1.3 C
Czech
Úterý 16. prosince 2025
Ostatní sportyČeští badmintonisté vyráží do Japonska. Na MS chtějí uspět i proti asijským...

Čeští badmintonisté vyráží do Japonska. Na MS chtějí uspět i proti asijským hráčům

Šestice českých reprezentačních badmintonistů odcestuje ve čtvrtek do Japonska na mistrovství světa. V nejtěžší možné konkurenci bude cílem uhrát co nejvíce kol a nasbírat zkušenosti. Pro Jana Loudu to bude první světový šampionát, stejně jako pro dvojici Adam Mendrek a Ondřej Král. V deblu se ještě představí Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem a Alžběta Bášová, která bude hrát po boku Fina Antona Kaistiho.

Tenhle turnaj je výjimečný a my na něm chceme zúročit intenzivní tréninky, který jsme měli v minulých týdnech,“ dodal Mendrek, pro kterého to bude čtvrté MS, první v deblu. Prestižní turnaj začne v pondělí 22. srpna.

Velký sportovní svátek se uskuteční v Japonsku. Právě v Asii je nejrychlejší raketový sport velice oblíbený. „Očekáváme, že bude o nás postaráno a nebudeme oproti jiným turnajům nic organizačně řešit. Je to pro nás velký svátek, budeme neustále vídat nejlepší hráče světa, což je naprosto skvělé,“ prohlásil Mendrek, který se ze singlu přeorientoval na debl a může využít svých bohatých zkušeností. „Jednou jsem byl na mistrovství světa v Číně, kde jsem nastoupil proti bývalé světové dvojce. Na zápas prvního kola v devět hodin ráno se přišlo podívat 5000 lidí.“

Společně s Ondřejem Králem se připravovali v Praze ve sportovním areálu Hamru pod dohledem španělského trenéra Oscara Martinéze. „Měli jsem kondiční přípravu, ale ladili jsme také detaily, jako například začátek a zahájení výměn. Právě v tomhle jsou asijští hráči hodně silní,“ dodal Král, podle kterého je rozhodně šance proti těmto soupeřům uspět. A je prý velký rozdíl, jestli se nastoupí proti Japoncům, Korejcům nebo Číňanům.

Oni mají hodně rozdílných stylů. Když se postavíte proti nim, tak musíte být opravdu hodně dobří v začátcích výměn. Pokud se hraje dlouhá výměna, dělají stejné chyby jako my. Rozdíl ale vidím v úvodních úderech, kde jsou výborní,“ prohlásil zkušený trenér Martinéz. Český pár Mendrek a Král nastoupí v Japonsku na světovém šampionátu proti skotské bratrské dvojici Christopher a Matthew Grimley. „Rozhodně si věříme, soupeře znám velmi dobře, protože to jsou mí parťáci z německého týmu,“ dodal Mendrek, který by se měl společně s Králem v září posunout žebříčkem k 80. místu na světě.

Loudu čeká zkušený Izraelec

Zajímavá konfrontace čeká Jana Loudu, který vyzve velezkušeného Izraelce Mischu Zilbermana. Rodák z Moskvy startoval už na třech olympijských hrách a vybojoval na letošním evropském šampionátu v Madridu bronz. „Každé vyhrané kolo bude znamenat pro mě hodně. I kdybych hrál proti špičkovým hráčům, tak to budou skvělé zkušenosti,“ dodal Louda, který se rovněž připravoval pod dohledem španělského trenéra Martinéze.

Českokrumlovští Tomáš Švejda s Jaromírem Janáčkem budou favority v souboji s ukrajinským duem Glib Beketov, Mykhaylo Makhnovskyi a šance na postup do druhého kola světového šampionátu je v jejich případě velká. Podobně příjemný los mají také Anton Kaisti s Alžbětou Bášovou – Brazilci Jacqueline Lima a Fabricio Farias nedosahují jejich kvalit. „Chtěl bych moc poděkovat sportovnímu centru Olymp, kde se nyní budeme prioritně připravovat. Poskytli nám prostředky na hotel a společně ještě s jedním sponzorem také na přepravu našeho trenéra Martinéze,“ dodal Mendrek.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Faksa nabil na obrat Dallasu, Dostál dovedl Anaheim k triumfu

Radek Faksa v noci na úterý připravil vítězný gól Dallasu při výhře 4:1 nad Los Angeles. Lukáš Dostál se zase ve druhém startu po návratu ze zranění podepsal 26 zákroky pod vítězství Anaheimu 4:1 na ledě New York Rangers. Dvě branky vstřelil i slovenský nováček Dalibor Dvorský, St. Louis ale padlo s Nashvillem 2:5.

Cameron Menzies se omluvil za emocionální exces po porážce na mistrovství světa

Skotský šipkař Cameron Menzies se omluvil fanouškům i organizátorům za své chování po dramatické porážce v prvním kole mistrovství světa PDC. Po pětisetové bitvě s anglickým debutantem Charliem Manbym nezvládl nával emocí a po posledním hodu několikrát udeřil pěstí do stolku s nápoji přímo na pódiu v londýnském Alexandra Palace.

Tyson Fury naznačil návrat do ringu. Souboj s Anthonym Joshuou by se mohl uskutečnit v roce 2026

Dlouho očekávaný britský megasouboj mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou se znovu dostal do povědomí fanoušků. Frank Warren potvrdil, že Fury „naznačil“, že je připraven vrátit se z boxerského důchodu a s Joshuou se utkat, pokud budou splněny podmínky. Podle promotéra už probíhají jednání a zápas by se mohl uskutečnit v roce 2026. Přestože zatím nebylo nic podepsáno, nálada v zákulisí je prý optimistická.

Krejčí dal v NBA 19 bodů a Atlanta zlomila Philadelphii i posedmé v řadě

Český basketbalista Vít Krejčí se v neděli v NBA blýskl 19 body a výrazně pomohl Atlantě k domácí výhře 120:117 nad Philadelphií. Krejčí navíc z lavičky patřil mezi největší ofenzivní hrozby Hawks a znovu potvrdil formu v probíhající sezoně.

Dobeš chytil 27 střel, stal se hvězdou zápasu a Montreal porazil Edmonton 4:1

Jakub Dobeš se vrátil do brány Montrealu a hned z toho byla velká noc. Pochytal 27 z 28 střel Edmontonu, domácí vyhráli 4:1 a český gólman si odnesl ocenění pro první hvězdu zápasu. Radoval se i Karel Vejmelka, jeho Utah otočil duel v Pittsburghu a zvítězil 5:4 v prodloužení. Daniel Vladař pomohl Philadelphii k bodu proti Carolině, rozhodly až nájezdy.

Stephen Bunting unikl vyřazení na mistrovství světa jen o vlásek

Světová čtyřka Stephen Bunting se v úvodním kole mistrovství světa v šipkách pořádně zapotil. Proti Polákovi Sebastianu Bialeckému sice vedl už 2:0 na sety, nakonec ale musel o postup bojovat až v rozhodujícím pátém setu.

Krejčí mluví o životní výzvě po dalším pádu Wolves

Wolverhampton byl na Arsenalu pár minut od bodu, nakonec ale znovu prohrál. Dva vlastní góly přepsaly zápas i náladu v týmu. Ladislav Krejčí po dalším zklamání otevřeně popsal, jak těžké je žít v nekonečné sérii porážek.

Češi v Curychu narazili a se Švédy padli 0:5

Čeští hokejisté na Švýcarských hrách loňský titul neobhájili a po závěrečném debaklu 0:5 se Švédskem skončili druzí. V přímém souboji o první místo se na nároďáku podepsal nabitý program i krátký čas na regeneraci. Tým Radima Rulíka inkasoval pětkrát a utrpěl nejvyšší porážku pod jeho vedením.

České florbalistky vyřadily Finsko a zahrají si finále MS

Český tým zvládl semifinále s Finskem bez jediného inkasovaného gólu a poprvé v historii postoupil do finále mistrovství světa. O všem rozhodla jediná rána kapitánky Michaely Kubečková těsně před koncem. V Ostravar aréně šlo o nervy až do posledních vteřin.

Škvor jde do těžké váhy a všichni kroutí hlavou, v O2 areně ho čeká německý obr

Daniel Škvor vezme 28. prosince na turnaji OKTAGON 81 v pražské O2 areně zápas v těžké váze proti Němci Patricku Vespazianimu. Podle deníku Sport.cz šestatřicetiletý český postojář přiznává, že z trenérského a manažerského pohledu nedává krok do vyšší kategorie moc smysl, nabídku ale přijal kvůli dlouhé pauze. OktagonMMA.com připomíná, že půjde o souboj dvou trojek žebříčku, jen každé v jiné váze.

Výhra 5:3 nad Švýcary poslala Česko do boje o triumf na Švýcarských hrách

Čeští hokejisté v Curychu porazili domácí Švýcarsko 5:3 a na Švýcarských hrách mají po dvou zápasech plný počet bodů. O výhru se nejvíc postaral druhý útok ve složení Filip Chlapík, Michael Špaček a Daniel Voženílek, který se podepsal pod první čtyři góly. V neděli od 11:45 čeká národní tým Švédsko a půjde přímo o celkové vítězství na turnaji, stačí i dvoubodový triumf.

Adamczyková se vrátila do Světového poháru pátým místem v Cervinii

Eva Adamczyková se po mateřské pauze vrátila do Světového poháru ve snowboardcrossu pátým místem v Cervinii. V kvalifikaci zajela nejrychlejší čas, na medaili ale nedosáhla. V malém finále však zvítězila a připsala si důležité body směrem k olympijské kvalifikaci. Z vítězství se radovali Francouzi Léa Casta a Jonas Chollet.

Gian van Veen konečně zvítězil v Ally Pally

Gian van Veen si v pátek večer připsal své vůbec první vítězství na pódiu Alexandra Palace a postoupil do druhého kola mistrovství světa PDC. Společně s ním slavili postup také Ricky Evans a Damon Heta, zatímco 12. nasazený Ross Smith se stal prvním vyřazeným nasazeným hráčem turnaje.

Šok před mistrovstvím světa. Fanoušci mluví o zradě, FIFA mlčí

Mistrovství světa ve fotbale má být svátkem pro fanoušky z celého světa. Turnajem, který spojuje národy, generace i různé sociální vrstvy. Jenže s blížícím se světovým šampionátem v roce 2026 se stále hlasitěji ozývá otázka: pro koho vlastně tento turnaj je? Nejnovější informace o cenách vstupenek totiž vyvolaly mezi fanoušky vlnu pobouření, jaká nemá v moderní historii šampionátů obdoby.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama