2.5 C
Czech
Úterý 2. prosince 2025
Ostatní sportyČeští florbalisté jsou v top čtyřce. Lotyše zničili rozdílem třídy, od finále...

Čeští florbalisté jsou v top čtyřce. Lotyše zničili rozdílem třídy, od finále je dělí silné Finsko

Česká florbalová reprezentace se dostala mezi čtyři nejlepší týmy světa. Ve čtvrtfinále si výběr ze střední Evropy smlsl na Lotyšsku, které jasně rozstřílel v poměru 9:1. Češi dali zapomenout na loňskou blamáž ve skupině a kráčí vstříc semifinále. Tam bude čekat favorit z Finska.

Jedno stříbro, dva bronzy. Taková je statistika českých florbalistů z mistrovství světa. Největší úspěch přinesl šampionát v roce 2004, který hostilo Švýcarsko. Od té doby? Pravidelný boj o cenné kovy, ten nejcennější ale ne a ne přijít. Letos mají Češi turnaj rozjetý podobně.

Doufá ale, že tentokrát už by zlato cinknout mohlo. Prvních několik misí nároďák zvládl, postoupil ze skupiny a ve čtvrtfinále zdolal Lotyše. Po prvních dvou třetinách sice vedl jen o dva góly, v posledních 20 minutách jich ale do sítě soupeře nasázel hned šest.

„První část nebyla pohledná, nicméně mně se fakt hodně líbila. Nedali jsme sice góly, ale nepamatuji si jedinou střelu Lotyšů na gólmana. Šlo o důležitý start duelu, díky kterému jsme se cítili trochu lépe. Až tak moc, že jsme se trochu uspokojili a druhá třetina již nebyla tak povedená,“ hodnotil po zápase pro oficiální stránky Českého florbalu střelec a hrdina duelu Marek Beneš.

Florbalista ve službách Tatranu Střešovice tři góly dal a na další dva nahrál. „Je pro nás odměnou, že jsme psychicky vydrželi a ve třetí třetině to takto explodovalo. Hlavně je to super do další fáze šampionátu,“ myslí si český tahoun.

Klíčový pátek proti Finsku

Pokud chtějí Češi pomýšlet na zlato nebo stříbro, musí v pátek porazit Finsko. To se do další fáze probilo přes Slovensko, které porazilo 5:1. Speciální bitva to bude i pro českého kouče s finským pasem Petriho Kettunena.

„Nevím, jestli to pro mě bude speciální, ale vím jednu věc – Finové tady mají velmi dobrý tým. Musíme opravdu tvrdě bojovat, hrát nejlépe, jak umíme,“ prohlásil odhodlaně. Svému týmu věří a klíčovou roli podle něj bude hrát defenzíva.

 „Nejlepší defenziva bude na konci šampionátu slavit titul. Každý zápas je pro nás testem, jak na tom v tomto ohledu jsme. Jsem spokojený s tím, jak kluci zvládli posledních dvacet třicet minut. Dokázali jsme udržet dobrou disciplínu,“ pokračoval.

Důležitý bude i odpočinek a načerpání energie. Moc času ale českým tým nemá. „Důležité bude si odpočinout, posbírat mentální i fyzickou energii a v pátek být připraveni bojovat jako o život. Bude pro nás náročné zdolat horu jménem Finsko, ale všechno je možné. Někdo také přijde poprvé k Mount Everestu a hned napoprvé jej zdolá. Máme v pátek velkou šanci,” myslí si Kettunen.

Na semifinálovou bitvu mezi Českem a Finskem se můžete těšit v pátek 10. prosince od 17:45.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

FIFA chystá revoluci. VAR bude na MS 2026 posuzovat i rohové kopy

FIFA se připravuje na další zásadní změnu ve využívání videoasistence rozhodčích. Na mistrovství světa 2026 plánuje zavést VAR kontroly také u udělování rohových kopů, krok, který může výrazně proměnit způsob, jakým se fotbal bude posuzovat na nejvyšší úrovni. Rozhodnutí však provází kontroverze, protože domácí ligy i samotná IFAB zatím tuto novinku odmítají.

Oleksandr Usyk vs. Fabio Wardley. Zápas, který možná nikdy neuvidíme 

V těžké váze to opět vře. Oleksandr Usyk minulý týden uvolnil svůj titul WBO a podle manažera čerstvého šampiona Fabia Wardleyho tím jasně ukázal, že o vzájemný duel nestojí. Brit se po vítězství nad Josephem Parkerem stal novým držitelem pásu a očekával, že jeho dalším krokem bude povinná obhajoba právě proti Ukrajinci. Místo toho Usyk oznámil, že se chce vydat jiným směrem, a to za Deontayem Wilderem.

Palát skóroval, ale Devils padli. Vejmelkovi a Vaněčkovi se večer nepovedl

Útočník Ondřej Palát se v pondělním programu NHL znovu gólově připomněl, jenže New Jersey podlehlo doma Columbusu 3:5. Radko Gudas přidal asistenci u výhry Anaheimu nad St. Louis. V těžkém večeru se ocitli čeští brankáři. Dan Vladař inkasoval pětkrát proti Pittsburghu a dvojice Karel Vejmelka a Vítek Vaněček neudržela Utah nad hladinou na ledě San Jose.

České házenkářky smetly Kubu a slaví postup na MS

České házenkářky na mistrovství světa deklasovaly Kubu 44:21 a zajistily si postup ze základní skupiny. Tým trenérů Daniela Čurdy a Tomáše Hlavatého zvládl klíčový duel s přehledem a získal první body na turnaji. Nejvíce zářila Charlotte Cholevová, která nasázela jedenáct branek. Češky teď míří do osmifinálové fáze, kde je čekají Norky, Angola a Jižní Korea.

Mrázek nedochytal duel s Chicagem a Anaheim ztratil jisté vedení

Brankář Petr Mrázek kvůli zranění nedohrál utkání Anaheimu s Chicagem. Ducks přišli o rychlé vedení 3:0 a prohráli 3:5. Connor Bedard z Chicaga nasbíral čtyři body. Mrázka navíc trápí zdravotní potíže podobně jako klubového kolegu Lukáše Dostála.

Obavy se vyplnily. Tom Aspinall bojuje s vážným zraněním očí

Britský šampion těžké váhy UFC Tom Aspinall čelí vážným zdravotním komplikacím. Při obhajobě titulu na turnaji UFC 321 jej soupeř Ciryl Gane trefil do očí. Incident se odehrál v závěru prvního kola 25. října a vedl k okamžitému ukončení souboje bez výsledku. Aspinall si tak titul udržel, od té doby nicméně řeší mnohem závažnější problém, a to zda ještě bude moci vůbec pokračovat v kariéře.

Česká smíšená štafeta dojela na Světovém poháru v Östersundu pátá

Čeští biatlonisté vstoupili do nové sezony solidně, i když na stupně vítězů nedosáhli. Smíšená štafeta ve složení Vítězslav Hornig, Michal Krčmář, Tereza Voborníková a Markéta Davidová dojela v úvodním kole Světového poháru v Östersundu pátá. V závodě smíšených dvojic obsadili Mikuláš Karlík a Lucie Charvátová třinácté místo.

Verstappen vítězí v Kataru a dramatizuje boj o titul

Max Verstappen ovládl Velkou cenu Kataru a před finále sezony stáhl náskok Landa Norrise na 12 bodů. Oscar Piastri dojel druhý a drží se ve hře se ztrátou 16 bodů. Závod přinesl napínavý vývoj, chyby McLarenu i silný finiš favorizovaného Nizozemce, který využil lepší strategie a opět oživil souboj o titul.

Češi v singl mixu v Östersundu skončili třináctí

Čeští biatlonisté Mikuláš Karlík a Lucie Charvátová obsadili ve smíšené štafetě dvojic v Östersundu třinácté místo. Výrazně je zpomalila střelba, která přinesla jedno trestné kolo a sedmnáct dobíjení. Vítězství před domácím publikem slavili Sebastian Samuelsson a Ella Halvarsson.

TKV šokoval Clarka a získal britský titul těžké váhy

Jeamie „TKV“ Tshikeva se postaral o překvapení, které otřáslo britskou boxerskou těžkou vahou. V Derby porazil domácího hrdinu Frazera Clarka těsným výsledkem na split decision a stal se novým britským šampionem v nejtěžší váhové kategorii. Šlo o historický večer i z jiného důvodu. Profesionální box se po dvaceti letech vrátil na obrazovky BBC v přímém přenosu.

Nečas zapsal tři asistence při demolici Montrealu, Hertl dvakrát skóroval za Vegas

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL a třemi asistencemi pomohl Coloradu k drtivé výhře nad Montrealem 7:2. Tomáš Hertl zářil ve Vegas, kde dvakrát skóroval a nasměroval Golden Knights k triumfu 4:3 nad San Jose. Daniel Vladař přidal desátou výhru v sezoně a drží vysoký standard mezi nejlepšími gólmany soutěže.

Piastri ovládl sprint v Kataru a stáhl ztrátu na Norrise

Oscar Piastri vyhrál sprint na okruhu v Lusailu a přiblížil se Landu Norrisovi v boji o titul na 22 bodů. Australan předvedl sebevědomý výkon a držel první místo od startu až do cíle. Jeho týmový kolega skončil třetí a udržel průběžné vedení v šampionátu. Brit si může zajistit titul už v nedělním závodě, pokud navýší náskok na 26 bodů.

České biatlonistky zahájily Světový pohár bronzem ve štafetě

České biatlonistky vstoupily do nové sezony Světového poháru třetím místem ve štafetě v Östersundu. Čtveřice Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Tereza Voborníková a Markéta Davidová získala první štafetovou medaili od ledna 2019, kdy dojela třetí v Oberhofu. Závod vyhrála Francie před Itálií.

Palát řídil výhru Devils, Hronek opět bodoval

Ondřej Palát znovu potvrdil formu a dvěma asistencemi dovedl New Jersey k jasnému vítězství v Buffalu. Bodoval i Filip Hronek, jehož Vancouver ale těsně padl v San Jose. Naopak David Pastrňák a Pavel Zacha do hry nezasáhli kvůli zranění a Boston bez své klíčové dvojice utrpěl debakl s Rangers.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama