-6.6 C
Czech
Neděle 15. února 2026
Ostatní sportyČeští florbalisté zničili Švýcary jedenácti góly, podruhé v historii jsou ve finále...

Čeští florbalisté zničili Švýcary jedenácti góly, podruhé v historii jsou ve finále MS

Reklama

Trvalo to dlouhých 18 let, než se česká florbalová reprezentace probojovala opět do finále mistrovství světa. Naposledy se tak stalo v roce 2004 a podruhé nyní. V semifinálovém duelu česká skvadra naprosto zdecimovala domácí Švýcary, které zničila 11:3. Ve finále je čeká Švédsko, se kterým se o světový titul utká v neděli od 15:45.

Češi měli skvělý vstup do utkání, když už na konci druhé minuty otevřel skóre pěknou střelou Mikuláš Krbec. Švýcaři ale skóre během pár minut otočili a k úspěchu je táhla beznadějně vyprodaná Swiss Life Arena. Češi se ale vyhecovali k parádnímu výkonu a ještě do konce první části skóre opět překlopili na svou stranu zásluhou Adama Hemerky a Ondřeje Němečka.

Pár sekund po změně stran navíc poslal Čechy do dvougólového vedení Filip Langer, který ukázal, jak zkušeným hráčem je. Počkal si na mezeru mezi obráncem a gólmanem domácího výběru a trefil se naprosto přesně. Výběru Jaroslava Berky navíc parádně vycházela i další část druhé třetiny. Postupně se trefili Jiří Besta, přesilovku nádhernou dělovkou do šibenice využil Filip Forman a na 7:2 zvyšoval skvěle hrající bek Adam Hemerka.

Švýcaři ještě do druhé přestávky dokázali rozdíl snížit zásluhou druhé branky Patricka Mendelina, ale i tak šli čeští hráči do třetí třetiny s luxusním čtyřgólovým náskokem. A ten si v klidu pohlídali. Domácí sice měli optický tlak, ale k žádným extra velkým šancím se nedostávali. Čeští hráči parádně blokovali jednu střelu na druhou a když nějaká už přes hradbu těl prošla, zastavil ji skvěle chytající Bauer.

Češi hráli s naprostým přehledem a v posledních jedenácti minutách svému soupeři nasázeli ještě čtyři branky. Góly dávali Martin Tokoš, Marek Beneš, Filip Forman a jako poslední se prosadil Jiří Besta. Čeští florbalisté tak zvítězili 11:3, což je nejvyšší výhra nad Švýcarskem v historii a v neděli od 15:45 se utkají o titul s obhájcem ze Švédska.

„Určitě jsme spokojení, je to obrovská satisfakce. My jsme se na to ale připravovali a věděli jsme, co chceme. Nebáli jsme se o tom mluvit nahlas, což mohlo vytvářet trochu tlak, ale musí se to pojmenovat. Zatím jsme splnili ale jen jeden dílčí krok,“ prozradil po utkání hlavní trenér Jaroslav Berka.

„Kluci ukázali fantasticky silnou hlavu. Švýcaři hráli přímočaře, nahazovali balony a snažili se to tam nějakým způsobem doklepat. Stačilo si na to ale zvyknout a my jsme si pak odražené balony stahovali pro sebe. Pak už byla pouze otázka času, zda je z jejich chyb dokážeme potrestat, což se potom dělo. Je to styl hry, na který se těžko připravuje, ale kluci to zvládli perfektně a pak se drželi plánu,“ chválil lodivod českého týmu.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Brito znovu získal titul v Oktagonu a Kozma se v Ostravě vrátil výhrou

Oktagon 84 v Ostravě přinesl změnu na trůnu welterové váhy i vítězný restart Davida Kozmy. Kaik Brito ve třetím kole po zásahu z otočky porazil Ronalda Paradeisera a získal zpět mistrovský pás. Na kartě se představila řada domácích jmen, ale z devíti českých zástupců vyhráli jen dva.

Muchová vyhrála tisícovku v Dauhá a dočkala se titulu po 2337 dnech

Karolína Muchová ovládla turnaj WTA 1000 v Dauhá a získala největší titul kariéry. Ve finále porazila Victoriu Mbokoovou 6:4, 7:5 a po téměř sedmi letech znovu zvedla nad hlavu trofej.

Krejčí zazářil na palubovce Utahu a Portland bere cennou výhru

Vít Krejčí v posledním zápase Portlandu před pauzou pro Utkání hvězd znovu ukázal, že si v novém působišti rychle našel místo. Proti Utahu dal 11 bodů, přidal pět doskoků a dvě asistence a pomohl k vítězství 135:119. V noci se psala i historie v Los Angeles, kde LeBron James posunul rekordy díky triple double.

Max Verstappen cítí rozpaky ohledně nové éry F1. Lando Norris má opačný názor

Úřadující čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen vstupuje do nové sezony formule 1 s odhodláním, zároveň však otevřeně přiznává, že změny technických pravidel mu zatím příliš nesedly. Během testů v Bahrajnu nizozemský jezdec uvedl, že nové monoposty podle něj ztrácejí část charakteru tradiční F1. Jeho rival Lando Norris však reagoval s úsměvem a zdůraznil, že právě odlišnost nové generace vozů považuje za zábavnou výzvu.

Gerwyn Price ovládl Premier League v Belgii. Van Gerwenovi ukončil vítěznou sérii

Antverpy zažily premiérový večer šipkařské Premier League a fanoušci v zaplněném AFAS Dome rozhodně nelitovali. Hlavní roli si tentokrát přivlastnil Gerwyn Price, který ve finále druhého hracího večera porazil Michaela van Gerwena 6:3 a připsal si cenný triumf.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Sní o trilogii s Usykem

Bývalý dvojnásobný mistr světa v těžké váze Tyson Fury se vrací mezi provazy s jasným cílem, a to znovu útočit na světové tituly. Podle promotéra Franka Warrena má britský obr po comebackovém zápase v hledáčku starého rivala Oleksandra Usyka, s nímž v roce 2024 dvakrát prohrál.

Nová rivalita v Premier League Darts. Gian van Veen se Littlera nebojí

Gian van Veen vstoupil do nové sezony Premier League Darts sebevědomě a hned na úvod ukázal, že se světové jedničky Luka Littlera nebojí. Nizozemský talent po cenné výhře otevřeně mluví o rostoucí rivalitě i nutnosti vracet soupeři psychologické výpady. Druhý večer v Antverpách tak slibuje nejen špičkové výkony, ale i další kapitolu napjatého souboje nové generace šipek.

Thomas Frank věří, že udrží lavičku Tottenhamu. Po porážce s Newcastlem ale sílí tlak fanoušků i kritika výsledků

Trenér Tottenhamu Thomas Frank je přesvědčen, že navzdory rostoucí nespokojenosti fanoušků zůstane ve funkci hlavního kouče i pro další zápasy. Londýnský celek totiž utrpěl domácí porážku 1:2 s Newcastlem a připsal si už patnáctou ligovou prohru pod vedením dánského trenéra, který má nyní nejhorší procentuální úspěšnost vítězství ze všech manažerů Spurs v éře Premier League.

McLaren ukázal MCL40. Úřadující mistři světa vsadili na osvědčený vzhled

Tým McLaren oficiálně odhalil závodní lakování monopostu MCL40, s nímž bude v sezoně 2026 obhajovat mistrovské tituly ve formuli 1. Představení proběhlo v Bahrajnu těsně před začátkem předsezonních testů a potvrdilo, že britská stáj se i v nové éře technických pravidel drží osvědčené vizuální identity.

Aston Martin konečně představil podobu nového monopostu. I tak je ale cítit napětí

Tým Aston Martin oficiálně představil lakování monopostu AMR26, prvního vozu navrženého pod vedením Adriana Neweyho. Slavnostní odhalení proběhlo v Saúdské Arábii a potvrdilo, že britská stáj zůstává věrná tradiční závodní zelené barvě, kterou používá od návratu do formule 1 v roce 2021. Pozornost se ovšem soustředí především na technickou stránku vozu a ambice týmu v éře nových pravidel.

Serena Williams se může vrátit už 22. února

Americká tenisová legenda Serena Williams bude moci od neděle 22. února znovu nastoupit do soutěžního tenisu. Zda se však skutečně vrátí na kurty, zůstává i nadále nejasné. Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka oficiální comeback dosud neoznámila a kolem její budoucnosti panuje řada otazníků.

Cadillac odhalil první zbarvení monopostu formule 1 během Super Bowlu

Nový tým formule 1 Cadillac na sebe výrazně upozornil ještě před svým oficiálním vstupem do šampionátu. Premiéra vůbec prvního zbarvení jeho monopostu pro sezonu 2026 proběhla netradičně během reklamního bloku Super Bowlu, tedy nejsledovanější sportovní události ve Spojených státech. Americká stáj tak využila finále ligy NFL jako globální pódium pro představení své identity.

Krejčí dal deset bodů a Portland znovu přetlačil Memphis

Vít Krejčí odehrál v dresu Portlandu zatím nejlepší zápas. Proti Memphisu dal 10 bodů, přidal čtyři asistence a tři doskoky a pomohl k výhře 122:115. Trail Blazers uspěli nad stejným soupeřem už podruhé během dvou dnů, tentokrát doma otočili zápas v poslední čtvrtině.

Bejlek vyhrála v Abú Zabí první titul WTA

Sára Bejlek si v Abú Zabí došla pro premiérový titul na okruhu WTA. Ve finále turnaje kategorie WTA 500 porazila Ekaterinu Alexandrovou 7:6, 6:1. Dvacetiletá Češka zvládla celý týden včetně kvalifikace bez ztráty jediného zápasu.

Emma Raducanu pokračuje suverénně, po výhře nad Chwalinskou je v semifinále Transylvania Open

Emma Raducanu si na turnaji Transylvania Open zajistila postup do semifinále po přesvědčivém vítězství 6:0 a 6:4 nad Polkou Majou Chwalinskou. Britská jednička a turnajová nasazená jednička potvrdila roli favoritky a na rumunských kurtech znovu předvedla velmi vyspělý výkon.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama