6.9 C
Czech
Neděle 29. března 2026
MS v hokeji 2025Češky nezvládly slibně rozehraný zápas o bronz, Finsko rozhodlo v prodloužení

Češky nezvládly slibně rozehraný zápas o bronz, Finsko rozhodlo v prodloužení

České hokejistky přišly o bronz po velkém obratu Finska. Na domácím mistrovství světa v Českých Budějovicích prohrály v zápase o třetí místo 3:4 v prodloužení. Přestože vedly už o tři góly, soupeřky postupně dotáhly skóre a v nastaveném čase rozhodly. Utkání tak připomnělo loňskou bolestivou ztrátu medaile se stejným soupeřem, upozorňuje iSport.cz.

Naděje na historický třetí bronz visela ve vzduchu. Češky v první třetině dominovaly. Po úvodní trefě Kristýny Kaltounkové a výborné kombinaci zakončené Natálií Mlýnkovou přidala další gól Dominika Lásková. Domácí tým měl jasně navrch. „Hrajeme s chutí, Peslarová chytá dobře,“ glosoval dění v přímém přenosu šéfredaktor sport.cz Martin Kézr.

Do druhé třetiny ale přišla první trhlina. Suorantaová snížila po nešťastné teči Mlýnkové. I tak zůstával výkon českého týmu pevný. Hráčky si držely taktické rozestavení a eliminovaly většinu finských šancí. „Finky k ničemu nepouštíme. Mají obrovský problém se dostat do šancí,“ uvedla obránkyně Adéla Hanzlíková.

Zlom přišel ve třetí části. Češky faulovaly, přišla dvě oslabení a Holopainenová je obě přetavila v gól. Vyrovnala v čase 58:27 a poslala zápas do prodloužení. „To, co jsme nechtěly, se bohužel stalo. Můj názor je takový, že tam byly i fauly na nás,“ komentovala situaci Hanzlíková.

V prodloužení se hrálo ve formátu tři na tři. Nervózní pasáž rozhodla Nylundová, která překonala Peslarovou a ukončila české naděje. Utkání tak mělo hořkou tečku. Stejně jako loni tým trenérky Carly MacLeodové skončil čtvrtý.

Přitom před utkáním měli Češky důvody k optimismu. Finky utrpěly v semifinále s Kanadou debakl 0:8. „Rozhodně se regeneruje lépe po těsné prohře než po výplachu,“ připomínal Kézr. Češky navíc podaly silný výkon proti USA, kde těsně padly 1:2.

Emotivní projev koučky MacLeodové po semifinále vzbudil respekt. „Je neskutečné, jaká je Carla osoba a jak dokáže motivovat hráčky,“ řekla Hanzlíková. Síla týmu byla vidět, ale nestačila. Sen o domácí medaili se rozplynul.

České hráčky zanechaly na turnaji silný dojem. Měly výkon, měly srdce, měly šanci. Ale medaile zůstala znovu o krok dál.

Nejčtenější tento týden

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama