Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 16 října, 2021

  Česko hostí mezinárodní turnaj mládeže, stolní tenis si zahrají „vyslanci” 22 zemí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po více než roční přestávce se mladí stolní tenisté dočkali restartu světových akcí. Na jaře odstartoval seriál turnajů WTT Youth Series, které probíhají pod hlavičkou organizace World Table Tennis. Jednou ze zastávek bude také Havířov, kde se bude hrát v nadcházejícím týdnu od 7. do 13. června.

  Turnaje pro kategorie hráčů od 11 do 19 let mají za sebou první dva podniky. Vůbec první turnaj hostil portugalský Vila Real, kde se začalo od hrát 11. května. Jediným český zástupcem byl Šimon Bělík, který startoval hned ve dvou kategoriích.

  Proti soupeřům z kategorie do devatenácti let se probojoval ze skupiny, ale ve vyřazovací fázi vypadl v osmifinále. O dost lépe si vedl v kategorii do sedmnácti let, kde suverénně ovládl vlastní skupinu a dařilo se mu i v pavouku. Nakonec se dostal až do semifinále a odvezl si tak z jihu Evropy velice cenný bronz.

  Další turnaj hostil na konci května Tunis. Jedinou českou reprezentantkou byla Linda Záděrová, která bojovala na dvou frontách. Ve dvouhře díky dvěma výhrám postoupila do vyřazovací fáze, kde hned v úvodním kole nestačila na Rusku Malininovou. Chuť si spravila ve čtyřhře, kde po boku Chorvatky Arapovičové obsadila třetí příčku.

  Mezi chlapci se dařilo Štěpánu Brhelovi i Martinu Šípovi. Zástupci do patnácti let se probili až do semifinále, ale do souboje o titul už se ani jeden z nich nedostal. Domů se tak vrátili s bronzem na krku.    

  Do Havířova přijedou hráči a hráčky z 22 zemí  

  Třetí zastávkou mezinárodních turnajů bude Havířov. Nové Národní tréninkové centrum přivítá od 7. června 250 hráčů z 22 zemí. Největší zastoupení budou mít čeští hráči, reprezentovat bude více než 50 hráčů a hráček. O tituly se bude hrát v pěti kategoriích – U11, U13, U15, U17 a U19.

  Pořádání mezinárodního turnaje udělilo výjimku Ministerstvo zdravotnictví. „Bude to pro mladé hráče a hráčky jedna z posledních možností prověřit svoji formu před červencovým juniorským evropským šampionátem v chorvatském Varaždinu. Máme radost, že můžeme opět po dlouhých měsících organizovat velkou mezinárodní akci,“ řekl ředitel turnaje Nikolas Endal.  

  Turnaj začne od pondělí, vrcholit pak bude o víkendu, kdy se bude hrát o „cenné kovy“.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jiří Vráblík

  Odložené mistrovství ve stolním tenise ovládl Vráblík. Mezi ženami vyčnívala Matelová

  Třídenní mistrovství České republiky ve stolním tenise, které bylo přeloženo kvůli koronaviru, je minulostí. Pro titul si mezi muži došel zkušený Jiří Vráblík, který ve finále porazil největší překvapení turnaje Šimona Bělíka.
  Stolní tenis

  Úžasná jízda českých stolních tenistů. Už jsou ve čtvrtfinále, na ME ještě neprohráli

  V rumunské Kluži na začátku týdne odstartovalo mistrovství Evropy družstev ve stolním tenise, kde startují také české týmy. Mužům se ve skupině dařilo a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále, ženy skončily druhé a do další fáze turnaje se neprobojovaly.
  Stolní tenis

  Nadvláda pokračuje. Stolní tenisté z Číny nemají na olympiádě konkurenci

  Pouze jedna jediná kategorie zbývá dohrát na olympijských hrách ve stolním tenise. Medaile jsou rozdané v kategoriích jednotlivců, smíšených čtyřher i družstev žen. V pátek, kdy soutěž družstev mužů nabídne poslední zápasy, se rozhodne o posledních cenných kovech.
  Pavel Širuček

  Sportovní tragédie. Širučka vyřadil pozitivní test, olympijský sen se rozplynul

  Už čtvrtý pozitivní test na covid-19 hlásí česká výprava na olympijských hrách v Tokiu. Dalším nakaženým je stolní tenista Pavel Širuček, který si tak první start na olympiádě v kariéře nepřipíše. Vzešlo to z pravidelného testování, které absolvují všichni sportovci.
  Lubomír Jančařík

  Tříčlenná výprava stolních tenistů poletí na hry do Tokia. Už ladíme jenom detaily, hlásí

  Nakonec tři místa si zajistili čeští stolní tenisté na olympijských hrách v Tokiu. Dvojí zastoupení budou mít v mužské části pavouka, kde se představí Lubomír Jančařík a Pavel Širuček. Doplní je Hana Matelová.
  Timo Boll

  Smolná koncovka. Jančaříkovi medaile z mistrovství Evropy těsně utekla

  V polské Varšavě vyvrcholil evropský šampionát ve stolním tenise. Vítězem se stal už poosmé ve své kariéře Němec Timo Boll, který ve finále porazil krajana Dmitrije Ovtcharova. Český reprezentant Lubomír Jančařík vypadl těsně před branami semifinále.
  Reklama
  Reklama
  Reklama