MS v hokeji 2025České hokejistky sahaly po senzaci, nakonec ale o zlato budou hrát Američanky

České hokejistky sahaly po senzaci, nakonec ale o zlato budou hrát Američanky

Po skvělém výkonu a bojovnosti až do konce se sen o historickém postupu do finále ženského mistrovství světa znovu rozplynul. České hráčky podlehly Spojeným státům 1:2 a v domácím prostředí v Českých Budějovicích si zahrají o bronz. Informují o tom server ČT sport a web Sport.cz.

Češky šly do zápasu bez respektu a favorizovaný tým USA dokázaly notně zaskočit. V 16. minutě otevřela skóre Tereza Plosová, která tečovala střelu po skvělém napadání Kláry Hymlárové. Češky se pak držely aktivní hrou a zodpovědnou obranou.

Blízko ke druhému gólu měla Michaela Pejzlová, která se dostala k puku před téměř odkrytou bránou, ale nedokázala zakončit. Vyrovnání přišlo v polovině utkání, když se v přesilovce prosadila Laila Edwards.

„Američanky jsme donutily k chybám naším pohybem a snahou jít po puku, ale je to fyzicky strašně náročné,“ poznamenal expert Martin Kézr. V druhé třetině se tlak soupeře stupňoval, síly Češkám docházely a náskok se nevrátil.

Rozhodující branku vstřelila Kelly Pannek v 49. minutě. Češky se v závěru odhodlaly ke hře bez brankářky, ale vyrovnání nedosáhly. „Holky hrály výborně, šance byly, ale bohužel. Třetí třetina byla lepší než druhá, škoda,“ hodnotil Jiří Kučera.

Výsledek 1:2 je přesto nejlepším, jakého český tým proti USA kdy dosáhl. „Děvčata sahala po finále, teď budou hrozně zklamaná, ale tu medaili chtějí a zítra se o ni poperou,“ dodal Kézr.

O bronzové medaile si český tým zahraje v neděli od 14:00. Soupeřem budou Finky, nebo Kanaďanky – podle výsledku druhého semifinále, které je na programu dnes od 19:00. Bez ohledu na zklamání ze semifinále mají Češky stále šanci zakončit domácí turnaj medailí.

Nejčtenější tento týden

Rusko uspělo s odvoláním proti zákazu IIHF

Ruský hokej slaví dílčí úspěch v boji o návrat na mezinárodní scénu. Disciplinární komise zrušila lednové rozhodnutí, které Rusku zakazovalo start v soutěžích IIHF v sezoně 2026/27. Nejde však o automatické otevření dveří. Rada IIHF musí celý případ znovu posoudit.

Čtyřnásobná šampionka Swiatek postoupila hladce do čtvrtého kola French Open

Iga Swiatek znovu potvrdila, že antuka v Paříži patří k jejím nejoblíbenějším povrchům. Čtyřnásobná vítězka Roland Garros postoupila do osmifinále po výhře nad krajankou Magdou Linette a dál živí naději na další titul z French Open.

Luke Littler porazil Humphriese a ovládl epické finále Premier League

Finále, na které budou fanoušci šipek vzpomínat ještě dlouhé roky. Luke Littler a Luke Humphries předvedli v londýnské O2 areně strhující podívanou plnou maximálních náhozů, vysokých zavření i obrovských emocí. Po napínavé bitvě rozhodoval až poslední leg a právě v něm mladý mistr světa ukázal, proč je aktuálně největší hvězdou tohoto sportu.

Luke Humphries míří mezi legendy. Obhájce titulu věří, že předvádí životní výkon

Luke Humphries zažil v letošní Premier League dramatický obrat. Ještě před měsícem byl mimo postupové pozice, dnes ale vstupuje do finálového večera jako jeden z největších favoritů. Úřadující šampion navíc tvrdí, že nikdy v kariéře nehrál lépe.

Oscar Piastri a Red Bull? Australská hvězda zůstává věrná McLarenu

Oscar Piastri se stal jedním z nejžádanějších jezdců současné Formule 1. Podle zákulisních informací by právě mladý Australan mohl být hlavním kandidátem stáje Red Bull pro případ, že by tým opustil Max Verstappen. Pilot McLarenu však spekulace vyvrací a tvrdí, že o změně stáje vůbec neuvažuje.

Crystal Palace ovládl Konferenční ligu a míří do Evropské ligy

Fotbalisté Crystal Palace prožili historický večer. Ve finále Konferenční ligy v Lipsku porazili Rayo Vallecano 1:0 a hned při své premiéře v evropských pohárech získali trofej. Rozhodl Jean Philippe Mateta, který po změně stran dorazil vyraženou střelu Adama Whartona. Londýnský klub si tím zajistil účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Carolina vynulovala Montreal a sahá po finále Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli čtvrtý zápas finále Východní konference ve velkém stylu. Na ledě Montrealu vyhráli 4:0, v sérii vedou 3:1 a od postupu do finále Stanley Cupu je dělí jediný krok. Canadiens nepomohl ani Jakub Dobeš, který předvedl 39 zákroků.

Jake Paul po těžkém knockoutu znovu míří na vrchol. Ve hře je Ngannou i odveta s Furym

Jake Paul se po vážném zranění čelisti pomalu vrací. Kontroverzní americký boxer podle svého promotérského týmu plánuje návrat ještě letos a ve hře jsou hned velké zápasy: odveta s Tommym Furym i střet s Francisem Ngannouem. Přestože Paul po porážce s Anthonym Joshuou mluvil o pochybnostech nad pokračováním kariéry, nyní znovu míří k největším jménům bojových sportů.

Je to tady. Tyson Fury se předvede už v srpnu v Dublinu

Tyson Fury znovu rozvířil vody světového boxu. Britský šampion oznámil, že se 1. srpna představí v Dublinu, kde absolvuje přípravný duel před očekávanou listopadovou bitvou s Anthonym Joshuou. Souboj dvou největších britských těžkých vah poslední dekády se tak zase o krok přiblížil.

Vegas zametlo s Coloradem a zahraje si finále Stanley Cupu

Hokejisté Vegas Golden Knights jsou po třech letech znovu ve finále Stanley Cupu. Tým s Tomášem Hertlem porazil Colorado 2:1 a finále Západní konference ovládl jasně 4:0 na zápasy. Avalanche nestačila ani asistence Martina Nečase u jediné branky hostů.

Mercedes řeší napětí mezi piloty. Toto Wolff chce přibrzdit souboje Antonelliho s Russellem

Souboj dvou týmových kolegů baví fanoušky formule 1, vedení Mercedesu už ale tak nadšené není. Kimi Antonelli a George Russell si během víkendu v Kanadě několikrát nebezpečně překáželi a šéf stáje Toto Wolff připustil, že podobně tvrdé souboje nemusí tým do budoucna tolerovat.

Dobeš předvedl 35 zákroků a jednu asistenci, Montreal přesto prohrál

Jakub Dobeš znovu držel Montreal ve hře. Český brankář proti Carolině předvedl 35 zákroků a přidal i asistenci u vyrovnávacího gólu. Canadiens však doma prohráli 2:3 v prodloužení a ve finále Východní konference ztrácejí v sérii 1:2 na zápasy.

Frank Sánchez vyhlíží Usyka. Kubánský ranař si po drtivém knokautu říká o titulovou šanci

Frank Sánchez znovu hlasitě vstoupil do hry o světový titul v těžké váze. Po dominantním vítězství nad Richardem Torrezem Jr. se kubánský boxer stal povinným vyzyvatelem organizace IBF a otevřeně mluví o tom, že chce co nejdříve vyzvat Oleksandra Usyka. Ve světě těžké váhy se tak rýsuje další atraktivní souboj.

Tyson Fury ladí formu na bitvu století. Soupeře před duelem s Joshuou oznámí už tento týden

Tyson Fury se chystá na další krok před očekávaným megasoubojem s Anthonym Joshuou. Promotér Frank Warren potvrdil, že jméno příštího soupeře britského šampiona bude zveřejněno během několika dnů. Velké plány má zároveň i neporažený talent Moses Itauma, kterého čeká dosud nejtěžší test kariéry.

Kimi Antonelli ovládl Montreal. Mercedes slaví, Russell po dramatické bitvě odstoupil

Velká cena Kanady nabídla jednu z nejnapínavějších podívaných posledních let. Kimi Antonelli vybojoval čtvrté vítězství v řadě po strhujícím souboji s týmovým kolegou Georgem Russellem, jehož nakonec zastavila technická závada. Lewis Hamilton mezitím oslavil nejlepší výsledek od příchodu k Ferrari a Max Verstappen se po těžkém víkendu vrátil na stupně vítězů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama