na hokejbalovém šampionátu šanci na zlatý double. Ve finále totiž je i ženský výběr a také ho čeká Kanada. Zápas startuje v pondělí v 20.30 hodin SELČ.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS