Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Čeští florbalisté ovládli federální derby a jsou v semifinále MS. Tam vyzvou Švýcary

  Česká florbalová reprezentace zvládla jasnou roli favorita a ve čtvrtfinále si poradila se Slovenskem naprosto bez problémů 9:4. Opět se tak probojovala mezi nejlepší čtyřku světového šampionátu, ale chce jít dál. V cestě za vysněným titulem jí stojí domácí Švýcarsko, se kterým se střetne v sobotu od 17:30.

  Začátek zápasu nebyl příliš aktivní. O první rozruch se ale možná trochu překvapivě postarali Slováci, když se Gašparík dostal do úniku, šel do blafáku, ale Bauer předvedl skvělý zákrok. Češi tak začali trestat. Šindler našel na levé straně volného Toma Ondruška, který ranou z první zamířil přesně na první tyč.

  Na rozdíl dvou branek zvýšil nádhernou střelou do šibenice Adam Delong a třetí gól vstřelil po krásné kombinaci s Benešem Matěj Havlas. Slováci ale ještě v první části dokázali snížit. Hned na začátku prostřední části navýšil vedení hodně aktivní Matyáš Šindler, na jehož trefu reagoval Michal Miške. Poté ale výběr Jaroslava Berky přidal dva góly během 22 sekund.

  Nejprve parádně pod horní tyč zamířil Filip Langer a po něm se svižnou střelou prosadil Filip Forman, který se trefil vůbec poprvé na turnaji. „Jsem rád, trochu to ze mě opadlo. Byli jsme jako lajna teď trochu lepší do útoku, ale o něco horší do obrany. Dostali jsme tři góly, což se nám předtím nestalo,“ prozradil po zápase právě Forman.

  Následně vyběhl zpoza branky Matěj Havlas, zamířil na zadní tyč a dal svůj druhý gól v zápase. Ve třetí třetině se oba celky prosadily dvakrát a česká reprezentace tak ovládla čtvrtfinále jasně 9:4 a může se těšit na semifinále proti domácímu Švýcarsku. To bude mít na regeneraci o den více. „Nechceme a nebudeme si stěžovat na věci, které nemůžeme ovlivnit. Zápas se Slovenskem nás rozehrál a rozhodně nás neunavil, což ukázaly i pozápasové individuální statistiky,“ bral vše s nadhledem útočník pražských Bohemians.

  A jak vidí právě souboj se Švýcarskem, které požene vyprodaná Swiss Life Arena? „Vidim v tom lehkou paralelu s Prahou z roku 2018, kdy jsem byl na zápase jako divák. Švýcaři jsou pod obrovským tlakem a možná i kvůli tomu nevypadaly jejich výkony se slabšími soupeři tak vábně. S Finskem ale ukázali, že jsou připravení na to jít do finále. Osobně se na to ale moc těším. Budou pod obrovským tlakem, u nich se neúspěch vůbec nepřipouští. Řekl bych, že svým způsobem bude divácká výhoda na naší straně,“ dodal na závěr Forman. Semifinále startuje v sobotu v 17:30.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.